Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми руками

kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami141 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиМайже кожен хоч раз у своєму житті замислювався над питанням, як змайструвати паперову шапку. При цьому всі хочуть зробити так, щоб головний убір з паперу мав оригінальну форму і дивував оточуючих. Наприклад, на дитячий ранок може знадобитися шапочка огірка, цибулі або помідора. А ті, хто хоч раз робив ремонт, обов’язково намагалися спорудити з газети кашкет або трикутну шапку-човник — схема її складання в радянські часи була відома всім, від малого до великого. Або склеїти китайську капелюх, щоб на голову не сипалася вапно зі стелі.

Є безліч рекомендацій щодо того, як зробити незвичайний і симпатичний головний аксесуар. Не можна не помітити, що паперова шапка орігамі як шаблон може використовуватися по самому різному призначенням, починаючи від банальних ремонтних робіт, закінчуючи ранком у дитячому садку. Для дітей її можна просто і дуже швидко зробити лише з двох аркушів паперу формату а4.

А якщо її ще й тематично прикрасити, вона перетворитися в національну бурятську шапку.

Пілотка з паперу

kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami142 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиПотрібно сказати, що відомо безліч способів виготовлення шапки орігамі своїми руками. Багато що залежить від індивідуальних здібностей і фантазії окремої людини. Витративши мінімум зусиль, можна запросто зробити шапку-квітка або головний убір лікаря. Когось зацікавить стильна пілотка, а кому-то знадобиться спорудити піратський капелюх для тематичної вечірки.

З картону або паперу легко конструюється красива кепка з козирком, що захищає від яскравих сонячних променів.Орігамі пілотку можна по праву вважати універсальною річчю. Рольову прив’язку цієї речі буде визначати виключно її прикраса. Кожен по-своєму може розписати або розмалювати цей нехитрий головний убір.

Стандартна схема виготовлення паперової пілотки:

 • kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami143 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиСкласти виріб можна з прямокутного аркуша. Його складають навпіл, після чого відгинають всередину кути, що знаходяться вгорі згортка, звівши воєдино їх межі.
 • Верхній бортик повинен бути підвернутий два рази догори. Далі заготівля перевертається. З двох сторін відігнути в свою сторону смужки, задавши необхідний розмір. Потрібно враховувати кому призначається пілотка — дорослому або дитині.
 • Нижній край конструкції підвернути до себе, при цьому не допускати появу накладання на випирають згини. Розгорнути край і підігнути його кути по уявній лінії нового згину.
 • Два рази відігнути нижню площину догори. Так повинні закритися всі попередні згини. За великим рахунком, пілотка орігамі готова до використання.
 • Перевернути паперовий виріб, загнути верхівку згортка донизу, зрівнявши її з основою пілотки. Після заправити отриманий відгин за бортик згортка. Залишилося розправити заготівлю і можна радіти саморобної піонерської пілотці.

Паперова тюбетейка

Схема виготовлення тюбетейки з паперу:

 1. kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami144 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиПопередньо згинають великий квадратний аркуш, наприклад, зі стороною 40 див.
 2. Згинають два передні бічні кута до центральної частини аркуша.
 3. Розгинають те, що вийшло при виконанні другого етапу.
 4. Повторюють перші три пункти ззаду.
 5. Далі потрібно зігнути лівий і правий кут всередину.
 6. Тепер повторюють п’ятий етап з кожним залишилися зовнішнім кутом.
 7. Потім потрібно зробити так, щоб один шар був зігнутий до лінії, що проходить через центр з лівої і правої сторони.
 8. kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami145 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиЗгинають і розгинають вістря в тому місці, де знаходиться біла сторона кольорового аркуша.
 9. Розгинають етап 7.
 10. З використанням існуючих згинів (зроблені на етапі 8), відігнути один шар вгору.
 11. Після цього звужують білий клапан, підтягуючи зовнішні кути до центральної частини.
 12. Відігнути вістрі вниз.
 13. Просунути кінчик клапана в задній кишеньку.
 14. Повторити етапи, починаючи з сьомого.
 15. Відігнути одну передню секцію в праву сторону, а одну задню — в ліву.
 16. Повторити 7-13 етапи спереду і ззаду.
 17. Зігнути і розігнути заготовку.
 18. Просунути пальці всередину паперової тюбетейки і розкрити її.

Піратський капелюх з паперу своїми руками

Детальна інструкція виготовлення паперової капелюхи пірата:

 1. kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami146 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиБереться чорна папір, на якій потрібно намалювати квадрат. Його сторони повинні відповідати довжині меншою межі аркуша формату A 3.
 2. Необхідно вирізати заготовку, закруглив кути квадрата. Має вийти круг.
 3. Білу сторону аркуша два рази складають навпіл по всій довжині.
 4. Виготовити бахромку. Складена смужка в багатьох місцях надрізається поперек, при цьому не можна зачіпати нижній край.
 5. Розгорнувши аркуш, роблять розрізи уздовж згинів. За допомогою канцелярських ножиць або пристосування циліндричної форми підкручують бахромку, захоплюючи кожну білу паперову смугу.
 6. Акуратними рухами притискають отримані смужки до чорного кола, після чого приклеюють їх по всьому периметру, щоб загнутий край бахроми був спрямований вгору.
 7. Тепер по колу необхідно відзначити три точки, які повинні бути рівновіддалені один від одного.
 8. Від однієї наміченої точки до іншої формують три згину, утворюють трикутник з рівними сторонами.
 9. Поля у вигляді півкола загинають догори.
 10. За аналогією з бахромою вирізають дві білі пера, які будуть виступати прикрасою піратської капелюхи.
 11. За бажанням з білого паперу можна вирізати Веселого Роджера і приклеїти цей піратський відмітний знак на друге загнуте полі.
 12. З бічних сторін капелюхи товстою голкою проколоти отвори, куди буде кріпитися гумка треуголки.

Шапка самурая орігамі

kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami147 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми руками

Для роботи знадобиться аркуш паперу квадратної форми. Його потрібно скласти на дві рівні частини, а після — в невеликий квадрат. Потім паперову конструкцію необхідно розправити. Без цієї процедури буде проблематично визначити майбутні лінії згину.

Щодо самої технологічної схеми, як зробити таку шапочку орігамі, то лист потрібно скласти навпіл, після чого відігнути назовні одну смужку, що становить десяту частину від всієї ширини.

kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami148 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиВсередину лист складають таким чином, щоб кожен його край склався по центру. Потім від центральної частини в обидві сторони повинні бути відігнуті трикутники. Отримана конструкція буде мати певні подібності з коміром сорочки. Далі загинається залишилася знизу смужка.

Тепер залишилося розправити шапку орігамі. Її «крильця» будуть виглядати досить оригінально. Такий виріб можна використовувати в театральній постановці або карнавальному вечорі. Як і банальна паперова пілотка, яку в дитинстві майстрував чи не кожен такий головний убір буде незамінний під час ремонту або прибирання.

Саморобна паперова кепка

kak sdelat shapku iz bumagi a4 🥝 kak delat bumazhnuyu kepku s kozyrkom, shlyapu, shapochku, panamu svoimi rukami149 Як зробити шапку з паперу А4 🥝 як робити паперову кепку з козирком, капелюх, шапочку, панаму своїми рукамиЩоб виготовити таку шапку потрібно лише стара газета.

Покрокова інструкція:

 1. Газетний лист формату A 3 розташувати довгою стороною перед собою.
 2. Загніть верхні кути до центральної частини і до себе. Повинен вийти трикутник.
 3. Вільну нижню прямокутну смужку загортають вгору на дві половини двічі.
 4. Розгорнути шапочку орігамі виворітною стороною.
 5. Загорнути всередину від згорнутої смужки трикутники, які виступають за краї.
 6. Правий і лівий край кепки складається до середини.
 7. Нижня вільна прямокутна смуга підгинається вгору таким чином, щоб вийшла стикування з загнутими краями.
 8. Тепер потрібно сформувати козирок. Робляться незначні загини з боків, які потрібно заправити під сформований на кепці конверт.
 9. Розгорнути шапку, перевернувши нижньою стороною до лицевої сторони. Верхня частина кепки загинається вниз і відправляється під відворот.
 10. Розправити і розкрити. Можна приміряти цей головний убір.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками