Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер-клас: гроші і матеріали для його виготовлення

kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya490 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняЩо таке топіарі? Спочатку це слово означало мистецтво ландшафтного дизайну, тобто надання садовим рослинам правильної геометричної форми. Пізніше це зацікавило людей, що займаються рукоділлям, і вони вирішили, що можна зробити що-небудь подібне для дизайну своїх квартир і з’явилося нове, незвичайне заняття. Виготовлення саморобного деревця в горщиках, яке можна робити з будь-яких матеріалів і прикрашати будь-яким способом, застосувавши всю свою фантазію, стало дуже популярним.

У наші дні, незважаючи на достаток і розмаїтість товарів, іноді ми знаходимося в розгубленості, якщо нам потрібно вибрати подарунок до дня народження друга або до ювілею свого шефа. І тут нас може виручити топіари, що став останнім часом дуже популярним не тільки в Європі та Америці, але і у нас. Виникло навіть повір’я, що вони приносять в дім удачу і благополуччя. Наприклад, у банках в якості декору можна іноді бачити топіари з доларів, виконаний технікою кусудама. Або панно в рамці, з зображенням такого топиария. Топіари стали називати деревами щастя. Їх можна придбати в сувенірних магазинах, але можна зробити і своїми руками. У нашій статті є інструкція і мк для виготовлення топиария з грошей покроково, і зразки готових робіт і корисне відео в кінці статті.

Топіари з грошей Матеріали та інструменти

Останнім часом стало дуже модно дарувати топіари з грошей. Звичайно, для виготовлення таких грошових дерев з купюр використовують сувенірні гроші, але серед них можна заховати і пару справжніх, не забувши, звичайно, натякнути про це імениннику. Для того, щоб зробити цю саморобку, спочатку підготуємо своє робоче місце. Всі необхідні матеріали та інструменти повинні бути на вашому робочому столі.

 • kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya491 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняГорщик для вашого грошового дерева. Він може бути глиняним, керамічних, пластикових. Ви можете придбати його у будь-якому сувенірному або господарському магазині. Вам підійдуть металеві, скляні банки від продуктів або стара посуд, будь-який предмет, який може послужити основою для вашого грошового дерева. Не має значення ні форма, ні колір. Все одно, в процесі роботи, ви будете декорувати. В ідеалі горщик повинен бути менше, ніж крона.
 • Будівельний гіпс, алебастр або шпаклівка. Вони необхідні для того, щоб закріпити топіарі в горщику і надати йому стійкість.
 • Гілка дерева, необхідної для вашої вироби висоти і форми. Вона буде стовбуром вашого майбутнього сувеніра. У цьому випадку, також використовують шашличні дерев’яні палички. Приготуйте кілька штук. Кількість буде залежати від товщини стовбура.
 • Куля з пінопласту, який стане основою крони дерева з грошей. Його можна купити в магазині для рукоділля. Але можна зробити його самим, скориставшись шматками пінопласту, які залишилися від покупки будь-якої техніки і т. д. Попитайте у сусідів, друзів. Думаю, що це не проблема. В інтернеті є багато цікавих способів виготовлення основ, потрібної вам форми: куля, конус і т. д. А можна зробити кулю просто з газети, обмотавши його потім ниткою.
 • Сувенірні паперові купюри. Обирай гроші будь-якого номіналу і будь-якої валюти. Головне, щоб потім було не нудно розглядати вашу саморобку.
 • Пістолет з гарячим клеєм. При роботі з пінопластом не можна користуватися клеєм «момент» або подібними йому. Він може роз’їсти основу крони і вам доведеться все починати спочатку. Можна взяти клейовий олівець, а також стане в нагоді двосторонній скотч. Користуйтеся тим, що допоможе вам приклеїти купюри до стовбура. Різні види топиария можуть вимагати різної техніки приклеювання.
 • Ножиці, зубочистки.
 • Матеріали для декоративного прикраси: шпагат, шматочки льону, органзи, стрічки, сизаль. Це знадобиться для формування кінцевого образу вашого виробу.
 • Фарби: золотисті, срібні та інші на ваш смак.

Галерея: топіари з грошей (25 фото)

Топіари з грошових купюр своїми руками Майстер-клас

Топіарі являє собою зменшену копію дерева, посадженого в горщик. Цікаво спробувати виготовити грошове дерево з купюр своїми руками. Щоб ваш грошовий топіарі був унікальним і привабливим, потрібно бути дуже уважним у виборі способу і матеріалу для вашого майбутнього сувеніра. Не забувайте про людину, з яким ви готуєте подарунок. Поцікавтеся його смаками та інтересами. З чого ж почати? Готуємо каркас нашого дерева з купюр. Вам допоможе опис наступного майстер-класу.

 • kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya492 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняСтовбур. Так як існують різні форми топиария грошового дерева, то і стовбур може бути різноманітним. Спочатку намалюйте ескіз і подивіться на свій малюнок. Виходячи з цього, підберіть матеріал для основи дерева.1. Якщо ви берете гілку дерева, то можете окропити її золотистої, сріблястою або іншого кольору фарбою. 2. Беремо кілька дерев’яних паличок, скріплюємо їх клеєм і обмотуємо шпагатом. Це зовні створить кори.
 • Основа крони. Ви вже подивилися, як можна зробити її основу з пінопласту у формі кулі або трикутника, з газети. Або все-таки, купите в магазині вже готову основу для крони грошового топиария. В цьому кулі, за допомогою клейового пістолета проробляєте ямку і вставляєте в неї приготовлений стовбур. Чекаєте, поки клей застигне. Перед вами болванка майбутньої вироби.
 • Горщик. Ви знаєте, що може послужити основою вашого грошового дерева. А ось, як своїми руками красиво його оформити, вам допоможе фантазія. Можна скористатися фарбами. Можна обернути шматочками лляної або полотняної тканини. Можна декорувати шпагатом. Ви майстер і вам вирішувати, що більше підійде вашій виробі. Експериментуйте!
 • Посадка. Ви зробили топіари з грошей своїми руками. Спочатку готуємо декоративні елементи: шматочки тканини, невеликі гілочки, сизаль, елементи декору, які підходять вашому топиарию. Потім розводимо у воді цемент, алебастр і т. д. Заливаємо розчин у підготовлений вазон. Трохи почекаємо, а потім садимо наш грошовий топіари, прикрашаємо його і притримуємо до повного застигання.

Особливості оформлення крони грошового дерева

 • kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya493 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняОформлення крони. 1 варіант. Кульки з банкнот. Це найбільш простий варіант приготування до роботи паперових купюр. Гроші розрізаємо навпіл і звертаємо їх кульками. Склеюємо краю з допомогою клейового олівця або скотча. Починаємо прикріплювати їх по колу з нижнього ряду. Це свого роду пелюстки вашого квітки.
 • Оформлення крони. 2 варіант. Гроші можуть мати форму бантиків: для цього просто скріпіть середину купюри скотчем. Або складіть її у вигляді гофрованого паперу. Згадайте, як в дитинстві робили віяло з паперу. Потім склеює краю і робите круглий гофрований пелюстка. На основі його можна прикріпити клеєм або зубочисткою, прикрасивши відкритий кінчик по своєму смаку.
 • Оформлення крони. 3 варіант. Грошовий топіарі може бути зроблено не тільки з паперових грошей. Використовуйте монети різного достоїнства, але однакового розміру і товщини. У цьому випадку скористайтеся для приклеювання тільки клейовим пістолетом. Починайте з нижнього ряду, а наступний ряд укладаєте монети внапуск. Зовні буде виглядати, як риб’яча луска.

Ви познайомилися з основами створення топиария з грошей своїми руками. Спробуйте робити його самі. Вивчайте різні варіанти цього мистецтва. Прочитайте журнали по рукоділлю і на сайтах в інтернеті детальний опис виготовлення топиария з грошових купюр своїми руками майстер-клас. Придумуйте свої незвичайні, унікальні дерева щастя. Працюючи над своїми виробами, будьте уважні і не робіть помилок, через які ваш топіарі не вийде цікавим і приємним сюрпризом для того, кому ви хочете подарувати.

Помилки дизайну при виготовленні топиария

Ви захопилися новим видом рукоділля і як кожен майстер, прагнете розвиватися, щоб досягти рівня високого класу. Створюючи топіари, перш за все не забувайте, для кого ви його робите? Що любить або не любить його майбутній власник? Який інтер’єр його житла або офісу? Щоб ваш подарунок був прийнятий з радістю, треба враховувати деякі особливості при створенні грошового дерева. Звичайно, у кожного майстра є своє бачення, але буде непогано, якщо воно буде поєднуватися з тенденціями сучасного декору.

 • kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya494 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняМінімалізм. Цей напрям зараз домінує не тільки в дизайні сучасних житлових приміщеннях, але і в декорі при їх оформленні. Тому ваш подарунок не повинен бути обтяжений надлишковими деталями. Безглуздо буде виглядати в офісі будівельної компанії кошлата, зроблене з купюр різного достоїнства і валюти, дерево щастя, та ще й прикрашені бантиками і намистинками.
 • Повинен домінувати один колір. Строкатість буде дратувати. Варто підбирати купюри, що імітують валюту однієї країни.
 • Всі складові частини повинні бути витримані в одному стилі. Якщо і крона, і стовбур, і горщик будуть поєднуватися один з одним за змістом, то і виріб буде візуально приємним для оточуючих. Це мистецтво може стати для вас у подальшому джерелом додаткового доходу.
 • Крона дерева повинна бути на першому місці. Працюючи над ескізом, ретельно прорисуйте свої ідеї. Не варто думати, що можна наклеювати підготовлені грошові знаки хаотично, без продуманої схеми. Мистецтво топиария передбачає порядок і акуратність у його виготовленні.
 • Стовбур і горщик повинні бути витончені. Не варто навантажувати їх зайвими листям, гілочками, бантиками і т. д.

Види топиария з грошей

Існує багато різновидів топиария з грошей. Техніка їх виготовлення не дуже сильно відрізняється один від одного. Але по формі є найбільш часто зустрічаються варіанти. Ретельно вивчивши опис і подивившись на сайтах створення топиария з грошових купюр майстер-клас, можна виділити кілька його різновидів.

 • kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya495 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняТопіарі у формі «соняшник». У цьому випадку, не потрібен куля, як основа для крони. Кульки з купюр скріплюються по колу один з одним, конусами всередину. Серединка залишається порожньою. Її можна заклеїти монеткою з однієї й іншої сторони. Стовбур і горщик прикріплюються за вже знайомою технології. Декоруєте саморобку в підходящому для цього виробу стилі.
 • Дерева удачі, схожі на жоржини. Кульки, гофровані купюри, пелюстки у вигляді бантиків і інших форм досить густо приклеюються до основи крони. Тому зовні вони нагадують ці квіти.
 • Новорічний топіарі або «Ялинка». Основа для крони виготовляється у формі трикутника. У цьому випадку не варто розрізати гроші на половинки. Починати, також, варто знизу, а кожен новий слів наклеювати наверх попереднього. Візуально це буде нагадувати гілки ялини. Верхівку можна виготовити з зеленого сизалю.
 • «Шишка» Це топіари з монет. Ми вже описували техніку його виготовлення. Він виглядає дуже сучасно і стильно. В якому кольорі і як його декорувати, придумайте самі. Це, мабуть, самий практичний вид. Його зручно чистити під час прибирання.

kak sdelat topiarijj iz kupyur svoimi rukami master klass: dengi i materialy dlya ego izgotovleniya496 Як зробити топіари з купюр своїми руками майстер клас: гроші і матеріали для його виготовленняДарувати топіарі своїм близьким і знайомим стало модно останнім часом. Перед нами часто стоїть питання «Що йому (їй) подарувати? Там вже все є!» Навчіться робити «дерево щастя». Це дуже захоплююче і творче заняття і зручний вихід із подібних ситуацій. Ви знайдете в інтернеті кілька докладних описів як зробити грошовий топіарі своїми руками майстер-клас. Скористайтеся ними. Придумайте свої унікальні вироби. І з часом ви станете майстром.

Інші види хенд мейду

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками