Як зробити сосну з бісеру майстер-клас для початківців, голчаті плетіння

kak sdelat sosnu iz bisera master klass dlya nachinayushhikh, igolchatoe pletenie236 Як зробити сосну з бісеру майстер клас для початківців, голчаті плетінняДорого цінуються ручні вироби, зроблені з бісеру. Цей прекрасний матеріал дозволить виготовляти не тільки браслети і брелочки, але і дуже серйозні композиції. Почати знайомство з бісероплетінням варто з вивчення спеціальної техніки голчастого плетіння. Техніка голчастого плетення застосовується для створення тичинок, травинок, хвої, дрібних пелюсток хризантеми та айстри.

Походження бісеру

Бісер — це дрібні скляні намистинки різних розмірів і забарвлення. Його поява в стародавні часи пов’язано з відкриттям рецептів створення скла. Раніше ці дрібні намистини поштучно пришивали на одяг знатних людей. А поява техніки сітчастого низання допомогло в розвитку виготовлення дрібних виробів з бісеру. Саме після цього, бісероплетіння стало окремою частиною майстерності. Почали з’являтися перші схеми для плетіння, багато з них користуються досі.

У Середні століття головним центром по створенню намистин стала Венеція. Найбільший завод по створенню скла дуже ретельно охороняв секрети його виготовлення, так, що навіть вивіз його на окремий острів. Багато часу у венеціанського бісеру не було конкурентів. Він був настільки цінним, що їм навіть розплачувалися. А пізніше створенням бісеру почала займатися Богемія. Чехи були досить розумні і замість соди брали попіл. Такий вид скла потрібно було огранять з-за його тугоплавкости. Зараз саме чеський і японський бісер є найякіснішим.

Як вибрати матеріал?

При підборі матеріалу для роботи варто запам’ятати кілька простих правил:

 • Чим більше номер на упаковочці з намистинками, тим менше їх розмір.
 • Хороші намистини мають рівну поверхню і форму без всяких вкраплень, яскравий відтінок і однакові отвори.
 • Всі речі, які ми беремо в роботу (нитки, волосінь, дріт, голки), підбирають відповідно до розміру бісеринок.

Майстрині зі всього світу дуже цінують вироби з бісеринок за їх красу і якість.

Галерея: сосна з бісеру (25 фото)

Техніки плетіння

Є лише кілька видів техніки голчастого плетіння бісером:

 • Голчастий вид плетіння.
 • Французький вид плетіння.
 • Паралельний вид плетіння.

Голчасту техніку в більшості випадків використовують для виготовлення тичинок, гілок та хвої. Для вивчення цього способу плетіння потрібно нанизувати на шматок дроту шість бісерин. Взявши один з кінців дроту, пропускаємо 6 бісеринку і проходимо в іншому напрямку після решти п’яти намистин. Вийде звичайна «голочка».

Французьке плетіння це і є техніка дугового низання. Такий вид бісероплетіння допомагає виготовляти реалістичні квіткові вироби. Техніка паралельного плетіння в більшості випадків застосовується для виготовлення листків. Один кінчик дроту пропускаємо в прямому напрямку, а другий кінчик паралельно йому в зворотному.

Лісова красуня майстер-клас

Пухнасту ялинку можна зробити з бісеру в техніці голчастого плетіння. Така техніка прекрасно підходить для початківців майстринь, так як відрізняється своєю легкістю. Всю роботу по создаиню їли робимо за схемою.

Матеріали та інструменти, які знадобляться для роботи:

 • kak sdelat sosnu iz bisera master klass dlya nachinayushhikh, igolchatoe pletenie237 Як зробити сосну з бісеру майстер клас для початківців, голчаті плетінняМаленька бісерна дріт.
 • Велика дріт.
 • Хороші кусачки.
 • Зелена пряжа.
 • Бісер зелений.
 • Паличка з дерева для стовбура.
 • Маленький горщик для квітів.
 • Спеціальний гіпс для будівництва.

Бісер для ялинки можна взяти будь-який, навіть китайська (поганої якості). Особливо чудово виглядають ялинки з блискучою рубки.

Повний опис майстер-класу.

Спочатку роботи відрізаємо кусачками 50 сантиметрів тонкого дроту. Зробимо по центру першу голку з семи бусинок. Далі, спочатку плетемо з центральної частини, потім з іншого її боку. Зробимо по десять хвоїнок по центральній частині кожної дроту.

Таких заготовок знадобиться досить багато десь 300 штук. Підготуємо товсту дротик для створення гілок. Верхні лапки ялинки робимо з одинарною зволікання, а нижні лапки зі скрученої навпіл дроту.

На товсту дротик треба закріпити бісерні заготовки за допомогою спіральної намотки. Нижня частка дроту маскується нашої пряжею. Запам’ятайте, що гілки повинні бути з різним розміром.

Стовбур дерева можна виготовити з шматка пластикової трубки або просто дерев’яного прута. Повільно обмотайте його тейп-стрічкою і прикрутіть наші лапки. Залишиться лише зміцнити лісову красуню в горщику з допомогою гіпсу і прикрасити все.

Майстер-клас по створенню сосни з бісеру.

kak sdelat sosnu iz bisera master klass dlya nachinayushhikh, igolchatoe pletenie238 Як зробити сосну з бісеру майстер клас для початківців, голчаті плетінняМатеріали, які будуть потрібні для роботи:

 • Зелений бісер.
 • Зволікання.
 • Коричневі нитки.
 • Схеми.

Повний майстер-клас.

Весь процес створення сосни полягає в довгому плетінні гілок з голками, використовуючи для цього нашу «голчасту» техніку.

На відрізок зволікання 30 см в довжину, нанизуємо 8 бісерин. Відступимо від одного кінця зволікання 10 см і, минаючи кінцеву із набраних бісеринок, протягуємо другий кінець матеріалу в іншу сторону, потім знімаємо дріт, роблячи таким способом першу голку.

Продовжуємо процес роботи з довгим кінчиком матеріалу. Нанизуємо на нього нові вісім зелених бісеринок. Далі, минаючи кінцеву бісерину, протягуємо матеріал крізь сім бісерін в іншу сторону.

Створюючи, таким чином, наступні три голки. Тепер кінці зволікань потрібно скрутити між собою, і ми отримаємо нашу першу гілку сосни з бісеру. Така соснова гілочка — заготівля для майбутньої сосни. Нам потрібно зробити багато таких, а потім з’єднати їх в крону і сформувати стовбур.

Дротяну основу під цією гілочкою треба обмотати на 2 см вниз, використовуючи нитки коричного кольору. Така підстава буде служити стволом для гілочки.

Перейдемо до виготовлення великих гілочок для нашої сосни. Для цього беремо дві заготовки з маленьких гілочок і з’єднаємо їх один з одним.

Із залишку дрібних гілок – створюємо ще гілки. Всю дротяну основу не забувайте щільно обмотувати нитками. Створені гілки з’єднаємо в 5 гілочок великого розміру.

Приступимо до складання сосни.

До головної гілочці, приєднуємо дві гілки, беручи для цього додатковий відрізок зволікання. Попутно потрібно обмотати стовбур за допомогою ниток. Новими приєднуємо останні три гілки, роблячи обмотку поверхні, що залишилася дротяної основи.

Дуже красиво виглядає як би припорошенная снігом зимова сосна. Для її виготовлення зелений бісер потрібно комбінувати з білим, розташовуючи білі бісеринки на кінчику соснової голочки.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками