Як зв’язати следка гачком, докладний опис роботи схеми

kak svyazat sledki kryuchkom, podrobnoe opisanie raboty i skhemy37 Як звязати следка гачком, докладний опис роботи схемиСледка — відмінна домашня взуття, на відміну від звичних всім тапочок не злітають і щільно сидять на нозі. Знайти в магазині ідеально підходять за розміром следка практично неможливо. Кращий варіант — самостійно зв’язати собі цей милий елемент гардеробу. Так що якщо вам потрібен майстер клас, для того, щоб виготовити в’язані підслідники покроково — читайте нашу статтю!

Вибір ниток

В’язання — справа не складне, але результат багато в чому залежить від правильного вибору ниток. Це залежить і від особистих уподобань, і від пори року.

 • Тонкі бавовняні нитки підійдуть для літніх следков або квартири з теплими підлогами;
 • Вовняна пряжа зігріє в самий холодний день. Затишні вовняні следка стануть помічниками під час застуди, допоможуть завжди тримати ноги в теплі. Але при в’язанні коштує значно зменшити кількість петель з розрахунком на товщину нитки;
 • Багато хто зараз проти синтетичної пряжі, але це не цілком виправдано. Сучасні матеріали наділені практично всіма властивостями натуральних. Для алергетиків використання вовни просто неможливо, а синтетика дозволяє зв’язати таку ж теплу і затишну домашню взуття.

При виборі ниток, обов’язково перевірте, чи є у вас відповідний гачок. Потрібний номер завжди написаний на маркуванні мотка або пасма. Якщо хочеться в’язати тугіше або навпаки, вільніше, міняємо гачок, відповідно, на менший чи більший номер.

Початок від миска

Следка можна в’язати кількома способами, розглянемо в’язання від миска:

 1. kak svyazat sledki kryuchkom, podrobnoe opisanie raboty i skhemy38 Як звязати следка гачком, докладний опис роботи схеми6 повітряних петель замикаємо в кільце, вводимо гачок у центр кільця і вывязываем 6 стовпчиків і замикаємо коло сполучної петлею;
 2. В’яжемо 2 петлі підйому, початок нижнього ряду стовпчик (так починається кожен ряд) і по 2 стовпчика в кожну наступну петлю, повинно вийти 12;
 3. Надбавку робить через одну петлю, разом отримуємо 18;
 4. Пров’язуємо без надбавок;
 5. Додаємо через кожні 2 петлі нижнього ряду;
 6. Наступні 2 ряди без додавання;
 7. У 9 ряду додавання робимо тільки через 4 петлі;
 8. 10 і 11 ряди знову в’яжемо без всяких змін;
 9. У 12 додаємо через 4 нижні петлі;
 10. Наступні 10 рядів без змін;
 11. У 23 ряду робимо надбавки через 6 стовпчиків;
 12. Чергові 7-8 рядів, в залежності від вашого розміру, без додатків.
 13. У наступному колі додаємо всього 4 стовпчика приблизно через 10 петель;
 14. Продовжуємо в’язати до зводу стопи.

Під час в’язання можна робити примірки, головне, не втратити петельку і не збитися з рахунку. Зупинити в’язання миска можна в будь-який момент. Якщо хочете короткий мисок, закриває стопу трохи далі пальців, в’яжіть відповідний розмір і переходьте до в’язання стопи.

Щоб зв’язати стопу трохи, кожен новий ряд не довязываем до кінця, повертаємо виріб і йдемо у зворотний бік. Для щільного прилягання до ноги, на рівні п’яти починаємо додавати по одному стовпчику в кінці кожного ряду, поки не отримаємо сліди потрібного розміру.

Якщо робити все ряди, п’ята вийде куточком. Щоб цього уникнути, ділимо петлі на 3 частини, крайні в’яжемо як зазвичай, а в центральній перескакуємо через петлю. Таке зменшення дозволити скруглить п’яточку.

В кінці роботи боковики з’єднуємо полустолбиками. Отриманий коло обв’язуємо стовпчиками без накиду. Можна використовувати контрастну нитку, або нитки іншого тону. При бажанні, окантовку робимо ажурною. Следочки готові!

В’язання від стопи

kak svyazat sledki kryuchkom, podrobnoe opisanie raboty i skhemy39 Як звязати следка гачком, докладний опис роботи схемиЩе один варіант в’язання следков — починати від стопи. Цей спосіб має свої переваги — следок виходить без єдине шва, що забезпечить максимальний комфорт при носінні. Кількість петель в ланцюжку-основі підбираємо виходячи з розміру стопи. Початківцям вязальщицам доведеться з цим поекспериментувати. Ще один спосіб підібрати розмір — зменшити кількість рядів, але тоді робота може вийти не цілком вдалою.

Перед початком в’язання ретельно вивчіть схему і опис. Вона може здатися складним, але тільки на перший погляд. Початківцям рекомендується виділити ряди різними кольорами. Так можна наочно побачити, де який ряд починається і закінчується, особливо на миску. Петельки, показані на схемі, вывязываем разом з останнім рядом трохи. Шнурок — звичайна ланцюжок повітряних петель.

Прикраса

Кожній дівчині хочеться виглядати ніжною і милою. Свої домашні следка можна прикрасити квітами, бантиками, стрічками. Прикраси використовують готові або роблять самостійно. Розглянемо опис в’язання простого квіточки.

 1. Робимо кільце амігурумі, у нього пров’язуємо 5 стовпчиків без накиду, затягуємо кільце. Вывязываем сполучну петлю, замикаючи коло.
 2. Якщо хочеться, щоб колір пелюсток і серцевинки відрізнявся, міняємо нитка на інший колір.
 3. Вводимо гачок у перший стовпчик нижнього ряду і робимо 2 петлі підйому. Вводимо гачок в ту ж петлю і в’яжемо стовпчик з накидом, потім ще один стовпчик в ту ж петлю.
 4. Від останнього стовпчика з накидом в’яжемо 2 повітряні петлі вводимо гачок назад в той же стовпчик підстави.

Так виходить один пелюстка, з кожної петлі підстави вывязывается по пелюстці у відповідності з описом вище. Квіточки виходять милі і красиві. Невеликий букетик стане чудовою прикрасою для домашніх следков.

Домашні следка, пов’язані своїми руками, стануть відмінним доповненням до домашнього гардеробу. Милі у затишні, вони все частіше завойовують любов жінок по всьому світу.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками