Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуття

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi118 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяПтахів і диких тварин, поширених в природі, не доводиться розраховувати на чиюсь допомогу в зимовий час, як це можуть робити їх одомашнені побратими. Але незважаючи ні на що, у світі існує багато людей, які це розуміють і з усіх сил намагаються допомагати, чим можуть</strong>.

Пташині годівниці, які можна легко зробити практично з будь коробки — наприклад, взуттєвої, або коробки для торта — послужать підмогою для птахів в холодну голодну пору. Головне не забувати досипати туди корм — наприклад, несолоні непідсмажене насіння.

Користь для вас і братів менших

Більшість людей добре знають, що в період зимових холодів нашим меншим братам дуже важко знайти їжу для себе починаючи з осені. При всьому бажанні людини неможливо допомогти абсолютно всім. Найбільш складно допомагати тим тваринам, які живуть у віддаленій місцевості або в лісі. Але якщо ви проживаєте в селі, селищі або місті, то допомагати меншим братам не складе для вас праці.

У цій статті мова піде про годівниці, які будуть зроблені з того підручного матеріалу, який міг би опинитися на смітнику.

Якщо ви привчите пташок до своєї годівниці, то ви отримаєте додаткові своєрідні бонуси:

 1. Звикнувши до вашої ділянки, птиці будуть на ньому мешкати частіше. Цим вони будуть вас радувати постійно щебетанням, суєтою та іграми, тим самим наповнюючи простір навколо вас життєвою енергією.
 2. У літній період багато пернаті дякують своїх годувальників. Роблять вони це знищенням шкідників і комах, які присутні майже в усіх городах і садах.

Слід пам’ятати, що годувати пташок можна і в літній період.

Вибір місця для установки і матеріалу

Перш ніж вибрати місце для встановлення годівниці, корисно буде вивчити ті види пернатих, які найбільш поширені в наших краях. До них можна віднести: синиця-гаїчка, синиця довгохвоста, синиця-московка, синиця чубата, синиця-лазорівка, синиця велика, зеленушка, звичайна вівсянка, чиж, щиглик, дубонос звичайний, свиристель, снігур, горіхівка або кедрівка, сойка, шишкар, малий строкатий дятел, пищуха, повзик.

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi119 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяПрийнято вважати, що годівниця повинна бути виконана у формі будиночка, що нагадує шпаківня. Така конфігурація, насправді, є оптимальною для організації годівлі пернатих. Перевагами такої форми є:

 1. Дах захищає від снігу і дощу;
 2. Конфігурація, виконана з дерева або фанери, є надійною, довговічною і міцною;
 3. На вашій ділянці вона не буде виглядати чужорідної.

Але не варто обмежуватися однією формою і одним матеріалом. Ці два параметри можуть бути найрізноманітнішими.

Найголовнішою умовою є відповідність вимогам:

 1. Матеріал для годівниці не повинен деформуватися з плином часу і бути стійким до природних факторів. Простіше кажучи, робити з картону шпаківня не бажано, так як мокрої погоди він не витримає.
 2. Можна, на крайній випадок, спорудити годівницю з упаковок з-під молочних продуктів (ряжанка, молоко, кефір та інші) і соків. Тетрапак і подібні йому упаковки з картону, більш пристосовані до вологи порівняно з звичайним картоном. Але цю годівницю до довговічною віднести не можна. Але це є сприятливим тимчасовим рішенням, яке прослужить вам цілий сезон, якщо дозволить погода. Але потрібно усвідомлювати, що це послужить відмінною їдальні тільки для птахів маленьких порід. Великі породи пернатих у них не помістяться з-за своїх габаритів.
 3. Матеріал необхідно підбирати стійкий і міцний. Пов’язано це з тим, що він повинен витримувати, крім кліматичних умов, ще й вага пташки. У деяких порід він може бути значним. Слід врахувати той фактор, що зноситися матеріал буде ще і з-за пазурів пернатого, оскільки вони будуть сідати в вирізане віконце.
 4. Край віконця повинні бути позбавлені загострень. Якщо вони там будуть, то ваша пташка може поранити лапи.

Галерея: годівниця для птахів з підручних матеріалів (25 фото)

Де потрібно розташовувати будиночок для пернатих

Важливим моментом є такий фактор, як місце розташування їдальні для пернатих. По можливості уникайте встановлення в тих місцях, куди вони з працею доберуться. Наприклад, не варто розташовувати годівниці в густих гілках та інших подібних місцях.

А також слід звернути увагу на те, щоб коти до цього місця не змогли підступитися. Як відомо, в усьому світі вони відмінні мисливці. Їх багато заводять на дачі, в селі, в масиві приватної забудови і в котеджах.

Фахівці радять розташовувати їдальню для пташок у місцях, де вона буде добре видно.

Популярні і найпоширеніші ідеї

Розглянемо які існують найпопулярніші варіанти годівниць, зроблені своїми руками. Таких варіантів безліч. У кожної людини є своя ідея проектування пташиної їдальні. Але незважаючи на це безліч варіантів, метою є нагодувати і допомогти пернатим у важкий період.

Дерев’яний будиночок

Таку ідею втілити в життя без особливої праці можна самостійно. Володіти спеціальними знаннями і навичками зовсім необов’язково. При такому проектуванні і будівництві, в основному, використовуються непотрібні або підручні дошки, колоди або їх шматочки і інші дерев’яні елементи. Головним завданням є міцне з’єднання шпони або дощок між собою.

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi120 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяДерев’яні годівниці можуть застосовуватися і для годівлі курей та інших одомашнених пташок.

Годівниця з фанери

Подібний вид їдальні з фанери можна без зусиль зробити вдома своїми руками. Для цього вам не потрібні будуть спеціальні умови або інструменти. Але вам необхідно буде підшукати креслення для будівництва. Якщо ж ви не бажаєте шукати, то вам не складе труднощів намалювати креслення за бажаними розмірами самостійно. Це зовсім нескладно робити.

Кормушка бункерна

Цей тип люди запозичили з сільського господарства. Основною його перевагою є виключення дискримінації будь-якої породи пташок. Напевно кожна людина помічав, що якщо біля корми оселилася одна порода пташок, то іншу породу вони намагаються не підпускати.

Саме з цієї причини дуже важливим завданням є обмеження площі, де можуть годуватися пернаті. У таких випадках використовуються бункерні годівниці саморобні, які, іншими словами, називають антиворобьиные.

Годівниці, зроблені з пластикових пляшок

Така пташина їдальня вважається найпростішим і найпоширенішим видом. Виготовити її зможе навіть дитина. Для її виготовлення необхідно всього лише в пляшці вирізати кілька отворів (можна одне), щоб всипати корм всередину і для потрапляння туди пернатих. При процесі виготовлення не варто поспішати. Будьте максимально уважні. Отвори повинні бути симетричними і рівними.

Найбільш поширеними видами пляшок є:

 1. Пляшки з-під мінеральної води або напою, обсяг яких становить 1,5–2 літри;
 2. Бутлі великого обсягу з-під питної води — більше 5 літрів.

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi121 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяРозглянемо більш детально кожен варіант, запропонований вище. Якщо ви при виготовленні застосовуєте пляшку, об’єм якої дорівнює 1,5 або 2 літри, то слід зробити з двох сторін однакові отвори, які будуть мати квадратну, прямокутну або круглу форму.

При варіанті, де використовується бутель великих обсягів, можна зробити козирок. Він буде накривати отвір, тим самим захищаючи його від крапель дощу і попадання сніжинок всередину. Для його виготовлення виріжете П-образне отвір, а верхню сторону не обрізайте. Вирізана частина бутлі загинається вгору, тим самим утворюючи козирок. Можна зробити подібне з двох сторін бутлі.

Для того щоб птахам було більш зручно, можна виконати під основними прорізами два невеликих отвори і в них вставити довгу паличку, на яку вони будуть сідати перед попаданням всередину годівниці. Щодо нижніх країв: бажано їх, для більшої безпеки, обклеїти ізоляційною стрічкою або скотчем у кілька шарів. Можна для проклеювання використовувати лейкопластир тканинний.

Найпростішим варіантом є виготовлення їдальні для пернатих з 5-літрової сулії. Для цього вам знадобляться міцні ножиці або ніж.

При горизонтальному розташуванні пластикової пляшки прорізаються отвори на місці шийки і дна. Якщо ж ви її будете розташовувати у вертикальному положенні, то можна з декількох сторін виконати від 2 до 4 отворів. Але це тільки у випадку прямокутних або квадратних пляшок. А що стосується круглої, то в них можна прорізати 2 або 3 дірочки. До речі кажучи, бутель великого обсягу може послужити основою для бункерної годівниці. Слід також врахувати, що найкраще отвори розташовувати на висоті більше 5 сантиметрів від дна.

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi122 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяТака їдальня кріпиться дуже легко: або за ручку, яка є складовою частиною кришки, або за горлечко. При цьому використовується тоненька зволікання або шпагат. Але це тільки для варіантів вертикальних. При кріпленні горизонтальному проробляються два невеликих паралельних отвори за допомогою гострого предмета і через них протягується мотузка або дріт.

Пташині їдальні з пакетів від соку або молочних продуктів

Такі коробки є в будинку практично у кожної людини. Як правило, ми їх викидаємо, думаючи що це звичайне сміття. Технологія виготовлення їдальні з такої коробки дуже проста і нагадує технологію виготовлення з пляшок.

Ваші дії, для того щоб зробити таку годівницю, повинні бути такими:

 1. Використовуючи олівець, маркер або ручку намітьте місце, де буде розташовуватися отвір;
 2. Застосовуючи гострий ніж або ножиці вирізаємо намічені отвори;
 3. Нижню частину віконця обклейте за допомогою лейкопластиру або скотча;
 4. Вгорі пакету зробіть дірочку, в яку ви проденете дріт або мотузку для кріплення;
 5. Отриману годівницю з коробка соку або молока підвісьте до гілки так, щоб вона при вітрі не злетіла.

Щоб така їдальня менше розгойдувалася при вітрі або посадці пташок, підвісьте до дна цеглинка невеликого розміру або який-небудь інший грузик. Таке ж можна прикріпити і до пластиковій тарі.

Необхідно пам’ятати, що є випадки, коли годівниця кріпитися до стінки.

Їдальня для птахів, зроблений з коробки від взуття

kak sdelat kormushku dlya ptic iz podruchnykh materialov: fanera, butylka plastikovaya, korobka ot obuvi123 Як зробити годівницю для птахів з підручних матеріалів: фанера, пластикова пляшка, коробка від взуттяЯк ми вже говорили вище, така їдальня не буде служити вам довгий час. Пов’язано це з тим, що матеріал, з якого вона виготовлена — картон. Але пам’ятайте, що бувають коробки, зроблені з вологостійкого картону. А також можна самому виготовити захист від поганої погоди, обклеївши повністю коробок скотчем. Це, природно, підвищить терміни експлуатації, але пам’ятайте, такий як пластик або деревина вона не буде.

Що стосується технології, то вона дуже проста. Зробіть кілька отворів у коробці і на кришці і зафіксуйте їх. Ще можна зафіксувати складові частини, використовуючи скотч.

Інші варіанти виготовлення пташиної їдальні

Всі вище перераховані варіанти були найбільш поширеними. Але ще існують і альтернативні варіанти. Першим є годівниця, яка виконана з посуду столового. З неї ж можна зробити пташину поїлку. Вона теж дуже необхідна пташкам. Такі оригінальні вироби виконуються з блюдця і чашки, а додавши глибоку тарілку, можна отримати одночасно поїлку і годівницю. Деякі примудряються виконувати пташину їдальню зі старих пластикових відер. Але недоліком такої їдальні є її великі габарити, з-за яких не скрізь можна розміщувати конструкцію. Але недолік, як не дивно, є і значним перевагою: можуть годуватися великі птахи, кілька штук одночасно і можна всипати більше корму.

А також до екзотичних варіантів можна віднести столові, виготовлені з продуктової сітки або гарбуза. Можна використовувати звичайний спресований корм для годівлі папуг.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками