Як зробити танк з паперу своїми руками: прості поради і покрокова інструкція

kak sdelat tank iz bumagi svoimi rukami: prostye sovety i poshagovaya instrukciya185 Як зробити танк з паперу своїми руками: прості поради і покрокова інструкціяСтворення різних виробів з паперу вже давно стало популярним справою серед батьків та їх дітей. Прийшло воно з боку азіатських країн, де ще з давніх часів люди поліпшували свої навички в орігамі та виробах паперових фігурок. Такого роду заняття може бути відмінним тренуванням як і для малюка, так і для батьків.

На початку 90-х психологи і фахівці, які займаються з дітьми, відзначали користь такого типу діяльності для дітей. Це відмінно розвиває моторику та просторову уяву дітей. Якщо малюками подобається більше рвати і м’яти папір, то діткам постарше можна прищепити любов до складання орігамі, що згодом переросте у створення унікальних фігурок з використанням клею, ниток та інших другорядних матеріалів.

Вироби з паперу розвивають уяву. Крім цього, спостерігаючи, як перетворюється простий лист в яку-небудь гарну модель, аналізуючи згини ліній і розвиваючись у цьому напрямку можна покращити свої вміння просторового мислення, що, безумовно, потрібно в геометрії. Були підрахунки, які стверджували більший відсоток математиків серед людей, що займалися виробами з паперу в дитинстві.

Паперовий танк своїми руками

Об’ємний саморобний танчик з картону – кольоровий і цілком реалістичний – досить просто робиться. Та й бойову машину танкетку зробити не складніше – головне, уважно вивчити картинки із зображенням потрібної моделі, щоб не заплутатися в кольорах і деталях, ну і звичайно – поетапно слідувати нашим інструкціям і рекомендаціям.

kak sdelat tank iz bumagi svoimi rukami: prostye sovety i poshagovaya instrukciya186 Як зробити танк з паперу своїми руками: прості поради і покрокова інструкція

Дуже часто різні моделі та інструкції по виконанню паперового танка своїми руками рекомендують хлопчакам. Не дивно, ще з раннього віку хлопчика можна помітити юного полководця, якому необхідна армія і техніка для своєї військової стратегії. Це не означає, що дівчаткам не можна створювати танки — говорячи про це, дитина сама може вибрати речі. Тільки зацікавленість і цікавість допоможе створити воістину красиву і унікальну фігурку.

Звичайний танк з паперу

Слід почати з самої простої моделі, яка підійде багатьом початківцям у цій області діткам:

 1. kak sdelat tank iz bumagi svoimi rukami: prostye sovety i poshagovaya instrukciya187 Як зробити танк з паперу своїми руками: прості поради і покрокова інструкціяДля початку варто взяти аркуш формату А4. Не варто переживати, якщо матеріал буде містити на собі якісь написи і малюнки — в кінці все одно лист буде закрашиваться, так що навіть газетна сторінка відмінно підійде.
 2. Необхідно відрізати від короткої основи приблизно 4-5 сантиметри. Потрібно постаратися максимально вирізати акуратно, щоб не порушити цілісність більшій частині аркуша.
 3. Далі на вирізаною смужці потрібно загнути кут. Загорнути його потрібно так, щоб вийшов трикутник вгорі. Після чого повертаємо куточок у вихідне положення, щоб від трикутника залишилася лінія вигину.
 4. Виконати таке ж потрібно з другим куточком, щоб отримати дві лінії. Далі, затиснувши вийшла верх, потрібно його вигнути так, щоб отримати піраміду. Вона буде складена вдвічі.
 5. Створити пірамідне кінець потрібно і з іншого боку. Отримавши довгу смужку з двома трикутниками на кінцях. До центру смужки потрібно зігнути з двох сторін папір, таким чином загортаючи її всередину.
 6. Вушка верхньої піраміди повинні бути заправлені всередину стрілки. Далі нижню сторону смужки потрібно скласти таким чином, щоб дві піраміди були спрямовані в одному напрямку (тобто, нижню частину смужки потрібно скласти). Після цього нижню пірамідку потрібно вставити у верхню.
 7. Одержаний трикутник потрібно розправити і заправити вушка всередину, щоб вийшла квадратна верхівка. Якщо подивитися збоку на отриману фігурку, можна помітити невелике простір між двома основними аркушами паперу, яке необхідно розправити, щоб додати об’єм танку. Так, у танка вийшла гусениця.
 8. Основна частина роботи вже зроблена. Залишилося зробити гармати, додати деякі (за бажанням) деталі танка і пофарбувати. Щоб зробити гармату, необхідно взяти квадратної форми листок паперу і згорнути його в трубочку з обов’язковим ущільненням у підстави. З допомогою клею закріпити гармату, щоб вона не поверталася і прикріпити до танка.

Перша моделька танка готова! Вона виходить невеликий і навряд чи зможе претендувати на оригінальність чи унікальність, але зовні виглядає дуже добре і напевно сподобається малюкові. А головне, ця моделька не вимагає особливих навичок та не є складною для виконання.

Галерея: танк з паперу (25 фото)

Паперовий КВ-1 своїми руками

Модель цього танка робити в ряди складніше і займає набагато більше часу, ніж звичайний, але і результат гарантує набагато красивіше і підходящим під оригінал. В інтернеті можна знайти незліченну кількість різних вже готових моделей для виготовлення саме цієї фігурки з паперу, але, природно, її можна спробувати зібрати і створити самостійно. Потрібно враховувати, що ця модель вимагає величезний запас нервів і терпіння, уважності і акуратності. До виконання КВ-1 зазвичай приступають люди вже з деяким досвідом.

 1. kak sdelat tank iz bumagi svoimi rukami: prostye sovety i poshagovaya instrukciya188 Як зробити танк з паперу своїми руками: прості поради і покрокова інструкціяБереться лист паперу А4, бажано вже того кольору, на який розраховує творець моделі. Зазвичай беруть світло-коричневий, болотний і зелені кольори, але, за бажанням, можна обійтися і іншими відтінками. Лист варто скласти таким чином, щоб вийшло 32 маленьких квадратиків, які потім потрібно акуратно вирізати по лінії згину.
 2. Квадрат потрібно скласти навпіл. Потім ще раз загнути, щоб отримати лінію згину, до якої направляємо верхні куточки квадрата. Виходить невеликий трикутник. Перевернувши детальку можна помітити, що там трикутник трохи менше і є решту частини деталі. У решти частин теж потрібно загнути крайні куточки, а потім скласти навпіл.
 3. Виконати такий процес потрібно над усіма квадратиками. Вони є основою і головним матеріалом для виконання подальшого танка. Варто зазначити, що ця техніка підходить не тільки для КВ-1. З таким же успіхом можна спробувати скласти танк «Тигр» або Т-34.
 4. Для танка саме такої моделі знадобиться приблизно 5 тис. деталей. Їх можна підготувати заздалегідь або (як зазвичай радять любителі) виконувати в процесі складання самого танка. Збірка починається із створення корпусу. Якщо подивитися на форму деталей, можна помітити, що вони можуть вкладатися один в одного. Намагаючись акуратно і без шкоди деталей їх з’єднувати, можна отримати довгу частину корпусу, що складається з 14 деталей.
 5. Роблячи таку схему для створення танка можна швидко домогтися якісного і унікального результату. Деталі з’єднуються за вибором людини, що робить модель. Отримані частини танка можна згинати без шкоди деталей і з’єднувати між собою.

Робити танки з паперу не є таким важким завданням, як може здатися на перший погляд. Маючи достатню кількість терпіння і посидючості, можна не обмежуватися моделями «Тигра» або КВ-1, але йти на більш складні види танків. Головне, отримувати від процесу задоволення і радіти кожній вдало отриманої моделі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками