Як зв’язати комір хомут спицями, варіанти в’язання та використання, схеми в’язаних воротніков

kak svyazat vorotnik khomut spicami, varianty vyazaniya i ispolzovaniya, skhemy vyazanykh vorotnikov9 Як звязати комір хомут спицями, варіанти вязання та використання, схеми вязаних воротніковКомір хомут на кофті — це один з найбільш універсальних елементів чоловічого та жіночого одягу. Проста конструкція і незліченна безліч варіантів використання і виготовлення роблять його героєм величезної кількості модних образів.

Купівля такого коміра може виявитися складним завданням, особливо якщо необхідно гармонійно вписати його в наявний гардероб. Найбільш успішним рішенням є в’язання шарфа-хомута своїми руками. З цієї статті читач дізнається, як навіть молодої майстрині самостійно зв’язати комір хомут спицями та створити на його основі безліч цікавих моделей.

Різноманіття видів

Круговий комір (хомут) представлений такими варіантами моделей, як:

 • круговий шарф;
 • деталь трикотажного виробу;
 • самостійний виріб;
 • виріб суцільний пухкої в’язки;
 • пов’язане щільним полотном;
 • моделі на основі ажурних візерунків.

Коміри у вигляді хомутів і кругові шарфи-снуди можуть бути пов’язані як для прикраси з легких бавовняних або шовкових ниток, так і для носіння в холодний сезон з теплою пряжі сезон.

Накинувши його на плечі, обернувши навколо шиї, надівши на голову як капюшона, звернувши незвичайним чином або заколовши незвичайної брошкою, його власниця може щодня демонструвати новий наряд.

Чоловіки також включають його у свій повсякденний арсенал, адже він практичний і особливо ефективний в якості шарфа і капюшона. Крім того, в’язаний спицями хомут-шарф може бути не тільки самостійним виробом, але і цікавою деталлю парки, сукні, светри або толстовки.

Хомут може бути зшитий з готового трикотажного полотна або пов’язаний. В’яжуть подібні вироби такими візерунками, як:

 • ажуры;
 • арани;
 • жаккард;
 • коси;
 • лицьова гладь;
 • патентні візерунки;
 • платочная в’язка;
 • гумка.

Для в’язання кругових комірів використовують:

 • вилка;
 • гачок звичайний;
 • гачок туніський;
 • спиці гнучкі;
 • кругові спиці;
 • прямі спиці.

Створюючи кругові шарфи своїми руками, можуть працювати:

 • на одній кругової спице — частіше використовується при в’язанні спільно з сукнею або светром;
 • на двох спицях — дуже зручно для в’язання довгих кругових шарфів;
 • на чотирьох спицях з однієї робочої зручно при в’язанні коміра, петлі якого набрані по горловині вже майже завершеного светри.

kak svyazat vorotnik khomut spicami, varianty vyazaniya i ispolzovaniya, skhemy vyazanykh vorotnikov10 Як звязати комір хомут спицями, варіанти вязання та використання, схеми вязаних воротніковКонструктивно кругові шарфи-хомути можуть бути прямокутними, так і трапецієподібними, поступово розширюються.

Вибір інструментів, пряжі та виду в’язки здійснюють у відповідності з бажаними властивостями готового виробу. Слід пам’ятати — чим тонше пряжа, тим м’якше і пластичніше воно виходить. Товста груба пряжа дозволяє створити чіткі графічні форми.

Якщо виріб складається без використання готових схем і описів, щоб визначити необхідну кількість петель, необхідно пов’язати квадратний зразок зі сторонами в десять сантиметр. Простий розрахунок допоможе визначити, скільки необхідно петель і рядів для отримання вироби заданих розмірів.

Прості схеми в’язання кругових комірів, опис яких наведено нижче, здатна освоїти навіть починаюча майстриня. Доповнивши хомут, своїми руками пов’язаний на двох спицях, цікавою облямівкою або вывязав петельки для застібки, можна з простого прямокутника отримати унікальний аксесуар.

Опис і схеми простих комірців-хомутів і шарфів покроково

Базова схема ворота хомута, як окремий додаток для жінки

У найпростішому вигляді, це виріб являє собою прямокутне полотно, зшите в єдине ціле або оформлене застібкою на ґудзики, кнопки або блискавку.

Для реалізації виробу наберіть на спиці петлі, кількість яких дозволить отримати задану ширину полотна. Вона може дорівнювати висоті хомута, якщо планується зробити його одинарним, або бути ширше в два рази або більше, якщо ви вирішили пов’язати хомут двошаровий або заворачивающийся в кілька разів.

Далі дійте за схемою:

Позначте виворітну сторону.

Перший, після набору петель, ряд провяжите виворітними петлями.

Другий — лицьовими петлями, почавши з не провязанной і знятої на робочу спицю першої кромочной петлею. Далі в’яжіть платочної в’язкої (всі лицьові ряди), лицьовою гладдю (усі парні ряди лицьові, а непарні — виворітні). Ви можете також в’язати гумкою (1×1, 2×2, 3 х 2 тощо ). Вибираючи візерунок, враховуйте — платочная в’язка щільніше лицьовій гладі. Обидва цих візерунка добре виглядають, якщо виконані з пухнастої пряжі, а також з вузликової пряжі та пряжі з включенням намистин.

Досягнувши довжини, з виворітного боку зшийте менші сторони прямокутника.

Обв’яжіть гачком готовий шарф-хомут і отпарьте виріб, щоб вирівняти полотно.

Як варіант схеми зв’яжіть виріб такими візерунками, як:

 • перловий;
 • перловий великий;
 • рисовий;
 • рисовий великий.

Варіант схеми трапецієподібного хомута, пов’язаного самостійним виробом з фото

kak svyazat vorotnik khomut spicami, varianty vyazaniya i ispolzovaniya, skhemy vyazanykh vorotnikov11 Як звязати комір хомут спицями, варіанти вязання та використання, схеми вязаних воротніковТрапецієвидна модель виглядає об’ємніше і добре виглядає в осінньо-зимовий сезон. Роботу починають з вимірювань і набору петель, число яких дозволить отримати деталь, вільно накриває ваші плечі. Потрібно виміряти окружність плечей, окружність горловини і ширину (висоту) хомута. У загальному випадку останній розмір вибирають в діапазоні від двадцяти до тридцяти сантиметрів. Велика висота дасть більший обсяг і глибину вироби.

Набравши петлі, зв’яжіть чотири ряди обраним узором і почніть формувати трапецію, рівномірно збавляючи петлі наступним чином:

 • по сім разів у кожному четвертому ряду в першій половині коміра (до середини висоти);
 • за сім петель в кожному другому у другій половині хомута, поки кількість петель не стане менше початкової їх кількості на третину щонайменше.

Завершивши полотно, закрийте всі петлі.

kak svyazat vorotnik khomut spicami, varianty vyazaniya i ispolzovaniya, skhemy vyazanykh vorotnikov12 Як звязати комір хомут спицями, варіанти вязання та використання, схеми вязаних воротніковВи можете в’язати на двох спицях, на чотирьох з однієї робочої або на кругових. Якщо робота буде йти на кругових або декількох спицях, в кінці першого ряду не перевертайте її і не оформляйте перехід ряду.

Працюючи на двох спицях, продумайте вигляд і оформлення застібки. Вона зможе стати цікавим декоративним индивидуализирующим елементом.

Корисно нижній і верхній краї готового виробу обв’язати простий або декоративної облямівкою. По зовнішньому краю такого виробу можна пустити бахрому або оформити його кистями, шишечками або помпонами.

Варіант в’язаного хомута як декоративного елемента светри, свитшота або сукні

Найзручніше в’язати такий виріб на кругових спицях, набравши петлі по горловині сукні, блузи, светри або свитшота.

У випадку прямої версії полотно в’яжуть обраним узором без надбавок до потрібної довжини, по досягненні якої всі петлі закривають і при бажанні обв’язують одержаний край.

У разі трапецієподібної версії, надбавки починаються з другого ряду від набірного. Для цього 8-10 додається петель рівномірно розподіляють по всій довжині ряду. Потім до початку другої третини висоти хомута роблять по шість надбавок в кожному парнім ряду.

У другій третині додають по шість петель в кожному п’ятому або шостому ряду, щоб підсумкове кількість петель стало в два рази більше початкового.

В останній третині в’яжуть прямо, не змінюючи кількості петель.

Оформіть край готової деталі звичайної обв’язкою гачком, вишивка, кант, намистинами, китицями та іншими декоративними елементами.

Схема в’язаного кругового шарфа зі спіральним візерунком (відео)

kak svyazat vorotnik khomut spicami, varianty vyazaniya i ispolzovaniya, skhemy vyazanykh vorotnikov13 Як звязати комір хомут спицями, варіанти вязання та використання, схеми вязаних воротніковКруговий шарф-хомут, створений своїми руками — це практичний і універсальний аксесуар, який не тільки захистить від осінніх вітрів і зимової холоднечі, але і стане унікальним доповненням до повсякденних нарядів і до верхнього одягу.

Пропонуємо пов’язати теплий шарф-комір зі спіральним візерунком на спицях. Слідуючи опису, ви впораєтеся із завданням за пару вечорів.

Підготуйте кругові спиці № 8 завдовжки не менше 60 см і 200 г товстої пряжі на шарф середнього розміру або 300 г на великий шарф.

Для розрахунку розмірів виробу лицьовій гладдю зв’яжіть квадратний зразок стороною десять сантиметрів (по довжині 10 петель, по висоті 13 рядів).

Наберіть стільки петель, щоб отримати бажану довжину виробу. Кількість петель має бути кратна шести плюс одна петля. Не перевертаючи роботу, позначте початок ряду кольоровою ниткою і продовжите з першої набраної петлі в’язати по колу.

З першого по п’ятий ряд в’яжіть візерунок за наступною схемою: *чотири лицьові петлі і дві виворітні*. Повторюйте так до кінця ряду.

З шостого по десятий ряд: провяжите першої виворітну петлю, потім в’яжіть візерунок *4+2* до кінця ряду.

З одинадцятого по п’ятнадцятий ряд: перші дві петлі провяжите виворітними, а потім до кінця ряду візерунок *4+2*.

Ви можете помітити, що виріб, завдяки такій в’язці, починає закручуватися по спіралі.

Продовжуйте роботу до отримання заданої ширини шарфа.

Закріпіть нитку.

При бажанні обв’яжіть кромки гачком або оформіть іншим зручним способом.

Тепер, навіть маючи початковими навичками в’язальниці, ви зможете створити необмежену кількість різноманітних аксесуарів.

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками