Як зв’язати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробом

kak svyazat kryuchkom kover iz shnura: vybor materialov i ehtapy raboty, skhemy i uzory, sushka i ukhod za izdeliem141 Як звязати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробомТепло і затишок в домі важливі для кожної людини, і особливо це актуально взимку, коли холодні підлоги доставляють дискомфорт. Часто люди купують утеплювачі, але є й інший спосіб створити затишну атмосферу — килим з шнура. Набагато приємніше відчувати під ногами не кахель або ламінат, а рельєфний матеріал. Рукодільниці в’яжуть з шнура всілякі килимки.

Створений вручну предмет інтер’єру унікальний, крім того, його можна зробити максимально підходить під вашу квартиру. Існують універсальні варіанти килимків, яскраві та вишукані, незважаючи на простоту в’язання. У статті ви знайдете найбільш популярні шаблони і схеми, з якими впорається навіть починаюча в’язальниця, варто лише запастися терпінням і необхідними матеріалами.

Матеріали для в’язання

Досить частою помилкою новачків є вибір матеріалів з підручних засобів, що надалі несприятливо позначиться на килимі — рельєф може стати нерівним і, як наслідок, не дуже гарним. Такі килимки мало хто доводить до кінця, ледь помітивши, що щось пішло не так. Саме тому варто відповідально поставитися майбутнього в’язання ще на першому етапі його створення.

Традиційно для в’язки килима досвідчені умільці використовують два типи шнура: бавовняні і поліефірні, — але все частіше в їх роботах зустрічається останній. Це пов’язано з тим, що цей матеріал є більш пружним і не втрачає кольору навіть при вигорянні на сонці за рахунок синтетичних волокон, з яких він складається. Крім того, килими з поліефірного шнура служать своїм господарям набагато довше, і при цьому їм практично не страшні будь-які потертості.

kak svyazat kryuchkom kover iz shnura: vybor materialov i ehtapy raboty, skhemy i uzory, sushka i ukhod za izdeliem142 Як звязати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробомВарто сказати і про особливості сушіння робіт: синтетичні шнури є більш легкими, і тому килимки з них висихають набагато швидше, ніж бавовняні. Незважаючи на екологічність натурального матеріалу, він поступається і в стійкості до вологи — цвіль на килимі з бавовни з’явиться набагато раніше на відміну від поліефірного, який має хорошу стійкість до її утворення.

Якщо ви заздалегідь думаєте і про догляд за майбутніми килимами, то вас обрадує факт того, що за поліефірними шнурами досить легко доглядати: вони не накопичують пил, і їх достатньо буде просто випрати в пральній машині (при температурі 30 градусів), а потім розправити на досить рівній поверхні.

Вибір шнура для майбутнього виробу зависит тільки від вас. Обидва типу дають однаково гарні роботи в результаті і добре підійдуть для створення килимів будь-якої форми і розміру.

Перш ніж переходити до читання схем, з’ясуйте, скільки шнура вам потрібно. Наприклад, для в’язання круглого килима рекомендується використовувати гачок як мінімум № 4 або 5. З таким великим розміром з 800 метрів шнура вийде чудовий килим, діаметр якого буде досягати 1,1 метр. Враховуйте це при розрахунках. А також варто звернути увагу на наявність складних і об’ємних візерунків — разом з ними збільшиться і необхідну кількість матеріалів.

Опис роботи

Незалежно від схеми, будь круглий в’язаний килим з шнура завжди починається однаково — з центру. Вам не потрібно робити повітряні петлі, тут пропонується інша методика. Намотайте край шнура на вказівний і безіменний пальці два рази і, знявши їх, в’яжіть всередину потрібну кількість стовпчиків з накидом. Наприклад, для схеми, представленої нижче, потрібно 20 стовпчиків. Не забудьте промаркувати кінець ряду будь-яким зручним для вас способом — так буде легше орієнтуватися. Наприклад, з підручних матеріалів можна взяти нитку, відмінну від кольору шнура, і протягнути її між двома останніми стовпчиками.

Важливо! У подальшому застосовуються такі позначення: ВП (повітряні петлі), ССН (стовпчики з накидом) і СБН (стовпчик без накиду), які є стандартними у читанні схем будь-якого в’язаного виробу.

Після цього потрібно провязать:

 • kak svyazat kryuchkom kover iz shnura: vybor materialov i ehtapy raboty, skhemy i uzory, sushka i ukhod za izdeliem143 Як звязати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробом3 повітряних петлі на підйом, і до кінця ряду повторити 4 повітряні петлі і стовпчик з накидом;
 • 3 ВП, 50 ССН;
 • 3 ВП, повторити до кінця 3 ВП, 5 ССН з загальним верхи, 3 ВП, 1 ССН;
 • 3 ВП, 90 ССН;
 • повторити до кінця 5 ВП, 1 ССН;
 • повторити попередній ряд;
 • 1 ВП, повторити до кінця ССН 4, 3 ВП, ССН 4, 1 СБН.

Якщо слідувати наведеній нижче схемі, то у вас повинен бути килимок, що нагадує квітку. Він підійде для прикраси будь-якої кімнати, і особливо добре буде виглядати в кімнатах з рослинною тематикою в інтер’єрі.

Будь-яка інша схема буде в’язатися абсолютно аналогічним чином, і при цьому ви зможете плести килимки навіть за шаблонами улюблених серветок, варто лише трохи змінити параметри — масштабувати її до потрібного вам розміру. Для цього достатньо збільшити кількість рядів у тому чи іншому місці схеми, не забуваючи про збільшення петель — можливо, доведеться підкоригувати попередній ряд, щоб на його основі створити новий.

Дуже часто можна зустріти напівкруглі килимки, розташовані, наприклад, біля входу на балкон або ж поруч з батареєю. Це створює додаткове тепло взимку, коли, наприклад, хочеться подивитися на те, що відбувається навколо, але стояти і мерзнути біля вікна бажання немає. Щоб зв’язати такий килим гачком за схожими схемами, зробіть наступне:

 • перший ряд провяжите тільки з половиною необхідних ССН;
 • розгорніть полотно, зробіть 3 ВП з підйомом і почніть в’язати другий ряд;
 • аналогічні дії слід повторити для інших рядів;
 • при цьому останні два ряди не вимагають провязки 3 ВП.

Тобто, у разі в’язання напівкруглого килимка, ви йдете не по колу, як у попередньому випадку, а створюєте прямі і зворотні ряди, які і забезпечують необхідну форму виробу.

Візерунки та схеми

«Чудовий»

kak svyazat kryuchkom kover iz shnura: vybor materialov i ehtapy raboty, skhemy i uzory, sushka i ukhod za izdeliem144 Як звязати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробомЦей візерунок для килимів вже давно придбав свою популярність не тільки серед початківців рукодільниць, але і серед досвідчених. Він є надійним, теплим, а головне, приємним на дотик, що дає йому повне право розміститися в спальні або навіть ванній. Більш того, килим, пов’язаний з цього візерунку, неймовірно рельєфний, що робить його відмінним масажером для ніг. Для його в’язання потрібно близько двох мотків шнура, тобто 400 метрів. У діаметрі такий килимок може досягати одного метра. Мабуть, саме тому візерунок і заслужив свою лідируючу позицію серед інших схем круглих килимів. Ви зможете з легкістю повторити такий килимок для своєї спальні.

«Гранд»

Візерунок «Гранд» — другий за популярністю при створенні килимків. Його форма не тільки додасть затишна житловій кімнаті, але і доповнить її цікавим і яскравим орнаментом. Крім того, оздоровчі функції несе пов’язаний килим «Гранд» гачком. Схема в’язання точно так само забезпечить масажний ефект для ваших ніг, як це робила попередня модель. Він відрізняється тим, що є дуже гнучким і зручним для переміщення. Такий килим гачком з шнура — чудовий і не займе багато місця в шафі, якщо, звичайно, його попередньо скласти — в розкладеному стані діаметр «Гранда» становить близько одного метра. Щоб зв’язати такий килимок, вам буде потрібно близько 700 метрів шнура.

Схеми такого типу можна замінити на будь-яку іншу. Наприклад, ви можете взяти шаблон для в’язання серветки і спробувати на її основі створити свій власний орнамент, який добре вписався б в домашній інтер’єр. Наприклад, при створенні килима Травневе чудо за основу взяли цілих три серветки – вийшов розкішний ажурний овальний килим. Фото і майстер клас по створенню можна безкоштовно подивитися і скачати в інтернеті.

Овальний килимок

kak svyazat kryuchkom kover iz shnura: vybor materialov i ehtapy raboty, skhemy i uzory, sushka i ukhod za izdeliem145 Як звязати гачком килим з шнура: вибір матеріалів та етапи роботи, схеми і візерунки, сушка і догляд за виробомЯк і будь-який інший круглий килим, «Гранд» можна змінити відповідно до розмірів вашої кімнати. Досвідчені рукодільниці досить часто практикують подовження килимків до овальної форми — це економить місце, яке можна використовувати під що-небудь інше. Нижче наведено варіанти таких змінених сміх.

Овальний килимок в розмірах досягає 1,05×1,4 метрів. Він підійде не тільки для спальні або дитячої кімнатки, але навіть для ванною і душовою. При цьому варто враховувати вологу в цих приміщеннях — бруд може забитися між шнурами. Щоб зв’язати такий килимок, вам знадобиться шнур довжиною у 700 метрів, але при цьому готовий виріб не буде занадто важким, його вага складе близько 3 кг.

Крім того, якщо ви знаєте основи в’язання гачком, ви без праці зможете використовувати й інші вподобані вам візерунки у в’язці килима. Виріб неодмінно стане вам довго і принесе в дім затишок і тепло, будучи стильним і відповідним обстановці в будинку. Пробуйте експериментувати з різними квітами шнурів — рішення може виявитися оригінальним і навіть дизайнерським, який не соромно показати своїм подругам. Будь килимок, зроблений своїми руками, буде гарним подарунком, радуючи не тільки вас, але і ваших близьких.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками