Загальна інформація про схеми і методи безвідривного в’язання мотивів гачком

obshhaya informaciya o skhemakh i metodakh bezotryvnogo vyazaniya motivov kryuchkom244 Загальна інформація про схеми і методи безвідривного вязання мотивів гачкомВ сучасному світі людина має настільки величезний вибір в одязі, їжі, технологіях, що деколи навіть можна здивуватися, наскільки далеко просунулося людство. На ринках, в торгових центрах або в звичайних магазинах сьогодні продається настільки багато речей, що навіть сама прискіплива і примхлива з покупців зможе за кілька хвилин знайти ту саму шаль, яку вона вчора побачила в якомусь модному журналі або на телебаченні. І дійсно, на прилавках можна знайти одяг з самих різних матеріалів, пошиту чи пов’язану.

Особливе значення приділяють в’язаним вручну речей, які є індивідуальними. В’язаний вручну річ дуже важко повторити, так як у кожної рукодільниці виробився власний стиль в’язання. Навіть шалі з квадратних мотивів змінюються в залежності від майстерності та стилю автора. Сьогодні стало дуже популярно в’язання гачком, яке має дуже багато технік і нюансів порівняно з в’язання спицями або гаптуванням. Рукодільниці довгий час не знали, як в’язати мотиви при цьому робити все невідривно, не втрачаючи якості візерунка, і вони знайшли спосіб! Схема безвідривного в’язання гачком не зовсім легка, проте при детальному вивченні освоїти її може навіть зовсім не новачок. Досвідчені умільці зможуть освоїти значно швидше.

Безперервне в’язання гачком виходить якщо

  • останній ряд першого мотиву вывязывается не повністю, через ланцюжок повітряних петель починається в’язання другого;
  • останній ряд другого мотиву, так само не довязывается, а відбувається перехід до третього;
  • така послідовність дій продовжується, згідно зі схемою.

Таким чином виходить суцільне мереживо, пов’язане з повторюваних мотивів. Області застосування такої техніки вельми обширні: цей спосіб використовують і коли в’яжуть гачком скатертини, або пледи для новонароджених, годиться він і для в’язання одягу.

Що собою являє безотрывное в’язання гачком

obshhaya informaciya o skhemakh i metodakh bezotryvnogo vyazaniya motivov kryuchkom245 Загальна інформація про схеми і методи безвідривного вязання мотивів гачкомСхеми та майстер-класи дуже докладні. Їх можна використовувати для самих різних цілей, тільки треба уважно читати. Техніка безвідривного в’язання гачком дуже безмежна, тому кожен зможе знайти те, що сподобається найбільше. Особливою популярністю користується техніка безвідривного ажурного в’язання, яка просто зачаровує, тому створюється враження, що одяг збирали за клітинним шматочках, як мозаїку, в той час, як все було виготовлено, не відриваючись від гачка.

При в’язанні відривним способом виникає безліч труднощів і проблем. Це викликано тим, що рукодільниці змушені ховати нитки на лицьову сторону фрагмента, а після цього поєднувати в один цілий мотив кілька фрагментів, з допомогою їх шиття або знову ж зв’язки. Завдяки ж безотрывному способу ця трудність відпадає сама собою. Тому опановуючи технікою безвідривного в’язання мотивів, рукодільниця дуже сильно полегшить собі роботу. А якщо їй щось не сподобається чи вона захоче переробити те, що зв’язала, вона може просто розпустити візерунок і зв’язати його заново.

Щоб втілити схему в життя, потрібен невеликий перелік матеріалів:

  • гачок — головний робочий елемент;
  • різнокольорові нитки — вибір особливо важливий при виготовленні теплій шалі;
  • терпіння — саме воно дозволить нам зробити готовий продукт із сировини.

Все це присутнє в будинку майже кожної господині.

Тонкощі безвідривного в’язання гачком

Будь-яке нове заняття необхідно починати з освоєння азів, саме так і повинні надходити новачки. Але де черпати інформацію? У цій справі вам допоможуть:

  • майстер-класи;
  • схеми;
  • журнали;
  • керівництва.

obshhaya informaciya o skhemakh i metodakh bezotryvnogo vyazaniya motivov kryuchkom246 Загальна інформація про схеми і методи безвідривного вязання мотивів гачкомКрім цього, потрібно запам’ятати принципи. Перше правило, яке необхідно засвоїти при вивченні цієї техніки – перший мотив ніколи не довязывается до кінця, необхідно залишити останній ряд, так як саме з нього починається наступний мотив. Друге правило дуже очевидно – не можна обривати нитку при кінці в’язки мотиву, необхідно просто набрати повітряні петлі як це робиться при звичайній в’язці. Необхідно враховувати, що другий мотив приєднується до першого, а останній недовязанный ряд з повітряними петлями другого мотиву служить для початку третього. За цим же принципом в’яжуться і всі інші мотиви, які можуть тривати до нескінченності.

Що стосується джерела пошуку інформації, то краще скористатися різними японськими майстер-класами та журналами, так як Японія – це батьківщина виникнення безперервного в’язання.

Деякі люди не можуть усвідомити, що з допомогою клубка і ниток можна створити цілий шедевр, тому в’язані речі цінуються дуже високо. Класичним прикладом такого в’язання стане плед, який, як здається багатьом, був пов’язаний з окремо взятих фрагментів. Такий плед легко може зв’язатися з допомогою техніки безвідривного в’язання, що набагато полегшує завдання, так як немає необхідності в’язати близько ста деталей окремо, а після їх з’єднувати. Популярні і шалі, виготовлені за даною методикою.

В’язання різних фігурок безперервним способом

obshhaya informaciya o skhemakh i metodakh bezotryvnogo vyazaniya motivov kryuchkom247 Загальна інформація про схеми і методи безвідривного вязання мотивів гачкомЗавдяки безотрывному в’язання можна виготовляти не тільки квадратну форму, але ще і різні фігурки, узорчіков, такі як квіти. Квіти в’яжуться пелюстка за пелюсткою, що допомагає дотримуватись техніки безвідривного в’язання. Крім квітів, можна зробити зовсім різні візерунки, головне – мати необхідне опис квіткової схеми. У цьому сезоні стали дуже популярні різні шишечки і зірочки, які відмінно прикрашають якусь легку в’язану кофтину. Крім шишечок і зірочок, можна спробувати в’язати різні геометричні фігури або навіть цілі особи!

В’язання безвідривним способом – це одна з найскладніших технік, яку можуть освоїти далеко не всі, тому такі речі є дуже цінними і дорогими. Багатьом сподобаються вироби, пошиті з допомогою такої техніки, а деякі навіть відвідують спеціальні курси, для того щоб освоїти цю техніку в’язання. Найцікавіше, що чим більше проходить часу, тим більше з’являється різних варіацій безвідривного в’язання. Це не може не радувати рукодільниць.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками