Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Власноруч зроблена іграшка не тільки розвиває моторику пальчиків маленького чомучки, але й навчає малюка самостійності в прийнятті рішень. Не звертали уваги, з якою гордістю дитина милується потім своїм творінням? Запропонуйте йому варіанти, як зробити хлопавку з паперу.

Давайте уточнимо — ми будемо робити не новорічну хлопавку, повну конфетті,і не домашню хлопавку від мух, а веселу пугалку бабахалку, таку, якими в школі на перервах хлопчиська люблять лякати один одного, а особливо дівчат. Звичайно, не всіх, а тих, які подобаються. Зробити її в домашніх умовах можна навіть з газети.

kak sdelat khlopushku iz bumagi svoimi rukami 🥝 iz chego delat, origami, poshagovaya instrukciya441 Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Власноруч зроблена іграшка не тільки розвиває моторику пальчиків маленького чомучки, але й навчає малюка самостійності в прийнятті рішень

Як зробити хлопавку з паперу своїми руками: покрокова інструкція

Тут перший раз дитині не обійтися без допомоги дорослих. Наступні хлопавки він уже може зробити своїми руками.

Знадобитися:

 • Аркуш паперу (газетний, журнальний, тетрадная);
 • Шкільна лінійка.

Що робити:

 1. Для вироби можна використовувати як листи ксероксного паперу, так і журнальні листи. Хоча брати великий формат журнального листа не зовсім зручно, та і звук бавовни при розкритті вийде не чітким. Тому краще зупинити вибір на звичайному аркуші паперу. Розмір оригінального листка може змінюватись.
 2. Визначаємо довжину і ширину паперового аркуша. Звертаємо рівно по половині ширини папір. Виходить дві рівні половинки.
 3. З боку згину краю аркуша зігнути всередину, щоб вийшло всередині два однакових трикутника.
 4. З іншого боку складеного листка повторити ті ж дії. Чотири внутрішніх трикутника повинні бути згорнутими паралельно один до одного.
 5. Тепер необхідно згорнути папір так, щоб трикутники стикалися вершинами. Придавити місце з’єднання добре руками, або пропрасувати трохи місця згинів гарячою праскою.
 6. Скласти уздовж першої лінії згину ще раз навпіл.
 7. Для утворення трикутника верхню частину аркуша розкрити справа наліво.Прямокутник по центру зігнути навпіл.
 8. Такі ж дії проробити з іншою половинкою зігнутого листа.
 9. Згорнути отриману прямокутну фігуру у центрі рівного на половину.
 10. Трикутну хлопавку ретельно пропрасувати по изгибаемым лініях лінійкою.
 11. При використанні міцно притримуємо саморобну хлопавку за низ, направити трохи косо під кутом, різким рухом викинути вниз при цьому, продовжуючи тримати виріб в зазначеному місці. Повинен вийти виразний звук бавовни.

Як зробити хлопавку з паперу (відео)

Як зробити хлопавку з паперу з аркуша А4

Своїми руками оригінальний шедевр іграшкового майстерності зробити зовсім легко, дотримуючись цієї інструкції. Заманіть дитину на заняття, і буквально через дві хвилини радісний настрій і позитивний сміх забезпечений. Для вироби краще взяти м’який аркуш паперу.

Як робити:

 1. Паперовий аркуш формату А4 скласти навпіл і розгортаємо.
 2. До центру прогнути кути з обох сторін. Зігнути заново аркуш навпіл. Загнуті кути повинні опинитися всередині. Виходить геометрична трапеція.
 3. Паперову фігуру знову скласти навпіл. До лінії згину скласти внутрішні кути, щоб сторони трикутників торкнулися рівно по зазначеній лінії.
 4. Розгорнути заготівлю та скласти по лінії колишнього орієнтира.

  Як вона робиться – видно з цієї картинки, на якій зображений шаблон для складання. Можете дивитися і складати, можете завантажити і скласти за шаблоном, а можете намалювати самі, виходячи з необхідних вам розмірів.

kak sdelat khlopushku iz bumagi svoimi rukami 🥝 iz chego delat, origami, poshagovaya instrukciya442 Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Своїми руками оригінальний шедевр іграшкового майстерності зробити зовсім легко

Складаючи кути по цим лініям, утворимо трикутник.

Подвійна і потрійна хлопавка з паперу: схема виготовлення

Різновид такої іграшки дивує. Відомо, що наявність більшої кількості крил забезпечує папері приголомшуючі звуки. Найцікавіше, що чим більше крил у хлопавки, тим вище звук. Давайте спробуємо зробити найпотужнішу хлопавку.

Як зробити подвійну хлопавку

Для виготовлення іграшки ідеально підійде подвійний зошитовий лист паперу.

 1. Куточки згинаємо до центру по обидві сторони аркуша.
 2. Потім скласти заготовку навпіл строго по центру.
 3. Перевернути, по тій же лінії вигину у зворотний бік скласти. Виходить як западинці посередині.
 4. Кожне крило(з’єднуються кути) вкладати всередину і скласти його удвічі.
 5. Проробити ті ж дії з такими кутами. Отримана фігура і є найпотужніша хлопавка.

kak sdelat khlopushku iz bumagi svoimi rukami 🥝 iz chego delat, origami, poshagovaya instrukciya443 Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Різновид такої іграшки дивує

Як зробити потрійну хлопавку

Це кращий варіант подарунка своїми руками. Весело, завзято і безпечно.

Знадобиться:

 • Подарунковий папір 3 на 2 см;
 • 2 втулки від паперу туалетного;
 • Тонкий Шнурок або нитка міцна;
 • Конфетті або порізані дрібно різнокольорові папірці;
 • Яскрава стрічка;
 • Шматок картону невеликий;
 • Ножиці, скотч і клей.

kak sdelat khlopushku iz bumagi svoimi rukami 🥝 iz chego delat, origami, poshagovaya instrukciya444 Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Найцікавіше, що чим більше крил у хлопавки, тим вище звук

Що робити:

 1. Замість втулок можна взяти будь-картон і згорнути його трубочкою. Склеїти краю трубочки, почекати поки клей схопиться. Зробити дві окремі втулки.
 2. Якщо немає подарункового паперу, можна використовувати кольорову обгортку від цукерок, так навіть веселіше. Змастити клеєм добре виворіт паперу або обгортки, притиснути до країв втулки. Закріпити, змастивши інший кінець втулки. Такі ж дії виконати і з іншого трубочкою.
 3. З картону вирізати кружок по діаметру основного циліндра. Зробити посередині гуртка дірки голкою, протягнути через них шнурок. Закріпити всередині одного саморобного циліндра за допомогою скотча.
 4. Можна обійтися без картонного гуртка. В такому випадку закріпити нитку всередині циліндра скотчем. Розрізати другу втулку навпіл, вставити половинки в перший циліндр там, щоб по краях виступав картон приблизно на 1,4 див.
 5. Наповнити виріб конфетті. Як різнокольорових пелюсток відмінно підійдуть дрібно нарізані шматочки обгорток від цукерок.
 6. Зав’язати між циліндрами стрічкою як велику цукерку з двох сторін.

Заправте залишилася паперові шматочки всередину хлопавки.

Як зробити гучну хлопавку з паперу за допомогою орігамі

Буде потрібно мінімум терпіння, максимум бадьорості і величезне бажання експериментувати.

Що робити:

 1. Прямокутний аркуш паперу скласти будиночком з обох сторін.
 2. Зігнути аркуш так, щоб «будиночки» стикалися верхівками дахів.
 3. Складе ще раз навпіл, як би переламуючи їх поперек.
 4. Тепер по обидві сторони «будиночків» утворилися кишені. Згорнути один кишеню всередину, і згинається навпіл уздовж лінії. Повторити рухи з іншим кишенею.
 5. Для видовищних хлопків можна покласти у таку хлопавку саморобних конфетті. Взяти папір іншого кольору, порізати на дуже дрібні частини, покласти в кожну кишеню хлопавки.

kak sdelat khlopushku iz bumagi svoimi rukami 🥝 iz chego delat, origami, poshagovaya instrukciya445 Як зробити хлопавку з паперу своїми руками 🥝 з чого робити, орігамі, покрокова інструкція

Буде потрібно мінімум терпіння, максимум бадьорості і величезне бажання експериментувати

Паперову хлопавку взяти за краї кишеньок, під невеликим кутом підняти і різко опустити вниз, не відпускаючи рук. Виходить барвистий бавовна з розліталися кольоровими конфетті.

Поради для початківців

 1. Хлопавка з офісного паперу або з тонкої газетної буде не дуже ефектно плескати – такий папір не володіє достатньою щільністю для твору звуку.
 2. Використання виробу при маленьких дітей, а також тварин не рекомендується. Від різких рухів тварини і діти можуть сильно злякатися.
 3. Щоб заняття було цікавіше, запропонуйте дитині прикрасити виріб фарбами або кольоровими олівцями.

Подвійна хлопавка з паперу (відео)

Мало хто здогадується, що хлопавка — одна з оригінальних виробів орігамі. Будь сімейне свято можна обставити і прикрасити власними руками. І зовсім не обов’язково витрачати на це багато коштів. Пару аркушів кольорового паперу – все, що необхідно для поробки на найкращий свято в сімейному колі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками