Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камері

Холодильник є необхідним для кухні агрегатом. Завдяки йому можна не боятися за збереження свіжоприготованого обіду, і ходити за продуктами кожен день необов’язково, завжди є можливість зробити запаси.

Але щоб їжа довго не втрачала свіжості, необхідно дотримувати умови зберігання. Постараємося розібратися, як правильно користуватися цією технікою, і яка температура повинна бути в холодильнику, щоб він справно працював, і продукти довгий час залишалися свіжими, зберігали корисні речовини і смакові якості.

Як правильно користуватися холодильником

8f808f5ac0f1e63fe92bc8fdd59d6bf0 Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камері

Щоб продукти зберігали корисні властивості і залишалися свіжими, а холодильник працював безперебійно довгий час, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Продукти, які ви завантажуєте на зберігання, повинні бути ретельно упаковані, тоді запахи не будуть перемішуватися, а запаси не засохнуть.
 • Готові страви відправляйте в холодильний відсік, тільки коли вони повністю охололи. Інакше це негативно позначиться на стані техніки, і вона незабаром вийде з ладу.
 • Всякий раз, закриваючи дверцята агрегату, переконайтеся в тому, що вона щільно притиснута.
 • Постарайтеся, щоб температура в морозильній камері холодильника не виставлялася на найнижчий рівень занадто часто. У цьому випадку агрегат постійно буде працювати на максимумі своїх можливостей, що істотно скоротить термін експлуатації.
 • Не слід завантажувати холодильник «до відмови». Це стає причиною того, що продукти залишаються без належного охолодження, і приходять в непридатність набагато швидше. А також у морозилці холодильника можна зберігати велику кількість запасів, що «трамбувати» пакети і упаковки всередину відділення.
 • Ягоди і фрукти, відкладені для заморожування, пишіть в герметичні упаковки. Таким чином, ви збережете їх природний аромат і запобіжите протікання соку, якщо відбудеться несподіване розморожування (наприклад, при тривалому відключенні електроенергії).
 • Регулярно розморожуйте і мийте агрегат.

Правильний догляд за технікою вкрай важливий, так само як і дотримання правил експлуатації. Беручи до уваги ці рекомендації, ви зможете довгий час не замислюватися над купівлею нової техніки.

Особливості сучасних агрегатів

e037a4d022896383f2ddbde086a36beb Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камері

Техніка, що випускається в наш час, відрізняється великою функціональністю. Виробники намагаються врахувати всі нюанси і побажання споживачів, і сьогодні зустрічаються холодильники з безліччю «наворотів», наприклад, вбудованим телевізором.

Практично у всіх агрегатах присутні регулятори температури, цифрові дисплеї, а камера розділена на кілька відсіків. Крім стандартних варіантів з холодильними та морозильними відділеннями, з’явилася техніка з «зонами свіжості».

Сучасні агрегати дозволяють господині вибрати потрібний режим окремо в кожному відсіку. Це потрібно, щоб максимально продовжити свіжість продуктів, оскільки для різних їх видів передбачені свої умови зберігання.

b877ad9089bbebc14619ae99e9ed8475 Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камері

Холодильники мають як електронні, так і механічні терморегулятори. Щоб поставити обрану температуру всередині агрегату, обладнаного електронним варіантом, використовують сенсорне табло.

При механічному способі регулювання необхідно повертати спеціальну ручку за напрямом годинникової стрілки, якщо хочете збільшити температуру, і в протилежну сторону для зменшення.

Яка температура повинна бути в холодильній камері холодильника

f788b608b79f0b3ab8432672fd697a07 Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камері

Яка температура в холодильнику, вважається оптимальною? Необхідно знати, що для кожної зони цей показник буде різним.

 • Нульова зона (зона свіжості) — це висувний ящик або окрема камера, вона є в більшості сучасних агрегатів. Температура тут тримається від 0 до +1 градуса (звідси її друга назва – нульова зона). Саме такий режим допомагає довго зберігати корисні речовини в продуктах, не застосовуючи при цьому функцію глибокої заморозки. Цей відділ призначається для м’яса і риби (при нульовій температурі вони зберігаються тиждень), ковбасної продукції, сирів та напівфабрикатів. Головна умова — запаси повинні бути щільно упаковані. Крім того, у нульовій зоні дозволено охолоджувати напої.
 • На полицях, розташованих поруч з відділеннями для заморозки, а також у відсіках біля «зони свіжості», необхідний режим охолодження від +2 до +4. Цей відділ призначений для яєць і кисломолочної продукції, а також кондитерських виробів. Якщо ви поклали сюди м’ясо, рибу або напівфабрикат, то час перебування їх тут не повинно перевищувати 36-40 годин.
 • На поличках, що знаходяться в середині, підтримують режим охолодження від +3 до +6. Сюди ставлять готові страви – супи, друге і салати.
 • На нижніх полицях і в ящиках для фруктів, овочів і зелені тримається найвища температура. Зазвичай ступінь охолодження тут становить +6 градусів, але допускається і +8.

Щоб продукти довго збереглись і не втратили своїх корисних якостей, необхідно підтримувати оптимальний режим охолодження в кожному відсіку.

Яка температура в морозильній камері холодильника

575b95014e557f2d1e18b3861440c2f3 Яка температура повинна бути в холодильній і морозильній камеріМаксимальну температуру в морозилці рекомендується виставляти тільки в крайніх випадках.

Температура в морозилці мінусова і встановлюється в межах від -6 до -24 градусів. Найкращий режим для цього відсіку – 18 градусів.

Важливо знати – при встановленні максимального режиму заморозки система працює в повну силу, а це значно збільшує споживання електроенергії. Тому використовуйте найсильніші режими, якщо виникла необхідність піддати ваші запаси заморожуванню в стислі терміни.

Якщо у вашому морозильному відділенні зберігається в основному м’ясо, овочі, гриби та ягоди ви не заморозити, виставляйте режим від -14 до -18 градусів. Але коли простір камери забито «до відмови», цей показник виставляють не менше -20. Якщо відсік використовується рідко і не заповнений навіть наполовину, підтримуйте температуру від -14 до -16 градусів.

Коли холодильник не оснащений цифровим дисплеєм, а вам потрібно дізнатися, яка температура в морозильній камері передбачена в конкретному агрегаті, знайдіть значки — «сніжинки», розташовані на панелі. Один значок дорівнює 6 градусів. Перерахувавши їх і помноживши отримане число на 6, ви точно визначте температурний діапазон морозильного відділення, і зможете правильно відрегулювати режим заморозки.

Знаючи, яка оптимальна температура в холодильнику повинна бути, ви зможете надовго зберегти свіжість запасів і робочий стан агрегату.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками