Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Кораблики для малюків, зроблені своїми руками – це найкращий подарунок від батьків, адже крім іграшки дитина при спільному творчості отримує і батьківську увагу. Щоб у юного творця все вийшло, необхідно підібрати просту модель, розраховану на вік дитини. Існує багато способів, як зробити кораблик з паперу. Найпростіші моделі діти починають складати ще з дитячого садка, а моделі на базовій формі «катамаран» не всім дорослим під силу.

А пам’ятаєте, як ми в дитинстві робили з газети човен, або пароплав? Пароплавчик мав відмінну особливість – дві труби, пам’ятаєте? Чому б не навчити тепер своїх дітей як побудувати кораблик, тим більше що можливостей для цього – просто сила-силенна. Для початківців кораблебудівників є і повчальні картинки, відео і мк – можна запросто розібратися покроково, що і як робити. Та й матеріали є в достатку будь-які – від кольорового паперу та картону, до холодного фарфору.

kak sdelat iz bumagi korablik 🥝 skhema skladyvaniya korablika svoimi rukami, kak sdelat lodku84 Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Кораблики для малюків, зроблені своїми руками – це найкращий подарунок від батьків

Як зробити кораблик з паперу: ідеї

Ідей для виготовлення корабликів в техніці орігамі безліч. Є тут:

 • човники, в які можна вставити вітрильник;
 • моторні катери;
 • теплоходи;
 • плоскодонки.

Щоб зібрати з аркуша паперу найпростіші моделі інструкція не потрібна. Для складання більш складних потрібна детальна інструкція. Найпростіша конструкція – це човник. Вона може стати базовою для створення вітрильника.

Як скласти човник поетапно

 1. Для виготовлення човника потрібно прямокутний аркуш цупкого паперу.
 2. Покласти перед собою аркуш краще вертикально.
 3. Взявши за верхні його куточки потрібно з’єднати їх з протилежними нижніми.
 4. Поєднавши верхню і нижню частини аркуша залишається акуратно загладити лінію згину. Далі в процесі роботи вона більше працювати не буде. Так вийшла заготівля для роботи. На ній необхідно намітити середину.
 5. Заготівля кладеться перед собою вертикально. Її кути поєднуються як у першому випадку. Намітивши і пропрасувавши додатковий згин заготовки потрібно розгорнути.
 6. Тепер її потрібно покласти основним згином вгору.
 7. У процесі підготовки був спеціально упущений етап розмітки кількох напрямних робочого квадрата. Злегка піднявши передню частину заготовки над нижньою потрібно сформувати рівнобедрений трикутник, заправивши бічні елементи складеного аркуша всередину заготовки до їх поєднання у наміченої центру. В результаті цього внизу утворилися дві смужки незадіяного матеріалу.
 8. Смужки необхідно відігнути на сформований трикутник. Спочатку одну, що залишилися у вільному «плаванні» куточки цієї смужки загинаються на протилежну сторону, повторюючи контури основного трикутника. Перевернувши заготівлю потрібно повторити щойно виконану операцію з другою смужкою.
 9. В отриману пілотку потрібно відкрити і скласти її так, щоб бічні лінії згину виявилися центральними. Повинен вийти ромб.
 10. Нижні (вільні) куточки загинаються вгору. Для першого з них необхідно вибрати висоту. Якщо в якості матеріалу був обраний формат зошитового листа, то цей куточок повинен виявитися нижче вершини заготовки на 1 см. Для паперу формату А-4, відстань може бути вибрано 1,5-2 див. Лінію потрібно ретельно загладити. Заготівля перевертається, орієнтиром загину другого куточка служить низ елемента з протилежного боку.
 11. Знову потрібно перемістити бічні і центральні лінії. Вийшов ромб зі зрізаним» нижнім краєм.

Галерея: кораблик з паперу (25 фото)

kak sdelat iz bumagi korablik 🥝 skhema skladyvaniya korablika svoimi rukami, kak sdelat lodku85 Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Найпростіша конструкція – це човник

Потягнувши куточки в різні боки, ви отримаєте човник з трикутником всередині. Він може послужити місцем встановлення щогли зі стержня ручки, на який можна приклеїти паперові вітрила.

Як зробити двотрубний кораблик з паперу

Базова форма «квадрат» використовується для виготовлення цього красивого нескладного судна.

 1. Квадратний аркуш паперу кладеться на стіл. Для подальшої роботи з ним потрібно намітити 8 ліній. Для цього аркуш складається навпіл, лінія загладжується.
 2. Заготовку потрібно розгорнути і скласти навпіл, намітивши перпендикулярну до першої, лінію.
 3. Знову розгорнувши аркуш, необхідно намітити діагональні робочі лінії. Для цього по черзі лист складається в трикутник. Кожна лінія ретельно проглаживается. На цьому підготовчий етап завершено.
 4. Згини намічених ліній утворили чіткий центр. До нього необхідно загнути всі чотири куточка. Крайні лінії ретельно проглаживаются.
 5. Отриманий квадрат перевертається. Його кути також загинаються до центральної точки. Бічні лінії проглаживаются.
 6. Квадрат знову перевертається. Його кути зводяться до центру. Лінії згину загладжуються. На цьому завершено другий етап.
 7. Залишається сформувати теплоходик. Востаннє перевернута заготівля складається навпіл в трикутник. Зсередини нього дістаються крайні кути. Так вийшла палуба.
 8. З трикутних залишилися нагорі елементів потрібно зробити труби. Для цього з боку палуби розгортається внутрішній край кожного з двох трикутних елементів.

Схема цього не передбачає, але зробити з мирного кораблика з двома трубами
військовий катер можна за допомогою фломастерів.

Двотрубний паперовий кораблик (відео)

Як зібрати паперовий кораблик: покрокова інструкція

Кораблик з плоским дном з квадратного аркуша щільного паперу робиться на основі базової форми «катамаран». Процес підготовки папери передбачає намітку безлічі робочих ліній. Але в цій моделі немає складних елементів, тому процес складання плоскодонки починається відразу.

 1. Квадратний аркуш складається навпіл. Лінію згину необхідно надійно загладити, вона буде служити орієнтиром для інших дій.
 2. До центральної лінії загинаються краю аркуша. Бічні лінії приминаються.
 3. Отриманого прямокутника необхідно надати вигляд цукерки. Для цього куточки необхідно загорнути всередину. Сторони їх повинні прилягати до центральної лінії під прямим кутом.
 4. Кожен одержаний трикутник – це основа для гострого кута. У верхній частині тонкі куточки теж повинні прилягати до центральної лінії. В кінці вони розходяться як крила літака. Спочатку формуються суміщене куточки з одного боку, тільки потім робляться зустрічні, тому що розходяться кінці гострих трикутників частково перекриваються зустрічними. Ці елементи необхідно красиво сформувати.
 5. Місця стиків – це вершинки куточків, які необхідно підвести до центральної лінії, а краї міцно притиснути.
 6. Вийшло каное потрібно взяти в руки, зігнути його навпіл на зворотний бік. Кораблик потрібно вивернути навиворіт. Для цього від центральної лінії в різні сторони відводяться найперші підвернуті елементи.

kak sdelat iz bumagi korablik 🥝 skhema skladyvaniya korablika svoimi rukami, kak sdelat lodku86 Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Кораблик з плоским дном з квадратного аркуша щільного паперу робиться на основі базової форми «катамаран»

Вивернувши човник, залишається підкоригувати пальцями форму останніх складених елементів.

Різні види корабликів з паперу: покрокові опису

Мистецтво орігамі відрізняється тим, що для творчості потрібні тільки руки й папір. Не потрібно ні олівця, ні лінійки. Один раз можуть знадобитися ножиці, щоб вирізати заготовку квадратну. Вона повинна мати рівні краї і прямі кути.

Вітрильник

Базова форма – квадрат. Перед початком роботи на ньому необхідно робити кілька згинів, намітити робочі лінії.

 • Лист складається навпіл. Місце згину ретельно проглаживается.
 • Заготівля розвертається і знову складається навпіл так, щоб наступна лінія проходила перпендикулярно першим.
 • Залишається намітити діагональні згини. Для цього квадрат складається трикутником від кута у кутку. У результаті повинно вийти поділ великого квадрата на 8 трикутників.

kak sdelat iz bumagi korablik 🥝 skhema skladyvaniya korablika svoimi rukami, kak sdelat lodku87 Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Базова форма – квадрат

Технологія складання вітрильника:

 1. Лист перегинається по діагональної лінії.
 2. Всередину (по намічених лініях) заправляються кути. Повинен вийти квадратик. Всередині нього два трикутних подвійних елемента.
 3. Вільні кути верхніх квадратів складаються навпіл, поєднуються з вершиною. Так вийшла лінія, до якої необхідно пригладити вільний куточок. Теж проробляється з зворотного боку.
 4. Відкрилися внутрішні подвійні трикутники. Лівий потрібно заправити всередину.
 5. Нижня (трикутна) частину загортається всередину одного з бортів вітрильника.

Двопалубний галера

Базова форма «катамаран» з повним набором робочих ліній. Їх необхідно намітити до початку складання.

 • Квадратний аркуш потрібно перегнути навпіл, пропрасувати згин. Розправити, перевернути, намітити перпендикулярну лінію.
 • Складанням заготовки від кута до кута, робиться розмітка діагональних ліній.
 • Тепер краю квадрата необхідно поєднати з центральною лінією. Теж зробити з рештою двома сторонами.
 • Остання частина розмітки робиться так: куточки заготовки поєднуються в її центрі, краю проглаживаются.

kak sdelat iz bumagi korablik 🥝 skhema skladyvaniya korablika svoimi rukami, kak sdelat lodku88 Як зробити з паперу кораблик 🥝 схема складання кораблика своїми руками, як зробити човен

Базова форма «катамаран» з повним набором робочих ліній

Як зібрати двопалубне галеру:

 1. Краї поєднуються з центральною лінією.
 2. У верхній частині (по згину) формуються куточки. Під час цього процесу всередину заготівлі йде верхня частина заднього шару паперу.
 3. Витягнувши куточки в сторони, вийде подобу гриба або літери «Т».
 4. Заготовка повертається, формується друга палуба.

Отриману «цукерку» потрібно згорнути навпіл відкритими зрізами назовні. Галера готова.

Кораблик з аркуша А4: покрокове орігамі

Найкоротша покрокова інструкція по складанню кораблика з вітрилом.

 1. З листа друкарського паперу формату А-4 вирізається великий квадрат.
 2. Його потрібно скласти по діагоналі.
 3. До середньої лінії згину необхідно докласти краю трикутника так, щоб вийшов багатошаровий гострий кут.
 4. Заготівля растравляется до початкового трикутника. Тепер потрібно довільно зробити лінію палуби, підігнути низ заготовки підноситься кутом.
 5. Заготівля розпрямляється. По утворився лініях необхідно вивернути кораблик так, щоб перший сформований кут опинився всередині. Цей корабель досить стійкий.

Як зробити катер з паперу (відео)

Для того, щоб зібрати з паперу кораблик, багато часу не потрібно. Будь-яка човник, зроблена з щільного паперу, деякий час може контактувати з водою. Плаваючий кораблик порадує малюка. Складні моделі плавальних засобів можуть стати гідною прикрасою інтер’єру дитячої кімнати.

Інші види рукоділля

Різьба по дереву

Подарунки на новий рік

Паєтки

Фотоколаж

Букет з шкарпеток

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками