Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійки

kak sdelat vykrojjku platya, osnovy nachala raboty, osnovnye pravila vykrojjki197 Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійкиБезсумнівно, багато людей замислювалися над таким завданням, як самостійно побудувати викрійку. Наприклад, сукні, штани, спідниці для дівчинки, рукавів, шортів, і тому подібних речей. Про це є достатньо інформації на сайтах. Виготовити викрійку пропонується досвідченим закрійником працює в ательє, він має свою методику, розроблену для тих, хто починає розбиратися в цій справі.

Для початківців, які вирішили самі зробити побудова брюк або спідниці, сукні, будь воно зроблено для дівчини або жінки, потрібно мати знання про те, за якими правилами потрібно робити викрійку, потрібно знати технологію шиття одягу. А також, потрібно знати багато інших дрібних моментів, які можуть здатися несуттєвими з першого погляду. Слід завжди пам’ятати, що терплячість основа успіху.

Звичайно ж, початківців кравчинь хвилюють питання – як навчитися будувати викрійки самостійно? Як починаючому побудувати викрійку просто і легко? На чому креслити викрійку? Як виглядає лінійка закрійника? Як викроїти лекало? Як правильно скласти той чи інший виріб?

Стаття представить читачам поради кравця, основи справи, буде можливість дізнатися про те що потрібно знати кравця, який тільки почав вчитися цій справі, про порядок виготовлення викрійки, як правильно скласти викрійку, в якому порядку починати кроїти, шити самостійно. Але також, є можливість черпати корисні поради в соціальних мережах на цю тему, записавшись в певні групи для новачків-кравців. Там постійно з’являються нові поради щодо побудови швейних виробів, люди спілкуються і кожен розповість щось своє, про що часто не всі знають.

Яким чином побудувати ескіз для моделі будь-якого виду одягу?

kak sdelat vykrojjku platya, osnovy nachala raboty, osnovnye pravila vykrojjki198 Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійкиПроцес побудови одягу, а особливо плаття для дівчинки, є творчістю, основа якого вимагає не тільки здібності вміти робити саму роботу, шити швейною машиною, тут також потрібна фантазія майбутнього дизайнера. Без фантазії важко утворити основу для початку дій.

Тут вже мало знати, як робиться викрійка — дизайнер малює ескіз тієї моделі плаття для дівчинки, яку планує створити, він представить всі елементи обробки, які будуть присутні, вибере колір, вид тканини, її якість, сам силует вироби. Це все потрібно покроково реалізувати на папері, намалювати. Варто сказати, що малювати красиво необов’язково для виготовлення ескізу.

В іншому випадку, є можливість для побудови вироби використовувати готові рішення, які можна доповнити, змінити. Часто трапляється так, що новачки кравці на перше місце ставлять викрійку. Вони уважно проводять розрахунки, вносять розміри, все це роблять ретельно. Новачкові слід розуміти, що зазвичай результат, який отриманий перший раз, буває невдалий, і причиною того є недостатність досвіду. Новачкові краще пробувати викроювати одяг вибравши дешеві тканини, для початку потрібно взяти за основу виробництво одягу з дешевої тканини, щоб не пропали даром засоби в разі перших невдач у діяльності кравця.

Перш ніж почати побудову вироби з дорогої тканини, потрібно придбати побільше особистого досвіду, стати впевненішим у виконанні робіт. Всі знання набуваються покроково, основа всього терпіння і уважність. Потрібно придбати лекало, вивчати професію. Викладач може дати лише частину знань, курси шиття і крою допоможуть зрозуміти все в загальних рисах, так само як і статті на сторінках інтернету, але решта прийде з практикою, так як є багато моментів, які неможливо зрозуміти, поки вони не пройдуть через руки учня. Поступово, по мірі проб виконання різних робіт, помилки у крою та шиття пропадуть.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як швидко навчитися шити, подивившись уроки шиття для початківців.

Елемент: силует сукні

kak sdelat vykrojjku platya, osnovy nachala raboty, osnovnye pravila vykrojjki199 Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійкиЕлемент, який сам являє собою силует сукні буває декількох видів:

 1. Прилеглий.
 2. Полуприлегающий.
 3. Вільний.

Виготовляючи один і той же розмір сукні, дитячий або для дорослих, початківець кравець повинен зробити три відмінних один від одного викрійки. Коли сукня моделює досвідчений кравець, то він обійдеться і однієї базової викрійкою, яка була їм вже перевірено, він внесе в неї зміни крейдою на тканини.

Які потрібні інструменти для виготовлення викрійки?

Для того щоб виготовити викрійку, будуть потрібні деякі інструменти, якщо вибирати із звичайних речей, то можна обійтися трьома інструментами:

 1. Олівець.
 2. Папір.
 3. Лінійка.

Але, якщо чоловік вирішив серйозно зайнятися справою закрійника, то правильніше буде придбати інструменти, які призначені саме для початківця закрійника. Список таких інструментів досить великий:

 1. Лінійка, звана лінійкою закрійника. Ця лінійка зроблена спеціально для закрійника. Вона широка, прозора, на ній є розмітка в сантиметрах і дюймах. На перший погляд, дюйми здаються непотрібними, але ситуації бувають різні, наприклад, якщо інформація надана з іноземних джерел, то розміри бувають в дюймах.
 2. Скотч, виготовлений з паперу. Це дуже потрібний витратний матеріал кравця. Їм зручно змінювати викрійку, поправляти її, їм зручно підклеїти папір в тих місцях, де потрібно, закладати складки. Для цієї мети цілком підійде звичайний скотч, званий малярським, він продається в рулоні, ширина досить три сантиметри.
 3. Переносний ролик. Спеціальний інструмент, який призначений для того, щоб перенести викрійку на папір. У цьому інструменті є зубчасте колесо, воно, обертаючись, пробиває подвійний шар паперу, таким чином, передається точний контур верхнього листа нижньому. Інструмент дозволяє швидко, точно і акуратно зробити викрійку.
 4. Олівець. Це простий олівець, і бажано щоб він був м’який. Стрижень олівця повинен мати маркування. Для роботи з щільною папером олівець повинен бути жорсткий. Якщо папір тонка, потрібно використовувати марки олівця: М, ТМ, 2М.
 5. Принаймні діяльності не уникнути частих виправлень у малюнках, завданих олівцем, потрібно буде видаляти непотрібні лінії, вторинні лінії. Для здійснення цієї роботи необхідно придбати якісний ластик.
 6. Існує помилкова думка, що рулетки кравця красиві і в той же час зручніше, ніж звичайні стрічки з сантиметрами, які прийнято називати «Сантиметр». Але, насправді, звичайний сантиметр найкращим чином себе зарекомендував по зручності і практичності в роботі у професіоналів. До цього варто додати, що не варто купувати занадто довгий сантиметр, це буде тільки заважати роботі, фахівці високого класу в цьому переконувалися багато разів, і виведений оптимальний, зручний в роботі розмір сантиметри, він становить 1 метр 50 сантиметрів.
 7. kak sdelat vykrojjku platya, osnovy nachala raboty, osnovnye pravila vykrojjki200 Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійкиНожиці кравця. Це головний інструмент кравця. Ножиці повинні бути якісні, зручні, гострі. Кожна швачка зазвичай має у своєму наборі троє ножиць. Одні з них великі, призначені для різання тканини, ножиці середнього розміру призначені для більш дрібних робіт, і найменші призначаються для того, щоб обрізати нитки протягом роботи. Щоб різати папір не варто використовувати ножиці кравецького, для різання паперу стоїть окремо придбати ножиці канцелярського вигляду.
 8. Крім ножиці для розрізання тканини, досвідчені кравці використовують різак кравця. Не рекомендується поспішати їм обзавестися, так як щоб їм ефективно працювати, потрібно мати солідний рівень майстерності.
 9. Лінійка прямокутна. Це важливий інструмент кравця, який потрібен при складанні викрійки, більше в тих випадках, коли застосовується міліметровий папір. Цей інструмент також допоможе вирівняти низ спідниці, сукні в момент примірки.
 10. Лінійка своєрідної форми теж обов’язковий інструмент кравця. Вона дозволяє зробити плавно в викрійці лінії пройми або горловини і подібні їм.
 11. Міліметровий папір. За її допомогою можна зробити самостійно викрійку, перемістити її об’єкти з основного креслення на аркуші з щільного паперу. У продажу такий папір є в рулонах. Перш ніж почати користуватися міліметрової папером, потрібно спробувати виготовити викрійку на папері А3, А2.

Якими термінами користуються при виготовленні викрійок?

У процесі самостійного побудови викрійки терміни, які містяться в конструкторах, практично не потрібні, лише кілька нагоді: поличка, пройма, спинка, окат. Якщо використовувати вже зроблені викрійки, які знайшлися в журналах, то там є багато невідомих слів. Ці терміни є в інтернеті, але їх сильно вивчати не варто, так як вони в більшості випадків пояснені на кресленні і інтуїтивно зрозумілі звичайній людині. Існують також символи, які потрібно знати.

 1. Стрілка і напис «ДН», «Часткова» показує напрямок частковій нитки тканини, враховую яку викладається викрійка на тканину.
 2. «Згин тканини» говорить про те що дану деталь слід розкладати під час розкрою по згину, так роблять, наприклад, спинку.
 3. Для запобігання зсуву деталей одна відносно іншої під час пошиття ставляться позначки, таким чином деталі розбиваються на частини, і при шитті ці мітки поєднуються, так можна уникнути зсув, розтяг швів.
 4. Є певні ділянки одягу, які під час шиття треба підсаджувати або розтягувати. Для певних ділянок існують інструкції, це потрібно окремо знати, вивчати.
 5. Професіоналами використовуються викрійки без припусків. Для початківців викрійки поставляються з припусками. Контури викрійки позначають суцільною лінією, лінія в місці сточування наноситься пунктирною.

Поради початківцям

kak sdelat vykrojjku platya, osnovy nachala raboty, osnovnye pravila vykrojjki201 Як зробити викрійку сукні, основи початку роботи, основні правила викрійкиЩоб побудувати спідницю часто вистачає 3 мірки: обхват стегон, талії, довжина спідниці. Щоб зробити викрійку дитячих футболок та шортів потрібно більше міток. Пошиття сукні передбачає нанесення великої кількості міток, вони повинні передати положення грудей, плеча, потрібно розрахувати обсяг пройми та інші розміри. Всяка викрійка створюється таким чином, щоб тканина нещільно прилягала до тіла, для цього в розмірах використовуються надбавки.

Сліпо довіряти журналам з викройками не варто, потрібно все аналізувати. Ніколи не слід поспішати. Роботи повинні виконуватися послідовно. Особливо потрібно уважно робити дитячі наряди. Всі виміри мають бути виконані за правилами, професіонали мають терміни «перша примірка», «друга примірка». Не варто вважати що зробити викрійку неможливо, потрібно спокійно все робити за правилами, розібратися у всіх моментах, і все вийде.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками