Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva65 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчостіПід час прогулянок або заняття з маленькими дітьми дуже важливо не тільки цікаво проводити час, але і намагатися навчити їх чомусь новому, що сприятиме розвитку їх фантазії, моторики рук, уяви і винахідливості. Осінній парк – це чудова можливість використовувати підручний природний матеріал, з якого можна змайструвати безліч виробів або сувенірів на тему «Осінь». Вироби з каштанів, гілочок, опалого листя допоможуть дитині навчитися розуміти геометричні фігури, а також посприяє розвитку колірного сприйняття. Варто відзначити, що таке заняття не буде витратним, але зможе принести користь дитині.

У цій статті піде мова про те, яким чином можна цікаво і з користю зайняти дитину, майструючи разом з ним осінню аплікацію «Їжачок» з листя та інших підручних матеріалів.

Найпростіша аплікація у вигляді їжачка з осіннього листя

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva66 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчостіЗмайструвати таку осінню аплікацію буде під силу навіть самим маленьким дітям, так як для неї необхідно невелику кількість матеріалів, а саме завдання абсолютно зрозуміло. Отже, для створення такої аплікації «Їжачок» знадобиться:

 • сухі листочки;
 • папір;
 • трафарет у формі тіла їжачка;
 • клей ПВА;
 • простий олівець, фломастер або маркер;
 • ножиці для вирізання;
 • пензлик для клею.

 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Для початку необхідно перенести на папір форму тільця їжачка з допомогою трафарету і простого олівця. Або зробити малюнок від руки.

 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Візуально потрібно розділити тільце на голову, де не будуть кріпитися листочки і основне тільце, після чого провести простим олівцем ледве помітну тонку лінію, і промазати клеєм ПВА силует тільця і ту частину, де у їжака будуть розташовані так звані голочки їх листя.

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva69 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Можна приступати до кріплення «голочок на тіло», починати слід з верхньої частини тулуба, поступово заповнюючи весь простір необхідно голками з листочків.

 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Аплікація готова, так варіант чудово підійде, щоб зайняти маленьких дітей в дитячому саду або вдома. За бажанням можна використовувати будь-який інший природний матеріал, який буде служити додатковою обробкою вироби.

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva71 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Картинки з прикладами готових робіт на тему Осінь дивіться в галереї:

Галерея: їжачок з листя (25 фото)

Аплікація із кленових листочків «Осінній їжачок»

Для того, щоб зробити таку саморобку, так само як і в попередньому випадку знадобляться листя і шаблон їжачка, але на цей раз обов’язково кленові. Варто відзначити, що перед тим як починати майструвати з дітьми поробки з природного матеріалу його необхідно підсушити. У випадку з листочками, їх можна висушити, поклавши на кілька днів між сторінками книг або ж за допомогою теплого праски.

Для створення гарного їжака з листя знадобляться наступні предмети:

 • листя клена та один аркуш овальної форми;
 • клей ПВА;
 • картон;
 • ножиці;
 • олівці або фломастери;
 • пластилін червоного, чорного і білого кольору.

Для початку необхідно розсортувати листочки по відповідній кольоровій гамі та розміром. Варто зазначити, що збір і заготівля листя для таких виробів може здійснюватися необов’язково тільки восени, можна в літній період засушувати листя між сторінок книг, щоб композиція виглядала більш барвистою, так як, приміром, восени вже важче знайти красиві зелені листя потрібної форми і розміру.

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva72 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Потрібно вибрати самий великий листочок, який буде основою для вироби, нанести на його середину клей ПВА і приклеїти на аркуш картону. Для основи тільця краще підбирати листочок овальної форми і розташовувати його горизонтально, так, як це видно на зображенні. У разі якщо під рукою немає листа потрібної форми його можна вирізати за допомогою ножиць з листочків навіть самій не придатної форми.

kak sdelat osennie applikacii v vide jozhika: osennie listya i drugie podruchnye materialy dlya tvorchestva73 Як зробити осінні аплікації у вигляді їжачка: осіннє листя та інші підручні матеріали для творчості

Після того, як основа була приклеєна, необхідно з кленового листя зробити голчасту частина їжака. Для цього потрібно послідовно розташовувати листя гострими ділянками в різні сторони, крім нижньої частини, де у їжачка розташовуються лапки. На зображенні добре видно, яка повинна бути послідовність приклеювання листів.

Коли все листя були приклеєні, а тіло їжачка сформовано випливає з пластиліну сформувати кілька кульок, які послужить ротом і очима нашого лісового жителя. Крім цього, пластилін можна використовувати і як додаткове прикраса аплікації, можна змайструвати ягоди, овочі або фрукти, які їжачок переносить на собі. У цей момент можна розповісти дитині, що їжачок любить вживати в їжу або ж інші цікаві факти про цю тварину.

Поради з організації робочого місця дитини для створення аплікацій

Для того щоб не відволікатися під час створення шедевру, у дитини під рукою повинні бути всі необхідні предмети. Якщо дитина самостійно займається виробом, перед початком йому необхідно допомогти зібрати все, що може йому знадобитися, клей, олівці, папір, ножиці і т. д.

Для того, щоб покриття, яке відведено дитині під робочу зону, не було зіпсовано, будь то стіл, стілець або яка-небудь підставка, його необхідно застелити плівкою або целофаном.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками