Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер-класи, відео з викрійкою

kak sshit shapku iz flisa  poshagovye master klassy, video s vykrojjkojj107 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкоюХолоди вже настали, а у ваших дітей все ще немає теплої шапки з флісу? Це не біда, адже можна обійтися і без купівлі нового виробу, наприклад, зшити своїми руками. З подібною роботою впорається навіть сама недосвідчена швачка, так як на побудова викрійки не потрібно мати особливих знань крою та шиття. Сьогодні ми розповімо вам, як зшити теплу і красиву флісову шапочку для дитини з мінімальними витратами матеріалів і часу. Прикольні флісові шапочки порадують ваших малюків і не тільки: з ф лисиця можна зшити шапку і для підлітків, і для дорослого чоловіка. Дорослі шапки шиються ще легше, ніж дитячі, адже для них і побудувати викрійку простіше, і взагалі саму шапку пошити – хоч чоловічу, хоч жіноче, адже не будете ж ви до спортивній шапці кроїти і пришивати вушка і забавні мордочки.

Знімаємо мірки

Флісова шапочка шиється тільки по заздалегідь підготовленій викройкою. Для її побудови потрібні точні параметри:

 • Обхвату голови (ОГ).
 • Обхват особи (ОЛ).
 • Діапазон від лінії брів до центральної частини черепа.

Для прикладу ми взяли мірки трирічну дитину, ось що у нас вийшло в результаті: ОГ – 50 см, К – 54 см, і останнє значення — 36 див.

Порядок наших подальших дій:kak sshit shapku iz flisa  poshagovye master klassy, video s vykrojjkojj108 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкою

 1. Будуємо сітку нашої викрійки. Малюємо на папері прямокутник з шириною нашого напівобхват голови з припуском 2 см. Заввишки прямокутника буде напівобхват особи з таким же припуском 2 див. Якщо ви плануєте шити шапочку без утеплювача, тоді другий припуск можна і не робити.
 2. У результаті у нас вийшов рівносторонній прямокутник з параметрами 27 на 29 див.
 3. Для зручності в роботі відзначаємо основні кути на кресленні літерами.
 4. Спочатку ми намалювали прямокутник, поділили його навпіл. Так, наприклад, починаючи з лівого верхнього кута “А” відзначаємо вправо 6 см (підходить для ОГ до 50 см). Для великих параметрів потрібно робити відступ 9-10 див. Креслимо горизонтальну пряму лінію.
 5. Тепер знаходимо позначку, відзначаємо від неї відстань, рівну половині нашої мірки від лінії брів до центральної частини черепа. У нас вийшло ось що: 36/2=18 див. Тепер можна провести таку горизонтальну смугу на схемі викрійки.
 6. Далі ділимо наш прямокутник навпіл. Так, ми отримали нові точки другої половини А1, В1, С1 та D1.
 7. Ділимо на дві половини стовпець А і А1, малюємо посередині лінію.
 8. Нам залишилося намалювати контури шапки. З нижніх кутів блоку А і А1 тягнемо до верхівці закруглені лінії. Це і будуть наші майбутні виточки для зручної посадки виробу на голові.
 9. Опускаємо потиличну частину на 2 см, намалювавши плавну лінію на лицьовій і потиличній частині, не забуваючи окреслити вушко в довільному порядку.
 10. Наша викрійка на папері готова.

Проста дитяча шапочка з флісу

 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкою

Зараз ми поділимося з вами майстер-класом пошиття головного убору, який підійде як дівчинці так і хлопчику. Ми будемо робити подвійну шапочку з щільного флісу, щоб у ній було тепло і затишно.

Матеріали та інструменти:

 • Відріз тканини завдовжки 1 метр і шириною 35 див.
 • Зображення-принт.
 • Готовий креслення викрійки.

Покроковий алгоритм дій:

 1. Викроюємо 4 однакових елемента. Два — на зовнішню і два — на внутрішню сторони. Якщо взяти фліс двох кольорів, то можна отримати двосторонній шапку.
 2. Беремо в руки одну деталь і переводимо на неї зображення-принт. Це буде передньою частиною нашого майбутнього виробу. Перенесення малюнка виконується добре розігрітою праскою. В якості прикраси можна використовувати візерунок з каміння або клейову вишивку з дитячою тематикою. У нашому ж випадку на тканину переноситься лише принт.
 3. Починаємо шити. Зшиваємо виточки на 4 деталях.
 4. Настав час виконати бокові шви. Складаємо всі деталі обличчям до обличчя, а потім сметываем, фіксуючи шви кравецькі шпильками.
 5. Обробляємо краю зрізів оверлочным способом. Можна обмітайте краю вручну петельним способом. Цей етап можна пропустити, так як фліс – матеріал, який не обсипається.
 6. Виконуємо попередні дії з усіма іншими частинами тканини.
 7. Складаємо деталі лицем до лиця, а після вкладаємо їх таким чином, щоб одна деталь виявилася усередині іншої. Знову фіксуємо периметр шпильками.
 8. Прострочуємо всі шви, залишаючи невелика кишенька для вивертання вироби.
 9. Вивертаємо шапку на лицьову сторону, ховаємо отвір під потайним швом. Ця робота робиться вручну, так як машинна строчка буде помітна.
 10. Отпарываем залишилися нитки для наметывания, ретельно розправляємо виріб, загинаємо окантовку на свій розсуд.

Проста, тепла і гарна шапочка готова!

Важливо! Шапочка з флісу стане в нагоді вам в морози, так як цей матеріал володіє зігріваючими і водовідштовхувальними властивостями. І ще кілька безперечних плюсів флісу – тканина добре переться, дуже швидко висихає, вважається протиалергенного.

Дитяча флісова шапочка з вушками і мордочкою

Ви вже знаєте, як зшити простий варіант головного убору. Настав час трохи ускладнити завдання. Ми пропонуємо зробити своїй дитині що-небудь цікаве, наприклад, шапочку з мордочкою звірка. Зроблене вами виріб не буде схоже на магазинний варіант. kak sshit shapku iz flisa  poshagovye master klassy, video s vykrojjkojj110 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкою

Витратний матеріал та інструменти:

 • Викрійка для майбутнього виробу.
 • Флісова тканина сірого кольору.
 • Флісова тканина рожевого кольору.
 • Блакитний фліс.
 • Сірі, чорні, сині та рожеві нитки.

Покроковий майстер-клас:

 1. Крім деталі щодо обраної викрійці з чорного і сірого флісу. У нас вийшло два полотна: сіре — зовнішня частина шапочки, а чорне – внутрішня.
 2. Настав час зшити передні шов на сірій частини заготовки.
 3. Малюємо на папері ведмежу “мордочку” (вічка, носик і вушка). Викроюємо отримані викрійки. У нашого звірка будуть вушка двох кольорів-рожевого (для передньої частини) і сірого (для задньої частини). У результаті повинно вийти дві сірих і дві рожевих викрійки вушка.
 4. Беремо в руки рожевий і синій круг для побудови носика. Накладаємо синю викрійку на рожеву (велику за розміром), складаємо шпильками, а потім зшиваємо, проробляючи сходинку по контуру синьою деталі.
 5. Пришиваємо одержаний носик на верхівку нашої майбутньої шапочки з передньої сторони.
 6. Пришиваємо два чорні очка.
 7. Починаємо майструвати вушка для нашого. Беремо в руки одну сіру заготівлю і накладаємо її зверху на рожеву. Закріплюємо все рядком.
 8. Вивертаємо отриману деталь. Робимо подібні маніпуляції з пошиттям другого вушка.
 9. Вставляємо наші вушка по центру заднього шва нашого виробу, складаємо шпильками, щоб вони не змістилися. Прострочуємо весь шов на швейній машинці.
 10. Пришиваємо латку рожевого кольору в районі правого вушка, оформляючи її декоративної чорної рядком. На цьому етапі верхня частина головного убору готова. Нам залишилося лише зробити внутрішню частину і зав’язки.
 11. Беремо основну чорну частина нашої шапочки, яку ми кроїли на самому початку. Зшиваємо на ній два шва (передній і задній).
 12. Вирізаємо два прямокутника розміром 20 на 3 див. Складаємо навпіл, робимо машинну строчку, вивертаємо. Наші зав’язки готові.
 13. Зшиваємо деталі разом чорного і сірого кольору, залишаючи з боків отвори для зав’язок.
 14. Вставляємо в отвори кінці зшитих відрізків. Зшиваємо відкритий отвір потайним швом. Вивертаємо виріб на зовнішню сторону. Розправляємо мордочку і вушка.

От і вся робота! У нас вийшла мила і забавна шапочка!kak sshit shapku iz flisa  poshagovye master klassy, video s vykrojjkojj111 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкою

Дитячий бере своїми руками

Берети ніколи не вийдуть з моди. Їх можна носити не тільки жінкам, але і юним модницям. Цей головний убір чудово доповнить будь-який образ, незалежно від стилю одягу. В якості прикраси для берета можна використовувати брошка, атласні стрічки, трикотажний квітка і багато іншого. Зшити бере зовсім не складно. Викрійка здасться простий навіть для самої недосвідченої майстрині. У такому виробі ваше маля відчує себе справжньою красунею.

Для роботи нам знадобиться:

 • Рожевий фліс.
 • Трикотаж.
 • Декоративна атласна стрічка.
 • Фурнітура.
 • Ґудзик.

Покрокова інструкція:

kak sshit shapku iz flisa  poshagovye master klassy, video s vykrojjkojj112 Як зшити шапку з флісу — покрокові майстер класи, відео з викрійкою

 1. Вимірюємо окружність голови нашої моделі. Отримане число ділимо на 3. Тепер ми креслимо коло, радіус якої дорівнює тому самому отриманому в пункті 1 числа.
 2. Беремо в руки підготовлений фліс, складаємо його лицем до лиця, приколює шпильками до колі, який потім обводимо олівцем. Відступаємо від лінії краю окружності 5 см, малюємо її знову і вирізаємо. В результаті ми отримали два кола різні за діаметром. Обробляємо краю оверлочным способом.
 3. Починаємо робити манжету для нашого майбутнього дитячого берета. Вирізаємо з трикотажної тканини відрізок рівний ОГ вашої дитини. Його ширина повинна бути приблизно 15 див. З’єднуємо обидва кінця клаптика. Так ми отримали кільце.
 4. Пришиваємо трикотажну окантовку до флісовій заготівлі вручну, використовуючи наметочні шов. Проробляємо подвійну строчку на місці тимчасового шва.

Наш бере вже готовий, але це ще не все, залишилося доповнити його прикрасою. Ми зробили з стрічки квітка, по центру якого пришили гудзик. Це самий економний варіант декору. За бажанням можна прикрасити одну сторону виробу намистинами з розпущених бус. Все на ваш особистий розсуд – ви ж майстриня!

Тепер вам під силу виготовлення шапочки з флісу різних моделей. По самій простій схемі можна створити свій власний дизайн виробу. Такий шапочки вже точно ні в кого не буде! Бажаємо творчих успіхів у рукоділлі для своїх коханих діток!

Наочний приклад, як будується викрійка і шиється шапка з флісу, дивіться у доданому нижче відео.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками