Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Зміст
 1. Чому комарі з’являються в житло людини
 2. Які бувають комарі
 3. Якої шкоди завдають людині комарі
 4. Скільки комар може жити в квартирі після укусу
 5. Чому комарі з’являються восени і взимку
 6. Сучасні методи боротьби з комарами
 7. Москітні сітки
 8. Фумігатори з рідиною і пластинами
 9. Спіралі
 10. Ультразвуковий відлякувач
 11. Використання пасток і приманок
 12. Магнітні москітні сітки для дверних прорізів
 13. Звукова атака
 14. Світлові прилади
 15. Антимоскітні браслети
 16. Які запахи відлякують комарів
 17. Базилік
 18. Лаванда
 19. М’ята
 20. Бузина
 21. Народні методи боротьби з комарами
 22. Помідор
 23. Кімнатні рослини проти комарів
 24. Піретрум
 25. Аромолампа
 26. Свіжозрізані листки і гілки
 27. Відвар з пирію
 28. Спиртовий розчин ваніліну
 29. Дріжджі
 30. Оцет
 31. Гвоздика
 32. Корінь валеріани
 33. «Зірочка»
 34. Рослинні засоби, що допомагають в боротьбі з комарами
 35. Масло «Ним»
 36. Евкаліптова і лимонне масло
 37. Туласі
 38. Камфора
 39. Часник
 40. Олія чайного дерева
 41. Як самостійно позбавитися від комарів
 42. У підвалі
 43. У приватному будинку
 44. Які засоби можна використовувати від комарів, якщо в будинку новонароджена дитина
 45. Як позбутися від комарів на природі та в лісі
 46. Одяг з антикомариной просоченням працює?
 47. Що вибрати: одяг з антикомариной просоченням або спрей?
 48. Чи безпечна одяг з перметриновой просоченням?
 49. Антикомарин інсектициди: для личинок і дорослих особин
 50. Чи можна позбутися від комарів назавжди
 51. Щоб укуси не свербіли

Нерідко теплі літні вечори або прогулянки на природі можуть бути зіпсовані укусами комарів. Комахи здатні неабияк зіпсувати не тільки наш комфорт і спокій, але і здоров’я.

Чому комарі з’являються в житло людини

Зазвичай комарі селяться на балконах, у гаражах, ванних кімнатах, під’їздах або підвалах. У селах улюблені місця проживання комах – сараї, загони для худоби і льоху. Не дивно, що навіть взимку ви можете помітити появу декількох особин в квартирі. Якщо у підвалі вашого будинку була протікання води і залишилася калюжа, комахи сміливо оселяться в цьому місці, так як температура повітря в підвалі дозволяє їм вести нормальний спосіб життя. Через невеликі щілини і отвори комахи потрапляють в квартиру, де і наносять свій шкоду людині.

e643abc7aaafe5b9685b7b8fab0d2803 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Комар – кровососущее комаха, яке проявляє свою життєву активність в основному ввечері та вночі в теплу пору року. Для повноцінного розвитку і розмноження шкідника підходять будь-які теплі і вологі місця.

Які бувають комарі

У світі налічується 3600 видів комарів. В умовах помірного клімату поруч з людиною можуть мешкати всього 4 види комах: кулексы, кусака, звонцы, карамора.

Рід Кулексы

Характерний представник виду – комар-піскун. Саме з цим комаром ми найчастіше зустрічаємося в повсякденному житті. Комахи добре адаптувалися до життя не тільки поруч з людиною, але і в підвалах і льохах.

Особливості:

 • харчуються як кров’ю людини, так і продуктами розкладання;
 • здатні розмножуватися в холодну пору в теплих вологих підвалах;
 • переносять менінгіт, малярію, енцефаліт;
 • розмір особини не перевищує 1 див.

При появі навіть декількох особин в квартирі, починайте боротьбу негайно.

49046be5dd210e8e2c6f6dc9dc8cfe68 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Рід Кусака

Комарі живуть у тропічному і субтропічному кліматі. Оселяються поруч з людиною, в низинах, сприятливих для розведення потомства. Комах можна розрізнити за характерними білим смужкам на тілі. Здатні переносити небезпечні для здоров’я людини мікроорганізми.

36e0dcfcbd26c41232b0e4adc9d8bff9 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Сімейство Звонцы

Називаються ще комарі-дергуны або хірономіди. Назва «звонцы» отримали завдяки відомим гулу, видаваному роєм комах. Характерний звук з’являється із-за здатності махати крилами до 1000 разів в секунду. Назва «дергуны» також з’явилося завдяки зовнішньої особливості. Дорослі комарі безперервно подергивают довгими передніми лапками.

Ви можете знати вид хірономіди завдяки личинках мотиля, який активно використовується для підгодовування риби.

Зовні хірономіди нагадують комарів кулексов і відрізняються великим розміром тіла, густо оперенными вусиками, особливою манерою сидіти. Для здоров’я людини цей вид нешкідливий, однак рій комарів-звонцев може доставити естетичний дискомфорт своїм масовим нашестям.

e47758e9e2985fccda181d5be2289d4a Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Рід карамора

Ми знаємо цей рід, як долгоножки. Комарі мають страхітливий вигляд із-за довгих кінцівок, які в кілька разів перевершують розмір тіла. Незважаючи на грізний вигляд, комахи не небезпечні для людини. Вони харчуються виключно рослинною їжею. В квартиру рід долгоножки можуть потрапити випадково.

a2ac0577ae9082c771b0c1dfe8847b29 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Якої шкоди завдають людині комарі

Насамперед, укуси комарів здатні викликати алергічну реакцію шкірних покривів людини. У багатьох людей в місці укусу з’являється свербіж і червонувата припухлість.

Тим не менш вести боротьбу з комарами потрібно не тільки з-за прояви алергії. Деякі види комах здатні заразити людину:

 • малярією;
 • лімфатичних филяриатозом;
 • туляремією;
 • лихоманкою.

Всі ці захворювання викликають незворотні ураження печінки, недокрів’я, закупорку судин, інтоксикацію, підвищення температури тіла, кровотечі.

Також не забувайте, що комарі здатні кусатися багаторазово. Це означає, що паразит може посмоктати кров у однієї людини, а потім в іншого. Як наслідок, комаха стає переносником ще цілого ряду захворювань, якщо спочатку покусає хворої людини, а потім здорового.

Скільки комар може жити в квартирі після укусу

Ні для кого не секрет, що кусаються саме самки комахи. Комарі – не ті тварини, які гинуть незабаром після укусу. Укус і тривалість життя паразита ніяк не пов’язані. Самка комара живе 42-115 днів, а самець – 20-60 днів.

Як тільки комаха почуяло запах людини, воно починає полювати за ним, щоб вкусити. Сам укус – це своєрідний обмін: паразит проколює шкіру і прискає слину, яка не дозволяє крові згорнутися, а людина «віддає» кров. Речовина, що міститься в слині, якраз і викликає шкірні реакції, почервоніння, свербіж.

Чому комарі з’являються восени і взимку

Якщо комар потрапить в середовище з температурою повітря нижче 0 градусів, він впаде в заціпеніння (сплячку). Комахи не переносять холоду, тому в міжсезоння намагаються залетіти в тепле приміщення, де і продовжують свою життєдіяльність.

Сучасні методи боротьби з комарами

Неможливо раз і назавжди позбутися від нашестя комарів, проте зменшити або знищити популяцію можна на тривалий час. Для боротьби з шкідниками існує маса сучасних засобів, які завжди можна знайти на полицях господарських магазинів і відділів для дому.

Москітні сітки

Щоб позбутися від комарів, в першу чергу варто приділити увагу захисту квартири. Як не можна краще для профілактики підходять москітні сітки. У комара не вийде пробратися в квартиру завдяки мікроскопічним розмірам сітки. У продажу представлений великий асортимент конструкцій для вікон і дверних прорізів.

Щоб шкідник не пробрався до помешкання, завісьте всі можливі отвори на вулицю: вікна, кватирки, двері. Також приділіть увагу вентиляції. Отвори ви можете закрити марлею або спеціальної антимоскитні тканиною.

Фумігатори з рідиною і пластинами

Один з найпопулярніших приладів для захисту приміщень від комарів — фумігатор. Принцип роботи полягає в нагріванні інсектицидної речовини, що міститься в пластині або рідини. Засіб виділяє пари, які згубно діють на комах. Для роботи пристрою потрібне підключення до електричної мережі.

Препарати починають свою дію вже через 30 хвилин після підключення до електрики. Однієї пластини вистачає для 12-годинної роботи, а флакончика з рідиною на 45-60 ночей. Радіус дії у речовин дорівнює 20 кв. м.

e1025ceb3d1b43c50c788b0b6170b683 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Перед використанням уважно прочитайте правила застосування. Якщо в будинку живуть маленькі діти, використовуйте прилад вкрай обережно, дотримуючись запропоновані заходи безпеки, зазначені виробником на упаковці.

Спіралі

Дія спіралі ґрунтується на поширенні токсичних речовин в місці обробки. Щоб спіраль запрацювала, підпаліть її кінчик і тут же загасіть так, щоб почався процес тління. Використовуйте спіралі вкрай обережно, і тільки на відкритому повітрі, наприклад альтанці, веранді або балконі. У закритих приміщеннях виділяються інсектициди здатні викликати отруєння організму.

863da00b1c49294cd8066d5bc312e4a5 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Ультразвуковий відлякувач

Прилад працює від електромережі. Процес відлякування полягає в роздачі особливих радіохвиль, яких не виносить організм комахи. При цьому на людину ці хвилі ніяк не впливають.

f45742ed357488480fa6f12ec841dff8 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Використання пасток і приманок

Комарі помічають людини завдяки виділенню вуглекислого газу при диханні. Грунтуючись на цьому принципі, вчені винайшли спеціальний пристрій, що виділяє вуглекислий газ. Самка комахи чує привертає її запах і прилітає в місце дії приладу, де потрапляє в спеціальну ємність, звідки вибратися вже не може.

Магнітні москітні сітки для дверних прорізів

До недавнього часу відкриті на вулицю дверні прорізи господині завішували гардинами. Було це дуже незручно, так як проходити через пристосування на дверях було досить складно.

Зараз в широкому асортименті представлені москітні сітки для дверей різних модифікацій. Найпопулярніші з них – сітки на магнітах. Магніти розташовуються по центральній вертикальній лінії антимоскитного полотна. Тепер при проходженні через дверний проріз, ви не будете хвилюватися про те, що гардина зачепилася або з’їхала на одну сторону. Після відкриття магніти знову притягуються, і сітка закривається самостійно.

Звукова атака

Принцип роботи подібних відлякувачів ґрунтується на особливостях життєдіяльності комарів. Пристрій видає ультразвукові хвилі, ідентичні писком самців при небезпеці. Самки це чують і бояться наближатися до місця ураження.

a67870f844421a0c6eff77621e6c4cd4 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Світлові прилади

Пристрій проявило себе в боротьбі з комарами дуже слабо. Схема роботи заснована на залученні комах до ультрафіолетового освітлення. Як тільки шкідник сідає на решітку приладу, тут же отримує удар струмом і гине. На жаль, комарів мало приваблює світло. Комах більше манить запах людини, тому близько до пристрою вони підлітають рідко.

Антимоскітні браслети

Спеціальні браслети, які відлякують комарів, просочені різними маслами і ароматами, що відлякують комах. На упаковці виробник запевняє, що повна захист організму гарантована протягом 200-240 годин.

8fcb2154bf0ca3eb83d8b30c5e04b8a8 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Насправді радіус дії антимоскитного аксесуара настільки малий, що для оптимального ефекту потрібно надіти браслет на кожну кінцівку. До того ж запах просочення вивітрюється набагато швидше, ніж зазначено на упаковці, і, як наслідок, пристосування стає недієвим.

Які запахи відлякують комарів

Комахи не переносять деяких запахів, тому для їх відлякування можна використовувати свіжі букетики або ефірні олії м’яти, базиліка, лаванди, бузини.

Базилік

Запах базиліка відлякує не тільки комарів, але і мух. Для людини аромат рослини більш ніж приємний, а не переноситься комахами зовсім. Рослина не вибагливо догляду і поливу. Посадіть базилік під вікна або біля вхідних дверей. Також можна висадити кімнатний варіант в горщик і поставити на підвіконня.

Лаванда

Комарі не переносять запаху лаванди. Якщо свіжих квітів знайти не вдалося, використовуйте лавандова олія. Нанесіть трохи речовини на шкіру або натільні аксесуари, і комарі навіть не подумають наблизитися до вас. Якщо не хочете наносити олію на шкіру, просочіть ефіром серветку і покладіть на блюдце біля узголів’я ліжка.

874b694d1690193d487ed4566ba34338 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

М’ята

Помічено, що витяжки з м’яти, є компонентами практично всіх репелентів. Аромат рослини має відлякуючий ефект для комах. Розставте свіжі букетики з м’яти по квартирі або висадіть рослини в горщиках. Якщо немає можливості знайти свіжу м’яту, скористайтесь ефірним маслом. Можна додати кілька крапель речовини у воду для зволожувача повітря – результат буде краще.

Бузина

Бузина, як і інші рослини відмінно відлякує комарів. У цьому варіанті працюють тільки свіжі гілки. Розставте букети бузини по квартирі або висадіть чагарник у дворі під вікнами, відразу відчуєте ефект.

Народні методи боротьби з комарами

Більшість господинь при появі комарів не поспішають в господарський магазин за спеціалізованим засобом, так як існує безліч народних методів боротьби, для виготовлення яких потрібні прості рослини або продукти.

Помідор

Комарі на дух не переносять запах листя помідора. Щоб позбутися від комах, розставте ємності з розсадою на підвіконнях.

Кімнатні рослини проти комарів

Деякі кімнатні квіти здатні відлякувати комарів своїм ароматом. Наприклад, якщо ви поставите на підвіконня герань, можете бути впевнені, що комахи і близько не наблизяться до квартирі. Крім відлякування паразитів герань буде доставляти вам естетичне задоволення красою свого цвітіння.

Також ви можете прикрасити підвіконня горщиками з м’ятою, миртом, розмарином або пеларгонією. Масла, що виділяються листям цих рослин, активно відлякують паразитів.

d71305d193bdf40aa09cdb08805079c3 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Піретрум

Речовина продається в аптеці. Виготовляється з висушених квітів ромашки, запах якої не переносять комарі.

Підготуйте 5-10 смужок паперу, крохмаль і аптечний піретрум. З крохмалю приготуйте клейстер і нанесіть на паперові смужки. Верхнім шаром посипте порошок піретруму. Після висихання розвісьте саморобні відлякувачі по квартирі.

Аромолампа

Застосовуючи лампу з ароматичними маслами, не перестарайтеся. Тривалий вплив сильнопахнущих ефірів здатне викликати запаморочення і біль у скронях. Не встановлюйте на приладі занадто високу температуру нагрівання. Насичення повітря повинно бути легким і поступовим.

Як відлякувачі комарів кращим чином проявили себе олії:

 • евкаліпта;
 • анісу;
 • лаванди;
 • чебрецю;
 • м’яти;
 • герані;
 • чайного дерева;
 • валеріани.

Їх можна використовувати окремо або змішати кілька ароматів.

add40f1130144be907665776cd3e39ca Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Свіжозрізані листки і гілки

Добре відлякують комарів не тільки рослини в горщиках, але і зрізані букети. Розставте по квартирі гілочки:

 • м’яти;
 • меліси;
 • гвоздики;
 • полину;
 • базиліка;
 • черемшини;
 • чебрецю;
 • лаванди.

Букети замінюйте на більш свіжі принаймні вивітрювання запаху.

Відвар з пирію

Пирій володіє відлякуючим дією від комарів. Найкраще проявив себе в рідкому відварі, який потрібно наносити на шкіру. Для приготування настойки:

 • Подрібніть корінь пирію.
 • Залийте її склянкою води.
 • Поставте розчин на вогонь і дочекайтеся закипання.
 • Прокип’ятіть відвар 4-5 хвилин і трохи остудіть.
 • Знову поставте на вогонь і знову доведіть до кипіння.
 • Процедуру повторіть 2-3 рази.
 • На останньому етапі остудіть розчин і нанести на шкіру.

ecdf9784b00688119d74aa11218eecc8 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Спиртовий розчин ваніліну

Приємний для людини запах ванілі зовсім не переноситься комарами. Приготуйте з ароматною добавки спиртовий розчин для нанесення на тіло. Для це 6 г ваніліну залийте 100 г горілки і ретельно розмішайте. Намажте отриманою рідиною всі відкриті ділянки тіла.

Дріжджі

З допомогою дріжджів можна самостійно зробити пастку для комарів. Принцип її базується на властивості дріжджів виділяти вуглекислий газ при бродінні, який так сильно приваблює комарів.

Для виготовлення пастки вам знадобиться:

 • пластикова пляшка;
 • шматок темної тканини;
 • 1 стакан води;
 • 50 г цукру;
 • 5 г сухих дріжджів.

Порядок дій:

 • Відріжте верхню частину пляшки з шийкою.
 • У нижню частину з днищем налийте теплу воду і засипте цукор.
 • Додайте дріжджі і ретельно перемішайте.
 • Поставте верхню частину пляшки шийкою вниз в нижню.
 • Оберніть ємність темною тканиною.

Комах буде залучати вуглекислий газ, виділюваний бродінням, а також відсутність світла в ємності. Коли особина залетить всередину, назад вже не зможе вибратися, і з часом потоне в рідині.

Подібні пастки працюють протягом 5-7 днів, поки йде процес бродіння. Коли цукор повністю розчиниться і суміш перетвориться на спирт, її потрібно замінити на нову.

aba3bb735255c9f21c5ebe34fa463b03 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Оцет

При нанесенні засобу на шкіру будьте вкрай обережні: оцтова суміш може забруднити одяг. Для приготування розчину вам знадобиться:

 • столовий оцет;
 • соняшникова олія;
 • шампунь.

Всі інгредієнти змішайте в рівних пропорціях і нанесіть на шкіру.

Гвоздика

Гвоздику ви можете використовувати як у вигляді аромоолії, так і приправи. Залийте 5 г спеції водою і залиште настоятися 15-20 хвилин. Нанесіть на шкіру кілька крапель ефіру або настоянки. Комарі відчують запах пряності й полетять.

Корінь валеріани

Не рекомендується використовувати засіб, якщо біля вас будуть знаходитися коти або кішки. Запах валеріани буде відлякувати комарів, але і привертати увагу домашніх вихованців.

Для приготування відлякує рідини приготуйте відвар коренів валеріани. Для цього подрібніть корінець і залийте двома літрами холодної води. Відвар доведіть до кипіння і дайте настоятися протягом години. Остудіть розчин і нанести на шкіру за допомогою ватних тампонів, серветок або розпилювача.

«Зірочка»

Знайоме з дитинства засіб відмінно рятує від нашестя комарів. Вхідні до складу аромодобавки і камфора мають стійкий аромат, який ненавидять комахи. Нанесіть засіб на шкіру, результат побачите негайно.

8e0f04d221581ae29b626b36b5a6ae37 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Рослинні засоби, що допомагають в боротьбі з комарами

В асортименті підручних рослинних засобів від комарів добре себе проявили масла дерева ним, чайного дерева, евкаліпта і лимона, а також туласі, часник і камфора.

Масло «Ним»

Олія насіння дерева ним зарекомендувало себе як ефективний засіб, лякливо комарів. Крім цього, речовина має антисептичну, противірусну та антибактеріальну властивість.

Змішайте в рівних кількостях масло дерева ним і кокосове масло і нанесіть на шкіру. Тривалість дії препарату може зберігатися протягом 8 годин.

Евкаліптова і лимонне масло

Як і інші ефіри, евкаліптова і лимонне масло ефективно відлякують комарів своїм ароматом. Ви можете використовувати речовини окремо або змішати в рівних пропорціях і нанести на відкриті ділянки тіла. Подібне поєднання рекомендовано Центром з контролю захворювань з-за високої ефективності і надання антибактеріальних властивостей.

7362118130089401cd05fda0b4653259 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Туласі

Допомагає позбутися не тільки від дорослих особин, але і від личинок комарів. Всього кілька кущів, висаджених біля будинку, допоможуть зменшити популяцію комах або зовсім від них позбутися.

Камфора

Зверніть увагу, що саме по собі речовину, не токсичний, проте спати в приміщенні, де стоїть ємність з камфорою не рекомендується, так як це може привести до інтоксикації організму.

Для процедури вам буде потрібно непотрібна сковорода і подрібнена камфора.

 • Розжаримо сковорідку з подрібненою речовиною.
 • Дочекайтеся, поки від камфори піде невеликий димок.
 • Для більш ефективного впливу пройдіться з димить сковородою по квартирі.

Подібне викурювання надовго позбавлять не лише від комарів, але і від мух.

Часник

Яскраво виражений запах часнику надає на комарів лякливо дію. Продукт можна використовувати кількома способами.

Спосіб 1.

Розімніть 2-3 зубчики часнику і розкладіть по ємностях. Розставте тарілки з часниковою кашкою на підвіконні. Комарі навіть близько не підлетять до вікна.

Спосіб 2.

Подрібніть часник і залийте окропом. Коли настій охолоне, вилийте в ємність з пульверизатором. Розпиліть по квартирі. Ефективність речовини збережеться протягом 12 годин.

Олія чайного дерева

Одне з найбільш сильних антисептиків та протигрибкових речовин, проти комах працює як інсектицид. Крім цього, препарат добре знімає запалення на місцях укусів. Нанесіть трохи масла на шкіру перед виходом на вулицю або змочіть ефіром кілька ватних тампонів і розкладіть по квартирі.

Як самостійно позбавитися від комарів

Крім квартир, комарі вибирають в якості житла приватні будинки, прибудинкові території та підвали. Способи боротьби можуть трохи відрізнятися залежно від місця локації комах.

У підвалі

Як вже говорилося, комарі можуть з’являтися в квартирах з підвалів, де є сприятливе для їх життєдіяльності середовище.

Щоб позбутися від комах в підвалі в першу чергу усуньте комфортне середовище. У приміщенні не повинно бути підтікання і застою води. Після їх усунення гарненько просушіть, і обробіть підвал.

Обробку підвалу можна проводити:

 • Інсектицидами – речовинами, при контакті з якими наступає параліч і комаха гине. Використовуючи подібні препарати, дотримуйтесь вказаних заходів обережності.
 • Репелентами. Принцип роботи речовин ґрунтується на відлякування комах. Головне при обробці зберігати необхідну дозу препарату, інакше можливе отруєння організму.

Також ви можете використовувати для винищування комах популярні фумігатори, відлякувачі або народні кошти.

Якщо ситуація критична і своїми силами відвадити комарів не вдалося, викличте спеціальну службу дезінсекції.

У приватному будинку

Щоб винищити комарів у приватному будинку, в першу чергу знищити всі можливі місця розмноження і розвитку личинок.

Для цього:

 • Проведіть прибирання у всіх дворових будівлях: сараї, лазні, загонах для худоби.
 • Почистіть дах і водостоки від сміття і застоїв води.
 • У дворі приберіть листя.
 • Знищте мотлох, в якому можуть збиратися опади: старі бочки, ємності, покришки автомобіля.
 • Підвали, підсобні і житлові приміщення регулярно провітрюйте, щоб уникнути надлишку вологості.
 • Своєчасно очищайте посуд та поїлки для домашньої худоби.

Коли місця розвитку личинок будуть знищені, беріться за винищення дорослих особин. Для цього використовуйте репеленти, інсектициди або народні кошти.

Після винищення комах з будинку і прибудинкової території убезпечте себе від повторного навали. У дворі висадіть бузину, лаванду або м’яту, а на вікна та двері встановіть антимоскітні сітки.

Які засоби можна використовувати від комарів, якщо в будинку новонароджена дитина

Для захисту дитини від комарів не рекомендується використовувати засоби контактної дії, що наносяться на шкіру.

Щоб захистити новонародженого:

 • на всі вікна і двері повісьте москітні сітки;
 • для прогулянки використовуйте спеціальні антимоскітні пристосування;
 • не використовуйте в квартирі фумігатори, репеленти та інсектициди;
 • віддайте перевагу механічним пасток або народних засобів.

Досвідчені мами радять використовувати для захисту немовлят на природі розбавлене ефірне масло гвоздики або сухої ванілін.

a52f3a155662800ac36fada021759da9 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Як позбутися від комарів на природі та в лісі

Вирушаючи влітку відпочивати на природу або плануючи пікнік в саду подбайте про захист від комарів. Щоб не наносити сильно пахне спрей або крем на шкіру особливо дітям, скористайтесь вуличними пастками від комарів. Знищувачі і лампи абсолютно беззвучны і не виділяють запахів. Вони зроблять відпочинок комфортним, без укусів і докучливого писку.

Зараз набирає масову популярність одяг зі спеціальною антимоскитні просоченням.

Одяг з антикомариной просоченням працює?

Спочатку подібна одяг використовувалася американськими військовими. Форму військовослужбовців просочували перметрином для запобігання зараження солдатів малярією та іншими захворюваннями, що викликаються комахами.

Зараз технологія перейшла в комерційне виробництво, тому купити антикомариную одяг може будь-який бажаючий.

Що вибрати: одяг з антикомариной просоченням або спрей?

Безсумнівно, будь-який одяг можна зробити антимоскитні. Досить просочити спеціальним спреєм, і можна вирушати на прогулянку в ліс. Однак подібна просочення навіть суперефективно речовиною протримається лише 5-6 прань.

Спеціальний одяг, просочений перметрином здатна витримати до 70 прань. Тим не менш, її покупка обійдеться в рази дорожче спрею.

Чи безпечна одяг з перметриновой просоченням?

Одяг з перметриновой просоченням була перевірена кількома десятками способів на предмет токсичності для людини. Всі проведені дослідження довели, що подібний одяг можна носити дорослим, дітям, вагітним і годуючим матерям.

Перметрин – сильний пестицид, тому перед носінням одягу проаналізуйте всі небезпеки. Якщо, наприклад, ви їдете в ліс всією сім’єю, раціональніше буде раз надіти антикомариную одяг, ніж бути покусаними комарами або зловити кліща.

Антикомарин інсектициди: для личинок і дорослих особин

В асортименті хімічних засобів від комарів ви можете зустріти речовини для знищення дорослих особин, так і їх личинок. Перш ніж починати боротьбу з дорослими особинами, знищити личинок у водоймах поблизу.

У багатьох власників приватних будинків у дворі можуть бути різні водойми: ставок, басейн, відстійник для дощової води. Для знищення личинок в стоячій воді використовуйте спеціальні бактерії. Вони продаються в гранулах або таблетках.

39f8fb48eac0026350768e983ed347f4 Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Засипте необхідну кількість речовини у водойму виходячи з об’єму рідини. Препарат не тільки вбиває вже наявних у воді личинок, але і запобігає появі нових протягом місяця. Подібні засоби безпечні для домашніх тварин. У Росії виробництво подібних бактерій ще не налагоджено, тому в продажі можна зустріти тільки кошти американських марок.

Як тільки личинки знищені, можна братися за знищення дорослих комарів. Для їх винищення можна використовувати спеціальні хімічні засоби, на основі пиретрина або піретроїдів. Препарати дуже дієві, однак придбати їх без ліцензії дуже складно. Як альтернативу можна використовувати спіралі або фумігатори.

Чи можна позбутися від комарів назавжди

На жаль, кошти, яке може назавжди позбавити від комарів, не існує. Будь-які пристрої і препарати з часом втрачають ефективність. Крім цього комарі мають властивість резистентності (звикають до інсектицидів).

Регулярність і різноманітність – основні правила боротьби з комарами. Як тільки ви припиніть діяти, комар повадятся в оселі знову, тому в цілях профілактики проводите процедури знищення та відлякування кілька разів на сезон. Для максимального ефекту використовуйте кілька методів спільно. Також не забувайте підтримувати чистоту в квартирі, будинку, підвалі і у дворі.

Щоб укуси не свербіли

Уникнути неприємного свербіння можна за допомогою підручних засобів. Як кращий антисептик себе проявила сода. Розведіть пів чайної ложки речовини в склянці теплої води, змішайте і нанесіть на місце укусу. Подібними діями також має нашатир та розчин марганцівки.

Якщо зазначених коштів не виявилося під рукою, змастіть уражене місце кефіром або кисляком.

Якщо неприємність трапилася на природі, прикладіть до зоні укусу лист подорожника, м’яти, черемхи або петрушки.

12e31c5e0ba5ba063e0351e87a8e30bd Які засоби допоможуть позбутися від комарів будинку і на вулиці

Щоб зрозуміти, який метод боротьби краще, спробуйте по черзі кілька способів. Ви можете придбати спеціальний прилад для відлякування комарів або використовувати народні способи винищення. Максимального ефекту ви досягнете, якщо будете використовувати пару-трійку методів у комплексі.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками