Як зв’язати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер-клас, маленька серветка

kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka235 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаУ нашому столітті, коли багато функції взяли на себе машини, вироби, створені своїми руками, цінуються дуже високо. Мистецтва плетіння мережива за допомогою гачка досить просто навчитися, і дуже швидко можна полюбити. Потрібно тільки подивитися на шедеври, виходять з ручок майстринь.

Початківцям майстриням простіше всього вчитися на звичайних виробах. Приміром, створити звичайні серветки, в’язані гачком, зі схемами та повним описом буде легко.

В’язати гачком багато початківці майстрині, дуже сильно боятися. А адже саме такий інструмент допомагає виготовляти прекрасні ажурні візерунки. Щоб переконатися в цьому, варто поглянути на чудові серветки, де технологія в’язання гачком представляється у всій красі. Повітряні, ніжні, зовсім різні – вони не можуть залишити байдужим нікого з настроєм.

Невелика в’язана серветка в’яжеться покроково з майстер класу легко. Не засмучуйтеся, якщо на перших порах буде виходити повільно – в такому разі не женіться за результатом і постарайтеся отримати максимум задоволення від процесу, повторюйте мк поетапно і в’яжіть-в’яжіть-в’яжіть. Як кажуть, головне – почати…

kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka236 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаАжурна серветка для початківців, в’язана гачком – це найкраща практика. По-перше, маленькі серветки найбільше підходять для перших в’язаних речей. По-друге, створювати захоплююче через відсутність повторюваних рядків, легка схема в’язання зрозуміла навіть новачкам у рукоділлі, а якщо щось незрозуміло, то можна вивчити повний майстер-клас.

Серветку можна створити будь-якого розміру – велику або дрібну, надати їй вигляд прямокутника, овалу, гуртка, квадрата. Загалом, початківцям у в’язанні гачком належить побачити безліч відкриттів, а, головне, навчитися розуміти схеми і купувати потрібні для роботи матеріали.

Ажурна серветка «Ананасик»

Самим стильним і унікальним візерунком в’язання гачком можна точно називати «ананас». Його пропонують всім початківцям майстриням з-за легкості у виконанні шикарного результату. Створити серветочку не складе великої праці, до того ж схема проста в розумінні, запам’ятовується і створюється легко. Майстер-клас, описаний нижче, допоможе створити серветку круглої форми, розміром 25,5 на 35,5 див.

Матеріали, які будуть потрібні нам для роботи:

 • Пряжа – бавовняна. Вона повинна бути тоненькою, щоб виріб стало легким і повітряним. Краще брати нитки 200 м/50 грам.
 • Гачок тонкий, краще всього – № 1,4-1,5.

Опис процесу роботи:

 • kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka237 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаСпочатку, зв’яжемо вісім повітряних петельок, за допомогою сполучної петельки укладемо їх в колечко.
 • Перший ряд дозволить створити вісім пелюсток з в. п. Для цього потрібно набирати тринадцять в. п. і закріплювати їх сполучної петлею. Повторимо такий мотив вісім разів.
 • Другий ряд: навколо кожної пелюсточки потрібно створити таку послідовність, що складається з двох стібків б/н, два полустолбика з накидом, чотири ст. з/н, три допоміжних петлі, потім ще чотири ст. з/н, дві пс/з/н, а закінчимо послідовність двома стовпцями б/н.
 • Третій рядок: до самої вершини пелюсточки набираємо с. п. А потім в’яжемо стовпчик б/н, набираємо одинадцять допоміжних петельок і пров’язуємо ст. б/н в нову вершинку другого пелюстки. В закінчення рядка зробимо с. п.
 • Четвертий рядок: між лепесточками створюємо таку послідовність з шести – ст. б/н, три в. п. Продублюємо послідовність знову і завершимо ряд однієї в. п. і однієї пс/з/н.
 • П’ятий рядок: зв’яжемо під в. п. таким чином: набираємо три петлі підйому і три петлі, продовжуємо один ст. з/н, п’ять в. п., один ст. з/н, три в. п., один ст. з/н, п’ять петельок. Повторюємо послідовність і завершуємо роботу сполучної петелькою.
 • Шостий ряд: зв’яжемо три допоміжних петлі і одну ст. з/н, а далі, повторюємо три в. п. і замість однієї зробимо дві ст. з/н, потім чотири петельки і в наступну галочку зв’яжемо п’ять ст. з/н Повторюємо процес чергування спочатку і в кінці зробимо с. п.
 • Сьомий ряд: повторюємо минулий рядок, тільки в тому місці, де знаходиться п’ять ст. з/н, між кожною з них набираємо одну в. п.
 • Повторюємо всю нашу схему з першого по сьомий ряд. Наприкінці повинно вийти чотирнадцять рядків.

Ажурне в’язання по цій схемі вдається абсолютно всім і навіть з першого разу. Майстер-клас простий, але якщо виникнуть труднощі, то можна глянути відеоурок.

Серветка для початківців

Мініатюрні серветки хороші тим, що швидко створюються, і завдяки цьому допомагають відмінно «набивати руку». Ми взяли досить звичайну схему, щоб впоратися з нею міг навіть початківець.

Щоб створити серветку, нам необхідно взяти гачок і товсті нитки з вовни:

 • kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka238 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаПерший крок: наберемо повітряні петлі в кількості шести штук, після чого з’єднаємо кінці з’єднувальним стовпчиком.
 • Другий крок: в першому рядку провяжем три повітряні петлі (це у нас вийде підйом), створимо одинадцять стовпчиків, які поділяться однієї в. п.
 • Третій крок: створюємо другий рядок. Знову провяжем три повітряні петлі в якості підйому і створимо стовпець через в. п. першого ряду.
 • Четвертий крок: створюємо повітряну петлю, провяжем минулої петлю два стовпця і один накид. Потім знову також і до закінчення рядка. Замикаємо рядок нашим стовпчиком.
 • П’ятий крок: зв’яжемо третій ряд. Провяжем з’єднувальним стовпчиком і піднімемо трьома повітряними петлями. Цей рядок створюється далі за такою схемою: коли ми зробили підйом в першу повітряну петлю другого ряду. Після того, як ми провяжем два стовпчики, створюємо одну петельку. А в наступну частину в’яжемо три стовпчики з одним накидом. Ряд замикаємо стовпчиком аналогічно минулого ряду.
 • Шостий крок: створюємо четвертий ряд. Робиться все так само, як і з третім. Тільки провяжем чотири стовпчика з одним накидом. І замикаємо як в третьому ряду.
 • Крок сьомий: п’ятий ряд. Перейдемо на стовпчик з четвертого рядка і зв’яжемо п’ять в. п. Робимо стовпчик без накиду по. п. четвертого ряду. Ще раз робимо п’ять в. п. і створюємо стовпчик без накиду між двома стовпцями. І таким способом доробляємо п’ятий ряд.
 • Восьмий крок: у крайній арочке робимо дві в. п. і стовпець.
 • Дев’ятий крок: створюємо шостий ряд, крайній. У ньому треба зробити вісім стовпчиків з одним накидом, а в арці серветки в’яжемо без накиду.
 • Десятий крок: провяжем в нову арку вісім стовпчиків. І робимо все аналогічно до кінця. Завершуємо рядок з’єднувальним стовпчиком.

kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka239 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветка

В наступну арку провяжем вісім стовпчиків з одним накидом. Так продовжимо працювати до кінця рядки. Закінчимо за допомогою з’єднувального стовпчика.

Інші серветки і схеми до них

kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka240 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаПродовжимо в’язання гачком серветки. Схеми і повний опис додаються.

За допомогою гачка, наприклад, можна зробити відмінну серветку, візерунок якої нагадує ананас.

Для в’язання цих серветок вам знадобляться нитки AIDA і гачок № 1,25.

В’язання серветок треба починати за схемами з точки А. Візерунок провяжем по колу. Кількість петельок, які необхідно набрати, є на схемі.

Серветка-зірка

Весь її діаметр – сорок дев’ять сантиметрів. Для того щоб виготовити її, вам знадобиться: біла пряжа з бавовни, десь 280 метрів, гачок № 1,25 або № 1,5.

kak svyazat salfetku kryuchkom dlya nachinayushhikh, sozdanie salfetki – master klass, malenkaya salfetka241 Як звязати серветку гачком для початківців, створення серветки – майстер клас, маленька серветкаКрім таких ажурних і мереживних виробів, можна зв’язати і дуже модну сучасну серветочку на столик. Щоб створити такий виріб, потрібна буде багатобарвна пряжа і гачок на 2,5. Так як серветка складається з двох частин, то спочатку в’яжемо першу частину, потім починаємо створювати другу і тільки на п’ятому рядку треба починати з’єднувати ці частини.

Всі серветочки, які ми розібрали у нашому майстер-класі, після їх завершення необхідно обов’язково випрати, а потім дуже акуратно розправити і розтягнути, інакше вироби втратять свою форму.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками