Які бувають розміри дорожніх валіз

Часта проблема, з якою ми стикаємося, плануючи подорож – розмір валізи. Він повинен бути не занадто громіздким, але і не дуже маленьким, зручно міститися в руці і відповідати нормам транспортної компанії. Підібрати найкращий для себе валізу нескладно, якщо визначити критерії вибору і знати загальноприйняті стандарти розмірів ручної поклажі.

Які бувають розміри валіз і їх обсяги?

8715dd1cdfd294d1b7bc959ac3fda0d7 Які бувають розміри дорожніх валіз

У світовій системі визначення розмірів валізи зазвичай використовують дюйми. Щоб підрахувати, скільки це буде у дюймах, помножте на розмір 2,5. Крім цього прийнято вказувати не тільки габарити валізи, але і його корисний об’єм.

Розмір S

Подібна конструкція підходить для подорожі поодинці або дитини. У компактному валізі ви можете сховати цінні речі і взяти з собою в салон автобуса або літака в ручній поклажі. Зазвичай вони мають габарити 55х40х20 см і корисний обсяг до 40 літрів.

Розмір М

Одна з найпопулярніших конструкцій – валіза середнього розміру. Корисний об’єм від 50 до 90 літрів дозволяє взяти всі необхідні речі для однієї людини в тривалу подорож. Це ідеальний варіант для поїздки всієї родини в невелику подорож.

Висота валізи становить 55-70 см і дозволяє з легкістю управляти їм людей різного зросту. Габарити дають можливість компактно укласти валізу в багажник автомобіля. Даний критерій є і недоліком, оскільки поклажу подібних розмірів не дозволять взяти в салон літака або автобуса.

Розмір L

Подібний розмір вважається великим і досягає в обсязі 100 літрів. Стандартні габарити валіз L не перевищують 150 см при вимірюванні трьох сторін. У поклажу з легкістю помістяться речі всієї родини навіть для тривалої подорожі. Загальна маса такої поклажі досягає 35 кг, тому більшість конструкцій модифікується 4 колесами.

Розмір XL

Якщо висота валізи перевищує 81 см, він вважається найбільш великим. При цьому максимальний розмір такої поклажі за обсягом становить 160 літрів. Їх добре використовувати для переїздів або дуже тривалих поїздок всієї родини. При покупці валізи розміру XL ретельно вивчите конструкцію. Маса зібраного валізи може перевищувати 20-30 кг, тому матеріал корпусу, деталі і кріплення повинні бути якісними. Окрему увагу приділіть перевірці блискавки або замку. Товари відомих марок комплектуються додатковим чохлом для багажу, допомагає зберегти поклажу в цілості й схоронності.

Якщо ви склали громіздку валізу і плануєте переліт на літаку, зверніть увагу на умови перевезення речей обраної компанії. Деякі авіалінії допускають в багажне відділення тільки валізи, не перевищують по вазі 23-32 кг і за розміром з трьох сторін 275 див. Інші допускають перевезення більш важких — до 40 кг. Якщо ваш багаж буде перевищувати необхідні параметри, вас можуть не допустити до реєстрації на рейс або запитати штраф за перевищення ліміту.

Розміри валіз у дюймах

Найчастіше розмір валіз вказують у стандартної одиниці виміру – міліметри. Швидко зорієнтуватися відповідно дюймових міток з обсягом і розміром валізи в сантиметрах допоможе таблиця.

Параметри у дюймах Об’єм в літрах Габарити в сантиметрах Розмір латиницею
16″ 26 48х20х30 S
18″ 30 44х20х34 S
20″ 40 50х23х35 S
22″ 52 55х25х38 M
24″ 65 60х27х40 M
26″ 82 63х29х45 M
28″ 91 70х29х45 L

Як виміряти розмір валізи на колесах

d99dad4fe2f8a3702745287e6a4a590d Які бувають розміри дорожніх валіз

Якщо ви купуєте нову модель, проблем бути не повинно, габарити будуть вказані на бірці вироби. Якщо така інформація відсутня, озбройтеся сантиметровою стрічкою. Зазвичай габарити валізи визначаються сумою трьох її сторін: висота, глибина і ширина.

Заміряйте висоту, починаючи від підлоги, включаючи колеса та закінчуючи ручкою в складеному вигляді. Виміряйте Ширину в самій широкій частині валізи, а товщину разом з іншими функціональними елементами.

Складіть отримані виміри і отримаєте потрібну суму.

Критерії вибору валізи

Вибираючи валізу, визначте мету і характер поїздки. Важливим пунктом буде врахувати вік мандрівника. Крім цього, звертайте увагу на модифікацію та організацію моделі.

Тип поїздки

В першу чергу валізу вибирається в залежності від типу поїздки, адже недоречно брати величезний валізу в нетривалу відрядження або навпаки, компактний валізу в подорож великою родиною.

Ділова поїздка

Для ділової поїздки підійде невеликий чемодан розміру S. Його обсяг дозволить з легкістю укласти потрібні папери, туалетні та косметичні засоби, пару костюмів та змінне взуття. Особливо зручно брати подібні моделі в якості ручної поклажі в салон автобуса або літака, тим самим заощадити час при видачі багажу і не брати з собою додаткових сумок для обіду та особистих речей для поїздки.

Подорож наодинці

Якщо ви відправляєтеся в нетривалий подорож на 7-14 днів поодинці, валіза розміру М підійде ідеально. Його обсяг дозволить скласти кілька пар взуття, одяг на кожен день, косметику або гігієнічні приналежності. Єдиний мінус – моделі таких розмірів не дозволяти взяти в салон в якості ручної поклажі. Саквояж доведеться здати в багаж.

Подорож всією сім’єю

При плануванні відпустки всією сім’єю граничне увагу приділіть вибору валізи. Його габарити повинні дозволяти взяти в подорож всі необхідні речі. З цією метою відмінно впорається валізу розміру L. Його об’єму вистачить, щоб скласти чоловічий жіночий і дитячий гардероб, по кілька пар взуття кожного члена сім’ї, іграшки, аптечку, косметику і гігієнічні приналежності.

Зверніть увагу, якщо ви добираєтеся до місця на літаку, враховуйте вимоги авіакомпанії за допустимими розмірами і вагою багажу, можливо, зручніше буде взяти з собою кілька валіз середнього розміру.

Валізи для дітей

d1d604aef1f8f0956bb30c9b5f8d5c88 Які бувають розміри дорожніх валіз

Дитячі валізи рясніють розмаїттям модифікацій та кольорів. Їх зручно брати з собою, якщо дитина досягла 4-5 річного віку і може котити сумку самостійно. При виборі зверніть увагу на модифікацію коліс і функціональність ручки. Найбільш зручними і простими в управлінні будуть моделі і силіконовими колесами, а телескопічна ручка допоможе встановити потрібний розмір під ріст дитини.

З якого матеріалу краще вибрати

Класичний валіза може бути виготовлений з пластику або щільної тканини. Кожен матеріал має певні переваги і недоліки.

Тканинний

72620e6f7fb5d51f0bbe39612b667876 Які бувають розміри дорожніх валіз

Валізи з тканини бувають різних розмірів. Ви можете зустріти моделі об’ємом 30, 65, 82 або 91 літр. Зазвичай їх виготовляють із:

 • поліестеру, який відрізняється міцністю і довговічністю, а також невеликою масою;
 • нейлону і поліестера, здатного витримувати великі навантаження, стійкого до впливу ультрафіолетового випромінювання і непропускающего воду;
 • нейлону та поліаміду, що витримує будь-які хімічні або фізичні дії.

Переваги:

 • можна збільшити внутрішній простір;
 • на зовнішній частині найчастіше є кілька додаткових кишень;
 • залишиться цілим при падінні.

Недоліки:

 • Не захистить крихкі речі при транспортуванні.

Пластиковий

b9a067e678ac57a924ab963aebbdddd2 Які бувають розміри дорожніх валіз

Серед розмаїття пластикових валіз ви можете зустріти моделі з:

 • міцного, але в той же час легкого полікарбонату;
 • максимально жорсткого, витримує будь-які дії поліпропілену;
 • гнучкого і зносостійкого АВЅ-пластика.

Плюси:

 • добре тримає форму і не деформується;
 • захистить будь крихкі речі;
 • не пропускає воду і сонячні промені.

Мінуси:

 • занадто сильний удар може призвести до того, що конструкція розіб’ється;
 • відсутня можливість розширення простору;
 • немає додаткових кишень і відділень.

Коліщата

В асортименті товарів для подорожей ви зустрінете моделі, оснащені 2 або 4 колеса. Кожна модифікація має свої відносні характеристики. При виборі зверніть увагу на розміщення коліс. Чим глибше вони посаджені, тим менше ймовірність, що одна з них відпаде при транспортуванні.

2 колеса

Відрізняється легкістю управління, оскільки добре котиться на поверхнях будь-якого виду, будь то асфальт або кахель. У той же час подібні моделі не повинні бути важкими, інакше котити їх просто не вийде із-за того, що площа опори дуже маленька і вся тяжкість буде зосереджена в руках. В основному 2-ма колесами оснащуються моделі з тканини.

4 колеса

de16ce661290d33096840aae021dc364 Які бувають розміри дорожніх валіз

Найчастіше зустрічаються на пластикових валізах. Такі моделі відрізняються максимальною стійкістю, маневреністю і легкістю управління, але тільки на рівній поверхні.

Тип замку

Вибираючи валізу, звертайте увагу не тільки на основні характеристики, але і на додаткові функції. Замок грає важливу роль в зручність поїздки. Якщо він буде неякісним і в самий невідповідний момент заклинить, подорож буде зіпсовано.

Блискавка

1a5d659ae5edf9973891cf9f58fe6b04 Які бувають розміри дорожніх валіз

Гарна блискавка буде широкою і прогумованою. Звертайте увагу на якість фурнітури: бігунок повинен легко ковзати, а краї повинні бути добре заховані. Не купуйте моделі з вузькою блискавкою – це непрактично і загрожує поломкою. Безсумнівним плюсом буде наявність на бігунках спеціального отвори для замка, який іноді йде в комплекті.

Засувка

1adc692170f224f780a2264e8aebbc24 Які бувають розміри дорожніх валіз

Принцип роботи засувки ґрунтується на встановленні особистого коду на спеціальному циферблаті. Валіза щільно закривається одним натисканням, а розкривається лише за допомогою введення пароля. Якщо ви купили таку модель, обов’язково зафіксуйте в пам’яті введений код, інакше відкрити саквояж буде проблематично.

Навісні замки

Подібним замком в основному оснащують більш дорогі моделі. Особливість валіз з навісним замком – відкрити їх можна тільки рідним ключем, поетом постарайтеся його не втратити під час поїздки.

Внутрішня організація

Важливий критерій, який визначаєте особисто ви. Внутрішній простір може бути доповнено різними відділеннями, кишеньками або чохлами, а може бути порожнім. В основному все залежить від тривалості та характеру поїздки. Якщо ви берете в невелику подорож маленький чемодан, додаткові відділи і органайзери тільки завадять. Такі доповнення будуть доречні в великому саквояжі, де ви зможете без зменшення простору розташувати речі за категоріями.

Колір

В першу чергу орієнтуйтеся на власний смак. Якщо подібний критерій для вас не грає ролі, віддайте перевагу валізу темного кольору, тільки тому, що він менше забруднюється. У той же час, яскравий і помітний валізу буде складніше вкрасти, а на стрічці видачі багажу він буде більш помітний.

Як вибрати чохол для валізи

У дорогих моделях найчастіше чохол вже входить в комплект. Він допомагає зберегти саквояж в належному вигляді, уникнути подряпин і пошкоджень на поверхні.

Якщо ваш чемодан не був укомплектований спеціальним чохлом, подбайте про його купівлю. Придбати його можна в будь-якому магазині, що торгує сумками. Перед покупкою аксесуара обов’язково виміряйте свою поклажу.

Розмірна сітка чохлів в точності відповідає габаритам самих валіз, тому вам не доведеться проводити додаткові вимірювання. Досить просто заміряти саквояж з усіма кишенями і комплектацією і записати отримані дані.

Оптимальний варіант – еластичний чохол відповідного розміру. Він підійде, навіть якщо при вимірюванні були допущені похибки або не були враховані додаткові елементи.

Яку вагу одного валізи в багаж можна перевозити безкоштовно?

95a7b156fd42b47415202c1a4d3b37d2 Які бувають розміри дорожніх валіз

Якщо ваш чемодан вписується в рамки габаритів багажу, який не оплачується додатково, вас все одно можуть не пустити на борт літака. Справа в тому, що крім суми довжин всіх сторін більшість авіакомпаній враховують ще й масу багажу.

Щоб не допустити неприємної ситуації, заздалегідь зважте свою поклажу. Вона повинна відповідати нормам по вазі в залежності від рівня обслуговування, а саме:

 • для економ класу не перевищувати масу в 23 кг;
 • для бізнес класу важити не більше 32 кг;
 • для першого класу обслуговування не досягати позначки на вагах 40 кг.

Крім цього в салон пасажири можуть взяти ручну поклажу, що не перевищує за вагою:

 • для економ класу 10 кг;
 • для бізнес класу 15 кг.

Якщо ваш саквояж впишеться в дані вимоги, ви з легкістю візьмете його з собою в салон, при цьому платити за багаж не доведеться. Зверніть увагу, що на дитину до 2 років дозволено брати на борт додатковий багаж, маса якого не буде перевищувати 10 кг.

Будьте уважні, існує і категорії перельотів, які зовсім не включають багаж в розрахунок. Якщо ви берете квиток економ –промо, –лайт або –базовий, вивчіть умови перевезення багажу. Можливо, за валіза вам доведеться заплатити додатково.

Допустимі габарити валізи для ручної поклажі

Насамперед слід зауважити, що дані умови можуть неістотно відрізнятися у різних авіаперевізників. Згідно загальноприйнятим стандартам габарити ручної поклажі не можуть перевищувати 115 см в сумі. На борт літака ви зможете взяти саквояж, який буде вписуватися в розмір 55х40х25. В ці габарити відмінно вписуються моделі до 20 дюймів (розмір S). При цьому пасажири економ ” або ” бізнес класу зможуть взяти з собою 1 ручну поклажу, а першого класу — 2.

При виборі валізи в першу чергу орієнтуйтеся на характер і тривалість поїздки, а також загальна кількість людина. Другим пунктом перевірте, чи вписується ваш саквояж у вимоги перевізника. Також не забудьте приділити увагу таким важливим критеріям як: матеріал, модифікація і функціонал моделі. Правильно підібраний валізу допоможе провести подорож без додаткових проблем.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками