Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий бере

kak sdelat raskrojj bereta iz drapa ili karakulya, vykrojjka ego svoimi rukami, kak sshivat norkovyjj beret163 Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий береКожна жінка мріє про те часу, коли можна нарешті змінити обридлу зимову шапку на легкий стильний бере. Вибір готового головного убору в такі періоди стає складною, часом важкою задачею. Купівля в торговельній мережі не завжди може задовольнити вишуканий смак прекрасної модниці, адже з пропонованого асортименту дуже нелегко підібрати потрібну модель, колір, тон, форму і т. д.

Будь-яка жінка, навіть володіє досвідом шиття на рівні шкільної програми, може зшити бере своїми руками, подивіться докладний майстер — клас. А річ, зроблена самостійно і з душею, стане не тільки унікальною, але і буде надіватися з прекрасним настроєм.

Викрійка берета

Як і для будь-якого швейного виробу, при побудові берета першим ділом потрібно зробити нехитру викрійку своїми руками. Основою викрійки берета береться коло діаметром 30 см (стандартний розмір). В центрі кола буде необхідно вирізати коло, яка відповідає розміру голови.

Визначення розміру

Саме розмір голови і є основним показником при створенні викрійки берета. Щоб визначити цей параметр необхідно гнучку сантиметрову стрічку розташувати навколо найбільш широкої частини голови (лінія, що проходить уздовж виступу потиличній частині і лобових горбів). Довжина такої лінії, яка визначається в сантиметрах, і буде розміром будь-якого головного убору.

kak sdelat raskrojj bereta iz drapa ili karakulya, vykrojjka ego svoimi rukami, kak sshivat norkovyjj beret164 Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий береЗазвичай така мірка використовується і при покупці вже готового виробу в торговельній мережі. При проведенні вимірювань не можна занадто сильно натягувати вимірювальну стрічку, так само як і послаблювати. Неточне виконання цих умов буде сильно відчуватися при носінні вироби. Бере в таких випадках буде або постійно сповзати, тому його доведеться часто поправляти, або доведеться його сильно натягувати на голову, що призводить до створення почуття дискомфорту. Необхідно також враховувати і товщину окантовочного шва і підбивки, якщо така використовується в цьому виробі.

Після визначення розміру голови продовжуємо кроїти виріб. Радіус кола, яку треба вирізати обчислюємо за формулою: R =розмір/2π. При виготовленні берета з еластичної тканини від розміру голови необхідно відняти 1-2 см, щоб він добре сидів на голові.

Всього необхідно скласти три деталі:

  • Круглу деталь з отвором;
  • Дно берета;
  • Околицю (кашпен).

Як околиша кроїться смужка необхідної ширини і довжини.

Шиємо бере своїми руками

Для виготовлення берета своїми руками потрібно зробити всього три основних шва. Першим швом з’єднуються дві основні деталі між собою по колу. Потім зшиваємо околицю в кільце. І третім пришиваємо швом складений удвічі околицю до отвору для голови. Після всіх цих операцій необхідно гарненько заутюжте шви.

kak sdelat raskrojj bereta iz drapa ili karakulya, vykrojjka ego svoimi rukami, kak sshivat norkovyjj beret165 Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий береЯкщо тканина, з якої зроблений головний убір, досить сильно сиплеться, залишаючи при цьому в волоссі нитки, необхідно буде виготовити підкладку. Для цього потрібно вирізати дві такі ж круглі деталі, як для берета. Скласти їх лицьовими сторонами і зшити по колу, залишивши близько 7 см не зашитими. Вивернувши підкладку навиворіт вставити її в бере передньою стороною всередину. Потім потрібно поєднати околицю і підкладку по окружності голови і прострочити по колу. Через незашитое отвір розгорніть весь виріб і акуратно зашейте його.

Бере клинами

Дуже оригінально та естетично виглядає бере з клинів, зроблений своїми руками. Такий вид головного убору краще робити з 8 клинів. Якщо робити викрійку з 10 клинів, то в готовому виробі буде дуже багато швів, які негативно позначаються на зовнішньому вигляді. А в береті із шести клинів з’являться явно стирчать кути. Тому саме вісім вставок за викройкою вважається оптимальним варіантом виготовлення цього берета.

kak sdelat raskrojj bereta iz drapa ili karakulya, vykrojjka ego svoimi rukami, kak sshivat norkovyjj beret166 Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий береЩоб зшити бере краще вибирати грубу тканину, яка добре тримає форму. В якості підкладки використовується звичайна бавовняна або підкладкова тканину відповідного забарвлення. Можна зшити беретку з фетру.

Так як майже всі тканини мають властивість змінювати свій відтінок при перекиданні, то викроювання восьми клинів потрібно робити строго по частковій нитки. Обов’язково додаємо припуск на шов 1 див. Таким же способом викроюємо 8 клинів з матеріалу підкладки. Потім робимо розкрій обідка шириною 5 см і довжиною розміру голови плюс 2,5 см на шов.

Зшивання проводиться:

  • Два клини разом, після чого необхідно добре заутюжте шов. Вийшло 4 деталі.
  • Потім з’єднуємо по дві отримані деталі і знову акуратно разутюживаем шви.
  • Після цих дій у нас вийшло дві половинки берета, які зшиваємо разом. Разутюживаем шов. Зшиваємо обідок і розгладжуємо шов.

Потім потрібно пришити обідок до основної деталі берета. При цьому деталі необхідно розташувати так, щоб під утримувачем швейної машинки бере, розташовувався знизу, а обідок – зверху. У такій же послідовності з’єднуємо деталі підкладки. Потім саму підкладку пришиваємо вручну, попередньо вивернувши, бере навиворіт.

Бере з хутра

kak sdelat raskrojj bereta iz drapa ili karakulya, vykrojjka ego svoimi rukami, kak sshivat norkovyjj beret167 Як зробити розкрій берета з драпу або каракулю, викрійка його своїми руками, як зшивати норковий береДуже красиво виглядає жіночий бере, зроблений з хутра своїми руками. Сама техніка розкрою такого виробу аналогічна, як і у беретів, зроблених з інших тканин. Головне, потрібно стежити, щоб ворс хутра був направлений в одну сторону. Хутряна частина з підкладкою зшивається потайними стібками. Якщо є ворсинки, що стирчать із шва, видалити їх потрібно акуратно за допомогою голки. Припуски швів не потрібно разутюживать, а можна просто розправити.

Стильно і витончено виглядають всі вироби з хутра норки. Але часом багатьох жінок зупиняє ціна на цей товар. Тому можна виготовити витончений норковий бере своїми руками. Викрійка робиться з двох деталей — денця і бортика. Денце робиться з шести клинів за формою голови. Бортик — за розміром голови. Потім всі ці деталі скріплюються.

Бере з драпу

При розкрою заготовки для такого берета необхідно враховувати, що драп є щільним і важким матеріалом. Для додання йому невеликий еластичності бажано провести пропарювання матеріалу перед розкриємо. Важливу роль при з’єднанні деталей з драпу відіграє правильно підібрані нитки і голки. Інші операції аналогічні тим, які описані вище.

Трикотажний брекет

Працювати з трикотажем необхідно акуратно і уважно, так як він є одним з найбільш тонких і розтяжних матеріалів і шити його деколи складно. Для виробів з трикотажу обов’язково повинна використовуватися підкладка. Інші ідентичні операції шиттю предметів з іншого матеріалу.

Бере з козирком

Зшити такий бере можна з будь-якої тканини, але бажано використовувати шкіру, шкірозамінник, замшу. Такий вид головного убору носять часто не тільки жінки, але і чоловіки.

Виготовлення берета з козирком потребує певного досвіду роботи. Тому бажано спочатку зшити бере з більш дешевих матеріалів.

Для дівчинки бере

Дуже важко часом молодих красунь змусити одягнути убір у прохолодну погоду. Але ось від пропозиції одягнути витончений і красивий беретик не відмовиться жодна дівчинка. Для виготовлення такого убору вам знадобиться штучний рожевий хутро, трикотаж яскраве розфарбування, ґудзик і декоративна стрічка. Порядок дій при шитті беретика майже повністю збігається з дорослим беретом. І звичайно ж, для будь-якої дівчинки витончено буде виглядати прикраса на голові. Тут кожен може фантазувати на свій розсуд. Простіше з декоративної стрічки зробити бантик, пришити посередині його ґудзик і зміцнити на лицьовій стороні беретика.

Кілька слів про те, як правильно носити бере. Передня сторона повинна закривати лоб. А ось задню частину головного убору часто нахиляють до потилиці. Вуха закриваються частково або повністю. Насправді ж жінки носять такий аксесуар на свій розсуд, намагаючись підкреслити красу і привабливість зовнішності.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками