Як зшити спідницю-олівець своїми руками: опис, покрокова інструкція викрійки, поради по моделюванню

kak sshit yubku karandash svoimi rukami: opisanie, poshagovaya instrukciya vykrojjki, sovety po modelirovaniyu140 Як зшити спідницю олівець своїми руками: опис, покрокова інструкція викрійки, поради по моделюваннюУ гардеробі кожної поважаючої себе жінки є речі, мода на які завжди актуальна і не змінюється роками. Класика і елегантність завжди в тренді і затребувана у всі часи. Це головні, базові складові з гардеробу сучасних дам.

Спідниця-олівець одна з таких класичних речей. Щільно обтягуючи стегна, дозволяє виглядати сексуально, цікаво, дуже жіночно і ненав’язливо. Спідницю-олівець нескладно виконати самостійно, володіючи початковими знаннями в області шиття якщо зробити ваше викрійку правильних розмірів і конфігурації, що підходить вашому типу і пропорціям жіночої фігури. Звичайно, та ескіз і викрійку легко знайти і безкоштовно скачати в інтернеті, але ж ваша фігура володіє індивідуальними параметрами, так що краще все-таки побудувати викрійку самої.

У статті даються поради як зшити вашу обновку самостійно. Побудова викрійки спідниці-олівець досить просто для початківців і не займає багато часу. Шиємо спідницю-олівець легко!

На перший погляд, правильний розкрій тканини для моделювання вироби здається трудомісткою, але якщо підійти до процесу творчо, все зробити обережно і вдумливо, розкрій буде вірним. Головне, у цьому захоплюючому процесі — величезне бажання зайнятися творчістю.

Провівши кілька нескладних математичних розрахунків можна отримати шаблон, який згодом можна використовувати кілька разів. По одному і тому ж шаблону можна викроїти кілька моделей і прямий силует з розрізом збоку, і варіант з високою талією. А для прямої спідниці на резинці викрійка і зовсім не потрібна — все можна розкроїти і пошити на око. А ось шкіряна спідниця потребує більш точних вимірювань. При побудові крою в першу чергу потрібно відштовхуватися від властивостей тканини, з якої ви збираєтеся викроювати і шити виріб. Якість тканини залежить від бажання жінки.

Яка ж кількість тканини необхідно придбати для пошиття бажаного фасону? Витрата в першу чергу залежить від фасону модної речі, довжини і параметрів жінки. Коли ви купуєте необхідний матеріал, обов’язково варто врахувати надбавку на шви, шліцу, вставки і підгин. Як побудувати викрійку спідниці-олівець покроково підкаже ця стаття, і навчальне відео в кінці.

Правила розрахунку шаблону спідниці-олівець

При об’ємі стегон менше 140 см, спочатку потрібно порахувати довжину виробу і додати до неї 15 або 20 см на шви і підгин.

При об’ємі стегон більше 140 см беремо подвійну довжину і додаємо 20 см на шви.

Особливості моделювання

 • У спідниці-олівець фасон в обтяжку, тому найбільш важливо точно зняти мірки, а також розташувати гудзики або блискавку в правильному місці. Найчастіше їх розташовують ззаду по центру.
 • Довжина до коліна вважається ідеальною довжиною для повсякденного носіння або ділового варіанти костюма.
 • kak sshit yubku karandash svoimi rukami: opisanie, poshagovaya instrukciya vykrojjki, sovety po modelirovaniyu141 Як зшити спідницю олівець своїми руками: опис, покрокова інструкція викрійки, поради по моделюваннюУ виробі можуть бути бічні розрізи або шліца, залежно від бажання дами, наприклад, спідниця з розрізом спереду дозволяє досягти свободу в русі і надає фасону спідниці з розрізом вишуканість і сексуальність.
 • Ще один універсальний варіант – спідниця з талією вище звичайного, завищена. Це універсальна модель підійде і худим, і пышечкам, її можна зробити і короткою, і нижче лінії коліна.
 • Відмінно виглядає варіант з бічними кишенями, він додає одягу неформальний стиль. Це можуть бути різні варіанти, кишені накладні або прорізні, прикрашені вишивкою або аплікацією, надають власниці спідниці вишуканість і розкіш стилю.

Вибір тканини

На обновку підійде будь-яка структура матеріалу, це і костюмна тканина і щільний трикотаж. Хоча трикотаж дуже зручний в носінні, при його виборі треба врахувати що він щільно сідає на фігуру і підкреслює всі недоліки, тому пошиття трикотажних виробів рекомендують худорлявим дівчатам із ідеальною фігурою. Під таку спідницю варто надіти стягуюча білизна. Трикотажна спідниця олівець своїми руками виконується за тим же шаблоном як з інших матеріалів.

Побудова викрійки спідниці-олівець

 1. Спочатку робиться викрійка. Для того щоб накреслити її, спочатку потрібно виміряти основні мірки, а далі на їх базі розкреслити сітку вашої основи на папері.
 2. Вимірюють три параметри: об’єм талії, розмір від лінії талії до стегна, величина проміжку від стегна до лінії колін.
 3. Далі креслимо шаблон для викрійки спідниці в половинному розмірі. Креслимо прямокутник. По довгій стороні він повинен бути дорівнює першим 3 вимірам +10 до +12 см на пояс і підгин подолу. По ширині прямокутник повинен дорівнювати половині обхвату стегон плюс 2 см на шви.
 4. Уявімо, що ваш прямокутник знаходиться перед вами у відповідності з лініями координат. Коротка сторона відповідає горизонталі, довга — вертикалі. Верхня частина відповідає талії, нижня — подолу спідниці.
 5. На більш короткій стороні прямокутника по горизонталі у верхній частині відзначаємо точку 1 (чверть обхвату талії+2 см на шви). На довгій стороні прямокутника по вертикалі праворуч відзначаємо точку 2 (розмір від лінії талії до лінії стегна+ 6 см на пояс). З’єднуємо плавною лінією точки 1 і 2. У вас вийшов плавний перехід від лінії талії до лінії стегна.
 6. kak sshit yubku karandash svoimi rukami: opisanie, poshagovaya instrukciya vykrojjki, sovety po modelirovaniyu142 Як зшити спідницю олівець своїми руками: опис, покрокова інструкція викрійки, поради по моделюваннюДалі позначимо наступну точку 3 праворуч на прямокутнику по вертикалі, вона повинна відповідати відстані від лінії стегна до лінії колін. Точка 4 знаходиться на нижній лінії по горизонталі лівіше на 5 см від правого краю подолу. З’єднаємо точки 3 і 4 плавною лінією. Ми отримаємо на викрійці елегантне звуження внизу спідниці до подолу у відповідності з моделлю спідниці-олівця.
 7. Обрізаємо зайвий папір. У вас повинна вийде викрійка 1⁄4 частини спідниці. Зліва це будуть краї прямокутника, праворуч плавні лінії переходу від талії до стегна і звуження від стегна до коліна.
 8. Накладаємо паперовий варіант викрійки на тканину. Тканину складають навпіл, і згин тканини повинен відповідати лівої вертикалі викрійки. При розкрої тканини передньої сторони треба додати припуск на шви з усіх боків (крім згину тканини) викрійки для того, щоб спідниця не виявилася маленькою. При розкрої тканини задньої сторони, крояться обидві частини окремо і припуски додаються зі всіх сторін.
 9. Якщо у вашому виробі ви плануєте зробити шліцу для вільного кроку, то на задній стороні виробу знизу розмічають місце для розрізу шириною 4-5 см, довжиною від 16 до 20 см.
 10. Тепер можна зшити на машинці отримані частини. Не забудьте обробити шви!

kak sshit yubku karandash svoimi rukami: opisanie, poshagovaya instrukciya vykrojjki, sovety po modelirovaniyu143 Як зшити спідницю олівець своїми руками: опис, покрокова інструкція викрійки, поради по моделюваннюДуже обережно треба розкроювати тягнеться тканина, не можна її надмірно натягувати, щоб при розкрої вона не перекосилася. Зверніть увагу на розкладання викрійки і побудова шаблону щодо поздовжніх і поперечних ниток тканини. Не рекомендується викладати ваш креслення поперек тканини і зшивати її поперек волокон, при носінні тканина може деформуватися, і утворюються некрасиві бульбашки.

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам освоїти техніку розкрою спідниці-олівця і зрозуміти, що насправді процес нескладний, але дуже захоплюючий.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками