Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми руками

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami116 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми рукамиПіони мають велику схожість з трояндами, але на відміну від розкішних троянд, півонія – ніжне, повітряне, елегантне рослина. Цей чудовий квітка дуже плекали члени королівських сімей. Протягом довгого часу їм прикрашали палаци, його любили художники, а за велич і витонченість його прозвали «королем квітів».

Півонії здавна були улюбленими мотивами для розпису, вишивки, і ліпнини. З появою нового матеріалу – фоамирана, в моду увійшов принципово новий декор – ростовий півонія на стійці, або великі об’ємні панно на стіні. Сьогодні ми хотіли б познайомити вас з покроковим мк по виготовленню піонів з фоамирана.

Є чудова стара легенда, що у Пеона – учня бога лікування Ескулапа – було незвичайне рослина з цікавими цілющими властивостями, яке йому віддала богиня темної ночі Латона. Їм він зміг вилікувати бога Плутона від поранень, завданих йому Геркулесом. Поранення зникли відразу ж, а Плутон напрочуд помолодшав.

Ескулап з-за злості наказав таємно вбити Пеона. Плутон ж вирішив врятувати хлопця і звернув його в чудовий квітка – півонія.

Можливо, тому в багатьох країнах півонії раніше вважалися не тільки декоративними квітками, але і лікарськими. Цими рослинами лікували понад 20 хвороб, серед яких – недокрів’я, гіпертонія, безпліддя.

Півонія фома «Юна гейша»: майстер-клас

Матеріали для майстер-класу

Для роботи нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • фоамиран білий і зелений;
  • стрічка з зеленим відтінком;
  • олійна пастель;
  • дріт 1-1.5 мм для стебла і листя;
  • клейовий пістолет;
  • гострі ножиці;
  • шматок фольги для створення основи квітки діаметром два сантиметра;
  • простий праска.

Галерея: півонія з фоамирана (25 фото)

Підготовка викрійок

Починаємо майстер-клас своїми руками, як завжди, з викрійки півонії. Для букета знадобиться п’ять видів пелюсток, а ще буде потрібна викрійка для листків і чашолистка. Лекала для пелюсток в натуральну величину завжди можна знайти в інтернеті і роздрукувати, а можна самостійно намалювати від руки і вирізати.

  • Перша форма та шаблон для півонії. Наш квітка має стати об’ємним і махровим, світло-рожевого кольору. Для його створення потрібно підготувати викрійки з рожевого фоамирана.

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami117 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми руками

  • Друга форма та шаблон для півонії. З зеленого фоамирана ми виріжемо фігурні листя і чашолисток.

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami118 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми руками

Опис створення бутона

Тонуємо самі пелюстки букета сухий пастеллю, ще можна застосовувати фарбу акрилову або просту пастель. Пелюсточки затонируем світло-жовтим кольором повністю з двох сторін. Потім згинаємо навпіл і створюємо надріз 1/2 пелюсточки. Зверху зробимо хвилі.

Четвертий пелюстка теж прикрасимо спочатку блідо-рожевим з обох сторін, а потім знизу нанесемо світло-рожеву пастель. Кожен лепесточек тонуємо індивідуально, нижче центру, вище середини або до середини, дуже добре розтушовуючи.

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami119 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми рукамиПелюстки півонії з номером п’ять, офарблюємо блідо-рожевим відтінком повністю з обох сторін, потім верх пелюсточки з двох сторін яскраво-рожевим, знизу залишимо два сантиметри. Пелюстки з номером три тонуємо світло-рожевим відтінком повністю з двох сторін, потім верх пелюстки з двох сторінок яскраво-рожевим, при цьому якісно розтушовуючи пастель. Граємо з уявою, кожна пелюстка тонуємо по-різному.

Для серцевини візьмемо фольгу і пелюсточки № 1. З фольги приготуємо дрібні форми у вигляді гуртків, пелюстки трошки розтягнемо. Потім форму з фольги заклеїмо в пелюстка № 1 так, щоб вийшов «вареник». Склеим їх між собою, закрасимо форму салатовим відтінком.

Склеим створені пелюстки між собою, закрасимо форму салатовим відтінком і приклеїмо на дріт. На пелюсточках № 3 по куточках зробимо надріз 1/2 вироби. Потім нагріємо кожна пелюстка з допомогою праски, складем всі гармошкою і прокрутимо між пальцями. Розправимо пелюстки і ще раз нагріємо, але вже за місцем надрізу створимо вигин, натягуючи на пальчик. Деталі № 4 нагріємо на прасці, складемо гармошкою і перетрем між пальцями. Розправимо, витягаючи трошки серединку.

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami120 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми рукамиВсі пелюстки № 5 складемо навпіл, візьмемо шматочок тонкої тканини (шовк, шифон) і теж складемо навпіл, викладемо пелюстка на матеріал так, щоб згин тканини збігся з вигином пелюстки, прогладим всі праскою з двох сторін, щільно тримаємо долонею і тягнемо кут матеріалу на себе. Далі, дістанемо і нагріємо нижню частину деталі. Потім створюємо поглиблення в центрі пелюстки.

Пелюстки № 2, нагріємо на прасці верх з 2 сторін, складемо всі гармошкою і прокрутимо між пальчиками верхівки. Потім склеим пелюстки № 2 по стиках однією краплею клею. Вони повинні вийти як крила простий метелики. Пелюстки № 5 створюємо парами. Повинно вийти десять пар.

Бутон півонії майстер-клас

Почнемо майстер-клас зі складання букета своїми руками. Спочатку до серцевини приклеїмо пелюсточки № 3 (два рядки по п’ять деталей). Пелюсточки другого ряду з’єднаємо між пелюстками першого ряду. Потім приклеїмо деталі № 2 (по колу). Пелюсточки № 4 приклеїмо по п’ять штук в ряд, склеюємо на рівні жовтих деталей. Приклеїмо їх по колу трошки внапуск, по висоті на одному рівні з пелюстками минулого ряду. Пари деталей № 5 приклеїмо в шаховій розстановці. У рядку по п’ять пар.

kak sdelat pion iz foamirana, vykrojjka piona i buket iz foamirana svoimi rukami121 Як зробити півонія з фоамирана, квітка піона і букет з фоамирана своїми рукамиЛистя півонії прикрасимо спочатку повністю з двох сторінок салатовою забарвленням. Далі окрасим темно-зеленої пастеллю краю і трошки пройдемося фарбою по всьому аркушу. Чашолисток прикрашаємо таким же методом. Все листя приклеїмо на литоны, складаючи їх на весь листок з виворітного боку. На великий листок приклеїмо два литона, виведемо повільно одну дріт на ніжку, залишаючи місце для другої дроту. Листя опрацюємо на запальничці, створюючи дрібні хвилі. Чашолисток опрацюємо на прасці, трохи прокрутимо кінці між пальцями.

Майстер-клас своїми руками зі складання букета півонії «Юна Гейша» закінчимо кріпленням чашолистка і обробкою стеблинки нашої стрічкою. Також закріпимо на стеблинка листя. Ось такий бутон півонії у нас вийшов.

Брошка-півонія своїми руками

Приблизно таким же методом можна зробити брошку-півонія, але знадобляться ще деякі додаткові матеріали. Для створення брошки-півонії (вишивки півонії) нам знадобляться наступні матеріали: тканина для основи, п’яльця, атласні стрічки різної ширини, гобеленові голочки, запальничка, гострі ножиці, фарби для батику, хороший клей, кріплення для брошки.

Опис роботи

Заправимо канву в п’яльця. Зобразимо гурток – діаметр основи півонії. Почнемо з центральної частини. Самої тоненькою стрічечкою 0,3 см вишиваємо петлі. Висоту петельок створюємо однаковою, заповнюючи діаметр кружка, десь, 1 див. Виведемо стрічку навиворіт, обріжемо, опалим запальничкою кінчик стрічки.

Потім візьмемо стрічку в один сантиметр шириною та по колу зробимо такі ж петлі.

Знову беремо стрічку 1 см шириною, наріжемо заготовки – пелюсточки квітки.

Кінчики деталей обпалюємо запальничкою або свічкою.

Візьмемо стрічку шириною 2 сантиметри, наріжемо пелюсточки і обпалимо їх. Заводимо пелюстка з лицьового боку і прижигаем з вивороту запальничкою. І таким методом по колу пришиваємо кожен лепесточек, а всього їх тридцять штук. З стрічки чотири сантиметри завширшки наріжемо пелюстки, опалим їх на вогні запальничкою або свічкою, щоб вийшли складки, а для цього потрібно вогонь підвести під серединку пелюстки і тримати його нижче матеріалу.

Протягуємо ці деталі в голку величезного розміру і з допомогою голки вишиваємо по колу, по одній пелюстці. Деталі можуть загинатися в центрі квіточки і назовні. Створюємо одне коло з десяти пелюсточок. Обріжемо хвостики з вивороту, прижигаем їх запальничкою все відразу або пришиваємо нитками. Другий етап – зелень. Беремо зелену стрічку з шириною 2,5 сантиметра, нарізаємо заготовки-листочки, потім обрізаємо і надаємо їм вигляд листочків, складаємо все навпіл, згин смалимо вогнем, закладаємо складочку. Знімаємо рослина з п’ялець, тканина обрізаємо по колу, залишаючи один см, пришиваємо або приклеюємо листочки з вивороту. З шкіри вирізаємо кружок діаметром 2 сантиметри, пришиваємо на центр застібку для брошки. От і все.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками