Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покрою

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya130 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюБез чого не обходиться жоден гардероб жінки? Звичайно, в цьому списку – чорне плаття, туфлі, штани… Але ще одним важливим компонентом є пальто. Його носять в різну погоду і різні пори року. Тренди змінюються кожен сезон, а купувати кожні два-три місяці нову брендовану річ по кишені далеко не кожному. Однак це не страшно справжнім хазяєчкам, які “дружать” з нитками і голками.

Величезний плюс в умінні моделювати викрійку для пальто, або напівпальто (і не тільки) самостійно, в тому, що хоч в інтернеті можна знайти і скачати викрійку абсолютно безкоштовно, але ж викрійка для цього вироби ручної роботи створюється з урахуванням індивідуальних особливостей статури і фігури. Інакше кажучи, чужа викрійка може послужити вам погану службу – виріб, скроєна по ній, буде сидіти на вас, як на корові сідло. Скажімо, завантажили ви викрійку для двобортного зимового пальто прямого крою зі спущеним рукавом. І адже ескіз заздалегідь зробили, і начебто все розкроїли і зшили правильно – а замість елегантною речі вийшло бог знає що… І навіть якщо тепер намагатися перекроїти і зробити його приталеним – не врятує… А якщо моделюєте викрійку самі — все сидить ідеально!

Моделювання пальто самостійно? Наскільки це складно

Отже, в цій статті ми розглянемо таку тему, як «Моделювання викрійки пальто жіночого»:

 • викрійка прямого пальто,
 • викрійка пальто без коміра,
 • викрійка річного пальто,
 • пальто без коміра з круглим вирізом».
 • Будучи професіонал у сфері шиття це, не складе абсолютно ніяких труднощів, а ось любителям варто розібратися у всьому по порядку, і це виявиться не таким вже й важким справою. Так, звичайно, вам доведеться приділити роботі масу уваги, однак у результаті ви отримаєте унікальну верхній одяг. І вже ніколи не скажіть, що зустріли дівчину, одягнену в точно таку ж річ, як ви.

Тим більше що різновидів силуетів досить багато.Це може бути пальто прямим коміром стійкою або пальто класичного стилю також можна створити літній варіант даного виду гардеробу. Можна навіть створити точно таку ж модель, як у відомих світових дизайнерів, і вона вже точно буде коштувати вам набагато дешевше, ніж в бутіках. А якщо врахувати, що можна підібрати цікавий, авторський дизайн, або ж те, що під окрему сумочку або чобітки буде особливе пальто…натхнення прийде, а руки самі потягнуться до роботи.

Зазначимо, що для пошиття будуть до речі, так звані пальтові тканини. Почнемо з того, що основою жіночого пальто,як і будь-якого одягу, яка в результаті буде сидіти на фігурі ідеально, служить викрійка. Для її побудови необхідно здійснити спеціальні заміри.

Перша частина викрійки жіночого пальто

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya131 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюДля того, що створити креслення викрійки майбутнього пальто треба зняти наступні мірки: довжина по спинці пальто, плеча, від спини до талії, рукава, півколо зап’ястя, над грудьми, півколо грудей, шиї, талії і стегон. Поставитися до цього етапу варто зі всією ретельністю, адже від нього залежить, як буде сидіти на вас пальто.

При знятті мірок врахуйте, що свобода облягання одягу залежить від надбавки до півкола грудей. Якою ж має бути надбавка? Це залежить від силуету і стилю готового виробу. Зокрема, для пальто, так званого напівприлягаючого силуету вона становить 7,5–8,5 см, для вільного або прямо пальто — 8,5–10 див. Зменшити надбавку до 5-7 см варто в тому випадку, якщо бажаєте зробити пальто, прилягає до тіла. Подальші дії залежать від того, яку модель бажаєте отримати в результаті.

Що потрібно буде викроїти?

Розглянемо по порядку і відразу акцентуємо – все необхідно у двох примірниках:

 1. середню частину полички,
 2. бочок полички,
 3. подборт,
 4. середню частину спинки,
 5. бочок спинки,
 6. обтачку пройми переду,
 7. стійку отложного коміра,
 8. відкладний комір,
 9. обтачку пройми спинки,
 10. втачной пояс спинки.

Крім того: кишені з основної і підкладкової тканини. Побудова викрійки після того як всі зняті мірки, необхідно підготувати лекало.

Розглянемо варіант створення жіночого пальто без коміра. Розкрій верхньої частини одягу створюються з допомогою лекала, яке при обліку припусків і напрямки часткою потрібно розкласти на тканини. Врахуйте, що середній шов не буде збігатися з часткової ниткою. Що стосується нижньої частини спинки, тобто “спідниці” пальто, то її можна викроїти зі швом або без нього. У другому випадку це краще зробити в тому випадку, якщо середню лінію тканини ви прикладіть до місця згину.

Порада: якщо тканина товста, робіть побільше припуск

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya132 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюПо низу пальто зробіть припуски, розміром 3,5–4 див. За кордоном обведення вашого лекала припуск на місці горловини, оката і пройми рукавів. А на місці зрізів талії – по 1,2–1,5 див. Крім того, важливо сказати, що нерівномірним в підсумку буде припуск викрійки середнього шва. Це виразиться таким чином, що для нижньої частини ліфа припуск складе 3,5 см, зверху – 2 див. В підборі правильного припуску нижньої деталі спинки подумайте заздалегідь буде там шліца. Якщо так – то припуск важливо збільшити до 7, а то і 8 див.

На цьому особливості, пов’язані з нерівномірністю припусків не завершуються. Запам’ятайте просте правило: тканина товстіша – припуск більше. До 4 см його варто збільшити в ліктьовому шві, а точніше, в його нижній частині. Це дозволить успішно обробити рукав.

Шви, часткові нитки та їх спрямування

Для деталей полички моделі часткова нитка в обов’язковому порядку повинна проходити тільки уздовж краю борту і полузаноса. І ніяк інакше! Що стосується верхньої частини рукава, то при роботі кладіть тканину таким чином, щоб переднього шва сама нижня точка з’єднувалася з верхньої.

Що потрібно знати про підкладкової частини пальто

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya133 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюДля викроювання підкладки не потрібно знову знімати мірки. Робимо це за тими ж лекалами,що передню частину пальто. Щоб не зробити свою працю марним і не зіпсувати викрійки спинки, ліфа, поличок, даємо вам слушну і важливий рада. Заздалегідь зробіть за допомогою паперу або краще з поліетиленової плівки копію лекала.

Ви, швидше за все, поставите питання, а чим же можна зіпсувати викрійку? Справа в тому, що для підкладки необхідно буде відгинати по лінії кордону борту подборты в сторони полички. А розрізати викрійку необхідно саме по межі борту.

Копію краще зробити і для підкладки ліфа спинки, і для обтачку паростка. Адже також сама робота передбачає розрізання лекала. Але разом з тим є ще особливість: обтачку паростка викроювати потрібно лише з певними припущеннями. Їх розмір – 1,2–1,5 см згідно плечового і середньому шву.

Секрети економії

Багато професіонали вміють створити шикарну річ і при цьому заощадити на тканини. Зараз ми розповімо один з супер – рад, він стосується викрійки підкладки для рукава. Виявляється, на цьому етапі небагато, але все ж заощадити. Для цього ми викроюємо рукав впоперек, у зв’язку з цим не потрібен припуск на шліцах. А по низу рукава буде цілком достатньо додати 3-4 див.

Пальто без рукавів: особливості крою

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya134 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюУ моделюванні легкого пальта, який підійде в холодну погоду літо є свої особливості. Головна особливість — побудова полички. В першу чергу на 2 см варто вкоротити плечову лінію. При цьому пройму важливо розширити не менше, ніж на 2 см. Після цього нагрудну і талиевую виточки потрібно пересунути ближче до бокової лінії, і знову на 2 см. А ось нагрудної виточки потрібно пересунути в так званий рельєф. За її сторонам приклейте верхнюю ліву частину полички, а бочок обов’язково приберіть з допомогою ножиць.

На 2 см також поглибите виріз горловини пальто, від верху вниз. На тому місці зробіть надбавку для застібки. Лацкан робіть таким чином: праворуч від центру переду відміряйте рівно 6 см і проведіть лінію. Це буде нова лінія середньої частини переду.

Продовжуємо роботу і визначаємо місце на поличці, де будуть розміщуватися кишені. Дані місця варто відзначити пунктиром. А подборт, варто перезняти і окремо зробити викрійку. Так само зробіть переснятие подкройной обтачку пройми. Її ширина повинна становити 4 див. також Можна окремо зробити викрійку отложного коміра на стійці.

Не варто забувати і про спинці пальто без рукавів. Отже, насамперед на 2 см укоротіть лінію плеча, а пройму, в свою чергу, поглибите, не більше ніж на 2 див. Обов’язково на викрійку потрібно нанести рельєфну лінію, вона повинна пройти через талевую виточку. Далі, розрізаємо спинку, і вирізаємо виточку. Врахуйте і про прибавках: на шліцу зробіть її 8 см в ширину і 0,33 завдовжки. А додатково обтачку пройми переснимите, завширшки вона повинна бути дорівнює 4 див.

Вибір тканини — успіх у пошитті

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya135 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюМи розглянули побудова пальто, процес підготовки викрійки. Але важливим залишається те, що необхідна спеціальна тканина. Ми рекомендуємо вибирати такі види тканин:

 • кашемір,
 • вовна,
 • або ж більш легку тканину.

Врахуйте, що для пальто без рукавів необхідно придбати драп 2,6 м, його ширина повинна бути 145 див. Підкладкової тканини вистачить 2,4 м, ширина, знову ж таки, дорівнює 145 див. Кількість гудзиків за бажанням, їх діаметр теж. Але краще всього для стильного пальто брати рівну кількість гудзиків однакового діаметру. Зазвичай достатньо 6 гудзиків. Ну, звичайно ж, не забувайте – нитки повинні бути в тон застібок. У деяких випадках беруть блискавку, це може виглядати стильно, якщо модель є підходящою.

Особливості літнього пальто

kak sdelat vykrojjku palto samostoyatelno bez opyta, podrobnoe opisanie vsekh detalejj siluehta i nyuansov pokroya136 Як зробити викрійку пальто самостійно без досвіду, докладний опис всіх деталей силуету і нюансів покроюМи розглянули безліч деталей, але при створенні легкого пальта, є особливі деталі. Моделювання такого пальто відбувається за викрійками сукні, а рукав є одношовным. Для того щоб одяг був вільним надбавку варто зробити по обхвату грудей (4 см). При побудові спинки потрібно виріз поглибити, а бічний шов випрямити. Довжина виробу може бути різною, але зазвичай її роблять 88 див.

Що стосується переду, то вбік переносимо нагрудної виточки. Виріз ще більше поглиблюємо – на 1,5–2 див. Лінії боки потрібно випрямити. При цьому враховуємо, що довжина бічного шва спинки повинна бути однаковою з довжиною бічного шва переду. Як і в минулих варіантах моделей, додатково креслимо кишені і переносимо викрійку на подборт. Рукав краще зробити в три чверті, він буде елегантно прикрашати руку, і при цьому легке пальто виправдає себе – воно не буде обтяжувати вас зайвою тканиною.

Тканина краще вибирати з барвистим малюнком, краще всього підійде жакардовий матеріал. В середньому для пальто необхідно 1,6 м тканини, ширина — 145 див. Підкладкової тканини знадобитися менше — 1,4 м підкладкової тканини, а ось трикотажної обробної бейки 2,5 м.

Інші цікаві статті по рукоділлю

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками