Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебри

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry508 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриЛіплення — один з видів художньої творчості. У дитячому садку, школі, художніх гуртках і просто для душі у вільний час займаються ліпленням діти і дорослі. Найлегше ліпити з пластиліну.

Матеріал є у всіх магазинах, м’який пластичний, з нього легко виліпити предмет будь-якої форми. Завжди можна взяти стару роботу, і з використаного шматка виліпити нове художнє творіння.

Майстер-клас по роботі з пластиліном «Ліплення коні»

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry509 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебри

Ліплення з скульптурного або повітряного пластиліну, або з мастики, покроково вивчається вже на заняттях у середній і старшій групах дитячого саду. Моделлю для творчості в цьому віці може стати фігурка коника, для старших дітей – скульптура пегаса.

Кінь — красива тварина з гордо вигнутою шиєю, розвівається гривою, великим тулубом і тонкими міцними ногами. Важко виліпити коня у всій його красі.Частіше ліплять стилізовану конячку, нагадує народні іграшки.

Майстер-клас призначений для навчання ліпленню дітей підготовчої групи або в 1-2 класу школи. Він буде корисним для вихователів дитячих садків.

Дане заняття продовжує навчати дітей ліплення тварин, розвиває у малят почуття прекрасного, художній смак, образне мислення, тренує пальчики і дрібну моторику. Також воно виховує любов до тварин, вчить аналізувати: як виглядає кінь, з яких частин складається фігурка коня, як зліпити коня поетапно.

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry510 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебри

Під час заняття повторюємо з дітьми рахунок, геометричні фігури і співвідносимо їх з формою окремих частин фігури конячки.

Для ліплення потрібні наступні матеріали:

 • пластилін;
 • дощечка для ліплення;
 • стек.

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry511 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриПеред початком заняття керівник розглядає з дітьми фото та малюнки коней, одночасно уточнюючи, що кінь складається з довгастого тулуба, довгою вигнутою шиї з маленькою овальною головкою. Ноги коня довгі, схожі на конуси. Довгі густі грива і хвіст.

Щоб дітям було легше працювати з пластиліном його потрібно перед заняттям тримати в теплому приміщенні.

Як зліпити кінь:

 1. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry512 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриСкачаємо кульку з шматка пластиліну.
 2. Разрежем на дві частини, кожну розкотимо в довгий валик.
 3. Кожен валик розділимо на шість частин, потрібно постаратися, щоб були рівні циліндри.
 4. Ліпимо голову. Беремо половину першого циліндра, розкачуємо маленький подовжений валик, носа і щелепи робимо тонше і витягуємо вперед. Задня частина голови більш масивна.
 5. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry513 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриЗ решти шматочка першого циліндра разом з другим циліндром ліпимо шию, формуємо у вигляді півмісяця, вигнуту частину трошки сплющує, це місце для гриви.
 6. Чотири циліндра ліпимо в одне тулуб овальної форми.
 7. З наступних чотирьох циліндрів ліпимо з кожного по нозі. Зверху більш товсті, зісподу тоншають. З маленьких грудочок пластиліну робимо копита.
 8. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry514 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриЗ’єднуємо частини фігурку коня. Голову примазываем до шиї, приєднуємо до тулуба, ноги зверху тулуба добре примазываем для краси і міцності, інші частини теж.
 9. Із залишків ліпимо дрібні частини: вуха, хвіст, гриву. З чорного та білого кружечків робимо очі. Стеком робимо ніздрі.
 10. Формуємо конячку. Прикріплюємо гострі вушка. Робимо їх з кружечків пластиліну, складених навпіл. Гострі вушка примазываем ширшою частиною до голови.
 11. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry515 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриКінь ставимо на підставку, згинаємо ноги, як при кроці. Стеком проводимо лінії на хвості і гриві, якщо вони не з окремих тонких пластилінових ковбасок. Можна зробити коні чубчик між вухами.

Красива кінь з пластиліну зроблена. Милуємося разом з дітьми результатами їх роботи.

Як зробити конячку з кольорового пластиліну

З білого, оранжевого і чорного пластиліну можна зліпити кінь з пластиліну, схожу на конячку з яблуками з мультфільму.

Для роботи приготувати потрібного кольору пластилін, стеки, дошку для роботи.

Як зліпити конячку:

 1. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry516 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриЛіпимо і розкладаємо на дошці всі частини конячки: тулуб, голову, шию, чотири ноги, 4 кульки для копит, маленькі помаранчеві кульки для яблук, ковбаски для гриви, хвоста, короткі ковбаски для чубчика.
 2. З’єднуємо всі частини, голову з шиєю і овальним тілом, ноги примазываем дуже уважно і акуратно, щоб кінь не хитався. Кульки для копит розплющуємо і примазываем внизу ніжок, з тонких ковбасок робимо чубчик, гриву, хвіст. Стеком розкриваємо рот.
 3. Маленькі кульки розплющуємо і примазываем по спині. З білого і чорного пластиліну робимо очі: на білу коржик накладаємо чорну і прикріплюємо до голови.

Ліплення єдинорога і зебри

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry517 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриКоники з білого пластиліну виглядають красиво і нарядно, особливо з прикрасами з кольорового пластиліну. На конячку можна зліпити кольорову попонку, збрую, сідло.

З білого пластиліну, користуючись наведеним майстер-класом, можна зліпити єдинорога або зебру.

За легендою єдиноріг має різноколірний хвіст і гриву, а на морді довгий різнокольоровий гострий ріг. Щоб зліпити єдинорога, потрібно взяти великий шматок пластиліну білого кольору і потрошку різного кольору.

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry518 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебри

З білого пластиліну ліпимо фігурку як для білої конячки: також робимо вуха, очі, ніздрі, рот. З кольорового пластиліну розкачуємо багато тонких ковбасок для гриви і хвоста. Можна пристосувати чеснокодавку і ковбаски з неї використовувати для ліплення. Красиво оформляємо пишні довгі різнобарвні гриву і хвіст.

Ріг єдинорога можна зробити у вигляді конуса з різнокольорового пластиліну, на кінчику прикріпити зірочку з фольги або весь ріг зробити з блискучої фольги.

Зебру легко зліпити з білого пластиліну з чорними смужками. Зробити, як кінь, на білій спині приліпити смужки з чорними ковбасок. Коротка грива і хвіст теж чорні. На морді — чорний ніс коржем, ноги закінчуються чорними копитами.

Як зліпити дымковскую конячку з пластиліну

Дымковских конячок роблять з глини і розписують їх різними візерунками: крапками, кружечками, сіточкою.

Можна зліпити конячку з білого і кольорового пластиліну таку ж, як димковская:

 1. kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry519 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриБілий шматок розділити на дві нерівні половини. Менша — голова з шиєю, велика тулуб з ніжками.
 2. У дымковской конячки товсті конусоподібні ніжки, товста коротка шия. Розкачуємо обидві частини товстенькі валики.
 3. Валик для тулуба розрізати стеком з двох сторін не до кінця на дві частини. Це будуть ніжки. Заокруглюємо їх, робимо товстенькими конусоподібними і вигинаємо валик дугою, щоб тулуб стояло на ніжках.
 4. З другої частини ліпимо конусоподібну шию і маленьку овальну витягнуту вперед голівку.
 5. З’єднуємо обидві частини. Ліпимо невеликі конуси — вуха, прикріплюємо з двох сторін голови.
 6. Гриву і хвіст робимо з сплетених ковбасок.
 7. Дымковскую іграшку з глини розфарбовують яскраво і строкато. На нашу конячку робимо наліпки з пластиліну різних кольорів, щоб вона теж була красивою.

kak sdelat loshad iz plastilina, sovety po lepke edinoroga i zebry520 Як зробити кінь з пластиліну, поради по ліпленню єдинорога і зебриКонячка з пластиліну готова, її можна пофарбувати водоемульсійними фарбами у стилі дымковских візерунків.

Користуючись рекомендаціями і порадами з статті, можна ліпити будь-яких парнокопитних тварин: коня, корову, зебри, поні. Як зліпити з пластиліну кінь, використовуючи каркас з дроту? Завдяки каркасу вона буде більш стійкою, можна зробити довгі й тонкі ноги, зробити фігурку, як у справжнього коня. Так ліплять дорослі художники.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками