Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

День Матері — добре і світле свято, яке ми відзначаємо останні 20 років. З кожним роком ця дата стає все популярнішою. Однак зустрічаються і ті, хто практично не знайомий із цим днем. Щоб познайомитися зі святом ближче, варто дізнатися, якого числа його відзначають в Україні і світі, а також ознайомитися з традицією та історією урочистості.

Історія виникнення свята

У світі свято відзначають не менш 135 років і називають «Mothering Sunday». День Матері зародився в США. Одного разу вже дорослі діти, виховані багатодітною матір’ю, вирішили організувати для неї свято, де хотіли віддячити їй за покладені в їх виховання праці. Торжество було таким масштабним, що всі запрошені гості були в захваті, і його вирішили проводити з року в рік. Після і інші сім’ї перейняли цю традицію. Потім свято плавно перекочував в Європу та інші країни і отримав офіційний статус.

Варто відзначити, що на державному рівні у США свято стали відзначати трохи пізніше, з 1914 року. Ідеологом свята стала Анна Джарвіс, яка дуже важко пережила смерть своєї матері і хотіла, щоб у році був виділений день, коли кожен зможе висловити теплі почуття і сказати приємні слова своїм матерям. Вона зібрала однодумців, і з їх допомогою звернулася в державні структури, які згодом внесли День Матері в списку офіційних свят.

Символи свята

У свята є своя символіка. Найбільш популярним символом Дня Матері є плюшевий ведмідь з незабудкою в руках. При цьому квітка обрано не просто так. Згідно легендам саме незабудка допомагає людині згадувати про своїх рідних і близьких, символізує відданість і любов до рідних. Класичним подарунком на свято є букет в біло-рожевих тонах.

3ca20e4e20336632eb0278f53f69aed5 Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

Традиції свята

Як і будь-який інший свято, День Матері відзначають по-особливому, дотримуючись усталені традиції.

Як святкується в Україні

Цей день в Україні створений для підтримки як теперішніх, так і майбутніх матерів. Свято зміцнює сімейні цінності, допомагає звеличити мати не лише як жінку, але і як людини, що дає життя. В цей день згадують, що мама не тільки дарує життя, але і вкладає частинку себе на утримання і виховання дітей. Обов’язково відвідайте маму в цей день, якщо вона далеко.

За традицією діти вітають мам і дарують квіти і подарунки, зроблені власноруч: поробки, малюнки, листівки. Хороша сімейна традиція – зібратися всією родиною і спекти торт «Симнель».

У школах і дитячих садках в переддень свята проходять урочистості, присвячені мамам.

Багато волонтерські та соціальні організації проводять благодійні акції прямо на вулицях міста. Роздають сувеніри, листівки або листівки. Їх мета зрозуміла і проста – зберегти сімейні традиції, показати людям, що маму треба любити, берегти і цінувати.

На державному рівні також не забувають привітати мам в ефірі телебачення або радіомовлення. Безліч обласних і муніципальних центрів готують концерти в честь Дня Матері, нагороджують матерів-героїнь і вшановують інших жінок, за вклад у виховання дітей. В останні кілька років у багатьох містах України організовують акція «Мама, я тебе люблю». У великих освітніх і медичних установах проводяться семінари на тему материнства.

Як відзначають в інших країнах

День Матері має особливе значення. Окремі організації світового масштабу приурочують свої торжества саме до цієї дати. Багатодітним мамам, і жінкам, які виховують прийомних малюків, вручаються подарунки та премії. Благодійні та волонтерські фонди влаштовують піар-акції для підтримки одиноких мам, розвитку медицини для жінок, а також сфери різних послуг. Завдяки цьому святу всесвітні організації все більше турбуються про здоров’я жінок, благополуччі та проблеми материнства.

Якого числа відзначають День матері в 2021 році в Україні

У 2020 році День Матері у Україні будуть відзначати неділю, 9 травня День матері 2021 (Україна). Свято не має фіксованої дати і завжди випадає на неробочий день, а саме на останню неділю листопада.

Коли святкують День Матері в інших країнах світу

Найчастіше День Матері відзначають у травні, рідше – в березні, вересні або жовтні. При цьому в більшості випадків, як і в Україні, ця дата нефіксована і потрапляє на різні числа щороку.

Дати святкування Дня Матері в різних країнах світу в 2020 році.

Великобританія 3 березня
Грузія 3 березня
Єгипет, Ліван, Сирія 21 березня
Англія 31 березня
Вірменія 7 квітня
Іспанія, Литва і Португалія 5 травня
Греція 9 травня
Філіппіни 10 травня
США, Канада, Китай, Японія, Україна, Німеччина, Туреччина, Естонія, Фінляндія, Латвія 12 травня
Киргизія 19 травня
Польща 26 травня
Казахстан 15 вересня
Белоруссь 14 жовтня

Ідеї подарунків мамам від дорослих і дітей

Найкращий подарунок – це подарунок, вручений з любов’ю, незалежно від того, що це: виріб, зроблена своїми руками, квіти або дрібничка для дому. Якщо ваша фантазія вичерпалася, при виборі подарунка зверніть увагу на:

 • Косметику. Будь-яка жінка буде рада нової туші для вій або флакончика улюбленої туалетної води. Можна купити сертифікат в парфумерний магазин або салон краси.
 • Кухонні приналежності. Якщо мама давно мріє про нову мультиварці, блендері або набір каструль – настав час її порадувати.
 • Фотоальбом. Цікава ідея – зібрати хороші сімейні знімки і помістити в альбом, підписати фотографії теплими словами. Можна замовити вже готову фотокнигу з оригінальним оформленням.
 • Рослина в горщику. Живу квітку в горщику на відміну від зрізаного букета квітів простоїть як мінімум кілька років і буде нагадувати мамі про свято і теплих привітаннях.
 • Який-небудь предмет для прикраси інтер’єру. Можливо, ваша мама давно хотіла змінити абажур на люстрі. Зараз якраз настав час.
 • Ювелірні прикраси.

Якщо підготувати подарунок потай, і зробити сюрприз, мама зрадіє як мінімум в два рази більше.

Цікаві факти

Цікаво знати, що:

 • У України в останні кілька років у День Матері обсяг продажів квітів потрапив на 4 місце за кількістю продажу букетів у році.
 • В Австралії їм США символом цього дня вважається гвоздика. Її бутон приколюють на одяг і носять весь день. Люди, у яких матерів вже немає в живих, щоб вшанувати їх пам’ять, приколюють білу гвоздику.
 • У світі щороку на подарунки до свята витрачається близько 14 млрд доларів.
 • Фіни в цей день покладають квіти біля пам’ятника Матері-працівниці.
 • В Естонії та Фінляндії День Матері – вихідний день.
 • В Канаді ранок свята матерів радують сніданком у ліжко, а у Великобританії для мам готують салат з фруктів.
 • Найбільша багатодітна мати в світі була з України. Вона народила 69 дітей за 27 років.

Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

У 2020 році 10 траня
У 2021 році 9 траня
У 2022 році 8 травня
В 2023 році 14 траня
У 2024 році 12 травня

Незважаючи на те, що День Матері у всьому світі відзначають в різні дати, традиції та звичаї свята у всіх країн однакові. На честь матерів влаштовують концерти та урочистості, проводять всі можливі акції та заходи. У сімейному колі організовують урочистий обід або вечерю і обов’язково вітають маму з цим днем, кажуть їй самі теплі і заповітні слова подяки. Якщо немає можливості відвідати маму, обов’язково зателефонуйте їй і розкажіть про свої почуття по телефону.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками