Які засоби допоможуть відмити цемент

Трапляється, що після ремонту речі і предмети інтер’єру залишаються з плямами від різних будівельних сумішей. Цемент досить часто використовується при будівництві, тому і зустрічається у вигляді плям дуже часто.

Проблема змивки

Як би акуратно ви не проводили будівельні роботи, уникнути появи плям від різних сумішей для ремонту не вийде. Звичайно ж, ви можете витирати кожен новий слід від цементу в процесі роботи, однак тоді ремонт може тривати довше.

З цієї причини ми не поспішаємо прати кожне пляма, а прибираємо всі вже після ремонту. Свіжий розчин очистити нескладно, але якщо цемент вже застиг і присох, відмити пляма буде важко, але все-таки реально.

Які інструменти знадобляться?

Для видалення забруднень від цементу вам будуть потрібні не тільки хімічні речовини. Оскільки суміш може сильно присохнуть до поверхні, вам буде потрібно якось впливати на пляму механічно.

Вам знадобляться:

 • відро;
 • рушники;
 • флісові і бавовняні ганчірки;
 • губки різної жорсткості;
 • пластикові скребки і шпателі;
 • гумові рукавички.

Зверніть увагу, що використання металевих скребків може згубно позначитися на якості поверхні після прибирання. Інструменти можуть пошкодити пластик, скло та інші покриття.

Види цементних забруднень

В залежності від того, як давно був залишений цементний слід, методи очищення відрізняються.

Свіжий цемент

Подібні плями потрібно прибирати протягом доби після того, як вони були поставлені. Це самий простий і дієвий варіант, так як цемент ще не встигає сильно схопитися і засохнути. Необов’язково прибирати все ретельно, досить змити основну бруд, і в майбутньому проблем буде менше.

Видалити забруднення ви зможете простою водою і губкою. Зверніть увагу, що занадто сильні рухи можуть призвести до псування поверхні, тому отмывайте сліди як можна акуратніше і без зусиль. Краще додайте ще води, яка сильніше розчинить підсихають цемент.

Забруднення не старше місяця

Видалити плями від цементу буде легше, якщо їм не виповнилося 28 днів. Справа в тому, що повне висихання і максимальне зчеплення будівельної суміші припадають саме на цей період. Якщо даний термін упустити, очистити забруднення буде вкрай складно.

Для початку спробуйте відмити поверхню звичайною або мильною водою, рясно змочуючи забруднення. Якщо це не допомогло, знайдіть нежорсткої щіткою і щадними миючими засобами. Дайте цементу добре розмокнути і тільки потім оттирайте механічно.

Застарілі забруднення

5b0987f823f3e45d38bc55b632e9c01d Які засоби допоможуть відмити цемент

Якщо плям цементу вже більше декількох місяців або навіть років, боротьба буде складною. Речовина з часом здатне проникати в поверхню матеріалу, руйнуючи його структуру. Залишки ви, можливо, видаліть, а от темні сліди можуть залишитися.

В якості помічників використовуйте концентровані речовини і кислоти, а також скребла і шпателі.

Як відмити вікна від цементу

Основна проблема очищення вікон від цементу – делікатність скляній поверхні. Ви не зможете використовувати для видалення плям жорсткі щітки та скребки. Це значно ускладнює процедуру, так як старі забруднення практично в’їдаються в скло.

У першу чергу спробуйте народні засоби, які не вимагають особливих витрат. Якщо вони не допомагають, в якості помічників використовуйте хімічні щадні речовини, створені спеціально для розчинення і видалення цементу. Для механічного впливу, якщо воно необхідно, використовуйте пластикові або гумові скребки, нежорсткі щітки.

Чого не слід робити при спробі відмити вікна?

Щоб дійсно очистити скло, а не привести його в непридатність, не допускайте:

 • використання агресивних миючих засобів;
 • застосування металевих щіток і скребків;
 • попадання будь-яких, навіть щадних хімічних речовин на гумові частини вікон, так як вони можуть зіпсуватися.

Перед покупкою кошти ретельно вивчіть склад. Важливо, щоб речовина не зашкодило ні скла, ні пластику.

Спеціальні засоби і розчинники

Якщо ви вирішили використовувати для очищення магазинне засіб, зверніть увагу на найпопулярніші з них. Принцип їх дії базується на порушенні хімічних зв’язків цементу з поверхнею і між собою. Згодом розчин стає рихлим і легко видаляється мокрою ганчіркою.

Комет

09e6c4e4c04174990afa0848c618d5f3 Які засоби допоможуть відмити цемент

Крем-гель для ванних кімнат відмінно розм’якшує цемент.

З допомогою ганчірки нанесіть речовина на плями і почекайте, поки суміш розм’якшиться. Після цього змийте забруднення мокрою ганчіркою або струменем води. На останньому етапі протріть миючим засобом для скла і насухо витріть рушником.

Atlas Szop

e724be1cb2c6e1d862b9754fe750b18e Які засоби допоможуть відмити цемент

Засіб працює на основі їдкого лугу в складі, розчинюючої будівельні суміші.

Для видалення забруднень рясно змочіть плями засобом і почекайте, поки цемент розм’якшиться. Зітріть забруднення ганчіркою, а потім відполіруйте поверхню миючим засобом для скла.

Cement N Concrete Remover

15ca6e26ed00d8e49a9a2a8428bfff9e Які засоби допоможуть відмити цемент

Засіб розроблений спеціально для видалення цементних сумішей.

Щоб очистити вікна без особливих зусиль, нанесіть засіб на забруднення і почекайте не менше 30 хвилин. Після того, як побачите, що плями стали рихлими, цемент можна змивати водою.

Для видалення плям, що важко виводяться, повторюйте процедуру, поки результат вас влаштує.

Bio Decap

c0a6cde978133d0d54a825b93860bff3 Які засоби допоможуть відмити цемент

Речовина розроблено на основі органічних сполук. Абсолютно нешкідливо для людини і дбайливо ставиться до чутливих поверхонь.

Спочатку нанесіть засіб і почекайте, поки цемент розм’якшиться. Після змити залишки забруднень водою і поліруйте поверхню.

Blitz

fa38439c985280a7301f0123cd05d168 Які засоби допоможуть відмити цемент

Кислотосодержащее засіб, який застосовується для чищення унітазів та раковин, відмінно справляється з плямами від цементу.

Процедуру виконуйте в рукавичках. Змочіть плями цементу речовиною і почекайте, поки він розм’якшаться. Після зітріть залишки губкою і відполіруйте скло м’якою ганчіркою.

Відмиваємо вікна оцтом і содою

Якщо у вас вдома є оцет і сода, не варто бігти за миючим засобом в магазин. Для початку спробуйте відтерти сліди цементу з вікон саморобним засобом. Щоб уникнути опіків, захищати руки гумовими рукавичками. Для процедури вам знадобиться оцтова кислота (70%), сода, дві ганчірки, губка, вода.

Порядок дій:

 • Одну ганчірку змочіть оцтовою кислотою.
 • Протріть всі наявні забруднення на склі.
 • Другу ганчірку злегка зволожити водою і присипте содою.
 • Гарненько потріть плями 1-2 хвилини.
 • Змийте залишки суміші водою.
 • Відполіруйте вікно миючим засобом або оцтом, розведеним у воді в пропорції 1:50.

Відмиваємо вікна лимонним соком

Якщо слідів від трохи цементу і вони зовсім свіжі, спробуйте видалити їх за допомогою лимонного соку. Для цього:

 • Лимон розрізати навпіл.
 • Однією половинкою ретельно протріть забруднення.
 • Зачекайте, поки розчин розм’якшиться.
 • Змийте залишки суміші мокрою ганчіркою і відполіруйте скло.

Відмиваємо вікна водою

Якщо цемент зовсім свіжий, він легко змиється звичайною водою. Більш застарілі сліди також можна видалити водою. Крім води для процедури знадобиться гумовий або пластиковий шпатель. Змочіть забруднення і почекайте, коли суміш трохи розм’якшиться. Потім відскребіть залишки шпателем і відполіруйте скло.

Чим відмити цемент з різних поверхонь?

Існує кілька методів видалення цементних залишків в залежності від типу поверхні.

Як очистити бетономішалку

33c8e32462e9d3c374398a3222f25fcf Які засоби допоможуть відмити цемент

Бетонозмішувач також потрібно відмивати від залишків цементу. Зазвичай апарат очищають двома способами: хімічним і механічним.

Метод із застосуванням їдких речовин в основному використовується на фабриках і заводах. В умовах виробництва застосовуються небезпечні речовини. У домашніх умовах ви можете спробувати очистити бетономішалку соляною кислотою. Будьте гранично обережні під час процедури, оскільки речовина викликає опіки.

Кислоту залийте в ємність і зробіть кілька оборотів. Почекайте 20 хвилин і після цього залийте в барабан содовий розчин. Ще раз зробіть кілька обертів і злийте залишки. Подібний спосіб використовується, якщо не допомогла механічна очистка.

Спосіб видалення залишків цементу з допомогою інструментів або підручних засобів менш небезпечним, проте також вимагає граничної уваги і обережності. Для очищення барабана:

 • Спочатку видаліть великі залишки цементу кельмою або шпателем.
 • Потім залийте в барабан 2 відра води.
 • Додайте в ємність 1 відро щебеню.
 • Увімкніть апарат на 5-10 хвилин.
 • На останньому етапі вийміть щебінь разом із залишками цементу.

Як відіпрати одяг від цементу

d34162b2559f485e31ea96a9efe16cf1 Які засоби допоможуть відмити цемент

Якщо при проведенні будівельних робіт, одяг був забруднений розчином цементу, її ще можна врятувати.

Щоб згодом не відтирати присохлі шматки цементу з речі, постарайтеся відразу ж замочити виріб у воді, щоб суміш не схопилася. Тим не менше, не поспішайте прати річ з порошком або миючим засобом, розчин може прилипнути ще більше. Найкраще залити ушкоджений ділянку будь-яким рослинним маслом.

Головне стежити, щоб пляма завжди було вологим. В ідеалі оберніть змочену в олії цементний слід в поліетилен або замочіть мишку зону в маслі. Коли з’явиться можливість, змийте цемент мокрою губкою. Коли сліди повністю зникнуть, позбавтеся від жиру на виробі, зануривши його у засобі для миття посуду. По закінченні процедури виперіть одяг звичайним способом.

Якщо шматки цементу вже присохли до тканини, спробуйте видалити їх за допомогою спеціальних засобів для розчинення бетону або підручних речовин: ацетону, оцту, скипидару. При цьому стежте, щоб вибраний вами складу не зіпсував матеріал виробу. Цементні плями змочіть речовиною і почекайте, поки вони розм’якшаться. Потім змийте залишки забруднень під проточною водою і виперіть одяг звичайним способом.

Чим і як відмити цемент з машини

Багатьом автолюбителям знайомі ситуації, коли на залишений біля будівельного об’єкта авто потрапляють шматки будівельних сумішей або цементу. На жаль не всі автомийки беруться за відмивання подібних забруднень, тому доведеться діяти самостійно.

Якщо сліди залишилися тільки на стеклах, спробуйте відмити їх спеціальними щадними засобами для видалення цементу або оцтом з содою.

Якщо забруднень багато, виконайте наступні дії:

 • Полийте автомобіль водою. Чим товще шар цементу, тим більше води потрібно. Краще використовувати шланг і поливати машину не менше години.
 • Як тільки будівельний розчин почне розмокати, розведіть 4 ковпачка 70% оцту в 10 літрах води і змочіть отриманою сумішшю всі забруднення.
 • Зачекайте, поки кислота зруйнує цемент.
 • Якщо цемент потрапив під западини або щілини, очищайте їх спеціальними щадними речовинами, тримаючи їх на поверхні не більше 5 хвилин.
 • Після всіх маніпуляцій знову рясно полийте автомобіль водою.
 • Далі обробіть поверхню содовим розчином, щоб видалити залишки кислоти.
 • На останньому етапі ретельно протріть поверхню ганчіркою і відполіруйте авто.

Чим і як відмити підлогу від цементу

Ви вже знаєте, що повне висихання цементу відбувається через 28 днів після нанесення. Якщо ви вилучите залишки суміші на підлозі в цей термін, то процедура не потребує особливих зусиль. Достатньо просто залити забруднення великою кількістю води і почекати, поки розчин розм’якшиться. Після цього видаліть плями ганчіркою. При цьому головне правило – менше механічних рухів, більше води.

Якщо слідах вже більше місяця, цемент міцно зчіплюється з поверхнею підлоги і стає практично неразрушимым. Звичайна вода тут не допоможе. Для видалення плям використовуйте спеціальні хімічні речовини для розчинення бетонних сумішей або соляну кислоту. При роботі з кислотою граничне увагу приділіть безпеки. Процедури виконуйте в респіраторах і гумових рукавичках, стежте, щоб речовина не потрапила на шкіру і слизові.

Як відмити плитку від цементу

7cc1282ec3fd5cff70a44c214ec1ac0f Які засоби допоможуть відмити цемент

Кахельна плитка досить делікатний матеріал, тому її очищення від цементу приділіть особливу увагу.

Ви можете вибрати хімічний або механічний спосіб впливу на плями, все залежить від того, коли вони були поставлені. Якщо це свіжі забруднення спочатку видаліть шматки цементу пластиковим шпателем, а потім промити поверхню водою і ганчіркою.

Для більш стійких слідів не використовуйте речовини з абразивними частинками або кислотами. Краще змочіть плями засобом для миття унітазів або спеціальним складом, розробленим для видалення бетонних сумішей з плитки. Всі забруднення залийте хімічною речовиною і почекайте, поки вони розм’якнуть. Після цього видаліть залишки шпателем або губкою і натріть плитку.

Як відчистити цемент з унітазу і ванни

36d61c1bccd6f82c3335011b03fc5f0b Які засоби допоможуть відмити цемент

Цемент, на відміну від унітазного фаянсу, боїться кислот і лугів. Для його видалення використовуйте засоби з щавлевої кислотою або оцтову есенцію. Відмінно підійде засіб для очищення труб «Крот». Залийте речовина в унітаз на ніч, а вранці потріть поверхню металевим йоржиком і цемент відійде.

При очищенні ванної головна умова не порушити емаль. Не ризикуйте, застосовуючи їдкі речовини, щавельные або соляні кислоти, луги, металеві губки. Постарайтеся діяти негайно, і змити забруднення водою до того, як вони зчепляться з поверхнею. Якщо плями все-таки застигли, найкращий варіант купити засіб для видалення бетонних сумішей, не можуть пошкодити делікатне покриття.

Чим і як очистити цемент від металу

Для видалення цементу з металевих поверхонь ви можете застосовувати механічний вплив. В арсенал інструментів можуть входити зубило і молоток, шпатель, наждачний папір.

Щільно закріпіть металевий предмет в горизонтальному положенні. Великі шматки цементу видаліть за допомогою зубила і молотка, рівномірними ударами під невеликим кутом. Більш дрібні плями приберіть шпателем. Інші забруднення потріть наждачкою. Для прискорення очищення перед процедурою змочіть сліди цементу водою.

Для видалення великих присохлих шматків цементу скористайтесь болгаркою, включивши саму повільну швидкість або дрилем з насадкою-щіткою з металевими зубцями.

Чим розчинити цемент в каналізації

Буває, що під час будівельних робіт, цемент, потрапляючи у водопровід, застигає і закупорює злив. Вивести його досить складно.

Найлегший варіант спробувати пробити засмічення тросом з гнучкою направляючої. Якщо це не допомагає, купите в магазині засіб для видалення бетонних сумішей і залийте в злив. Якщо і ці спроби марні, залишається варіант використання соляної або ортофосфорної кислот. Подібні сполуки можуть роз’їсти не тільки цемент, але і труби, тому їх застосування — великий ризик. Самий останній, трудомісткий і дорогий варіант – заміна трубопроводу. До нього вдаються, якщо жоден із способів не допоміг.

Як видалити цементний пил

Іноді після ремонту на поверхні залишається будівельна пил, яку непросто прибрати.

Для видалення пилу використовуйте ті ж засоби, що і при усуненні цементних плям. Змочіть поверхню підходящим засобом і почекайте, поки пил розмокне. Змийте залишки забруднень водою і насухо витріть покриття.

Чим довше забруднення знаходяться на покритті, тим складніше буде видалено. Видалити цементні плями можна кількома способами, все залежить від застарелости забруднень. Легше всього очистити свіжі сліди, які ще не схопилися, тому намагайтеся видалити їх відразу після їх появи або хоча б в той же день.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками