Засіб Дохлокс від тарганів

Якщо у вас в квартирі з’явилися таргани, боротьбу з неприємним шкідником варто почати негайно. Для знищення та відлякування бридких комах існує величезна кількість способів: від застосування підручних засобів і продуктів до обробки приміщення спеціальними засобами, і залучення дорогих дезинсекторов. В числі хімічних речовин, які можна використовувати самостійно знаходиться гель «Дохлокс».

Дія препарату на тарганів

«Дохлокс» – інсектицид, який чинить на тарганів паралітична вплив. Основний компонент отрути – фіпроніл – пестицид, який при контакті з комахою викликає параліч його нервової системи, що призводить до смерті шкідника. Препарат починає діяти не відразу, а після певного часу. Завдяки цьому, вже заражена особина здатна принести отрута на лапках та черевці у своє лігво, і тим самим отруїти родичів.

70fc79b27845dc099a90eb8154de9f8f Засіб Дохлокс від тарганів

Склад

До складу гелю насамперед входить отруйна речовина – фіпроніл. Крім пестициду в «Дохлоксе» присутні:

 • жирова гелеподібна основа;
 • консерванти, зберігають властивості препарату;
 • сильно пахнуть добавки для приманки тарганів.

Отрута не виділяє їдких хімікатів, що негативно впливають на життєдіяльність людей і домашніх тварин.

Форма випуску отрути від тарганів

Речовина на основі фипронила випускається у вигляді шприца з гелем і спеціальних пластикових пасток.

Гель у шприці

Гелевидний речовина в шприці застосовується для обробки приміщень різного ступеня зараженості. Чим більше тарганів у квартирі – тим більше буде потрібно кошти. У продажу представлені шприци з різним об’ємом від 20 до 40 р.

dd5469a58848b9b5162d33e52eb7812a Засіб Дохлокс від тарганів

Пастки

Пастка являє собою невелику пластикову коробку з отворами, всередині якої знаходиться отрута, яка ароматну приманку. Запах приваблює таргана і він забирається всередину. Після чого на покрив його тіла потрапляє невелика кількість отрути.

Пастки «Дохлокс» застосовуються для приміщень з невеликою ступенем зараженості або як додатковий засіб при використанні гелю та інших інсектицидів.

a6bb3cc1a6208c2b5b700515e3015c4f Засіб Дохлокс від тарганів

Інструкція щодо застосування гелю

Перед використанням препарату обов’язково вивчіть інструкцію застосування і запобіжні заходи. Для ефективного впливу отрути на шкідників:

 • Розкрийте упаковку, дотримуючись запобіжних заходів.
 • Зніміть ковпачок зі шприца.
 • Нанесіть гель пунктирними смужками по 2 см, дотримуючись таку ж відстань між ними.
 • Особливу увагу приділіть: плінтусів, зон біля сміттєвого відра і системи водопостачання, а також важкодоступних місць за плитою, холодильником та кухонними шафами.
 • При малої популяції допускається нанесення смужок з гелю на відстані 3-4 см один від одного.
 • У важкодоступних місцях отруту можна розкласти, попередньо завдавши гель на аркуші паперу.
 • При великій чисельності особин виробник рекомендує на додаток до інсектицидів використовувати пастки «Дохлокс».

Наносити засіб рекомендується тільки на суху поверхню.

Навіть якщо у вас ніколи не було тарганів, в профілактичних цілях рекомендується нанести гель у важкодоступні місця під час ремонту. Це убезпечить вас від міграції тарганів від сусідів або з підвалу.

7864a608afec754fd620203d19e94532 Засіб Дохлокс від тарганів

Яку кількість гелю необхідно для винищування комах

Виробник запевняє, що одного тридцатиграммового шприца з гелем «Дохлокс» буде достатньо для обробки приміщення площею 45-50 кв. м. В дійсності, якщо вірити відгукам на форумах, кошти не вистачає на таку площу приміщення і доводиться докуповувати 1 або 2 упаковки.

Час дії «Дохлокса»

В інструкції зазначено, що дія препарату буде помітно через 2-3 дні після проведення обробки. Це дійсно так. У першу ніч деякі особини залучаються ароматом речовин, що входять до складу, і измазывают лапки і черевце в отруту. Далі вони переносять отруту в гнізда, де заражають інших особин. Протягом 1-2 днів заражені таргани гинуть, а ще через пару днів винищується вся популяція.

Для запобігання появи нових особин від сусідів або вилупилися з яєць нових тарганів, повторіть обробку приміщення приблизно через 2 місяці.

Безпечний для людей і домашніх тварин

На упаковці зазначено, що гель відноситься до отрут 4-го класу токсичності, тому повністю нешкідливий для людини, але тільки при дотриманні заходів безпеки.

Якщо у вас в сім’ї є діти або в квартирі живуть домашні вихованці, все ж не ризикуйте залишати гелеподібну отруту в доступних для них місцях. Потрапивши в шлунково-кишковий тракт, речовина може викликати отруєння у людини або тварини. У повітря «Дохлокс» не виділяє отруйних газів, тому під час обробки і після неї в приміщенні знаходиться не заборонено.

Запобіжні заходи

Отрута не вплине на ваш організм негативного впливу, якщо ви будете дотримуватися простих заходів обережності:

 • Зберігайте засіб в темному місці при температурі не вище 15 градусів, подалі від харчових продуктів.
 • Мінімізуйте контакт кошти з шкірою, одягли в руки гумові рукавички.
 • В період обробки уникайте прямого попадання парів речовини в органи дихання закривши їх ватно-марлевою пов’язкою.
 • Обробляйте місця зараження поза присутності дітей і домашніх тварин, щоб по необережності засіб не потрапило в їх шлунково-кишковий тракт.
 • Засіб застосовуйте тільки за прямим призначенням.
 • Залишки гелю в шприці зберігайте в недоступному для дітей місці.
 • Довірте обробку іншій людині, якщо є алергіком або астматиком.
 • По закінченні обробки ретельно вимийте руки з милом.
 • При попаданні речовини в очі, на шкіру або в рот промийте місце великою кількістю проточної води.

Немає необхідності одягати захисний костюм або респіратор, гель хоч і є отрутою, але не має прямого токсичного впливу. Провітрювати квартиру після процедури необов’язково.

Завжди «Дохлокс» чинить ефективний вплив?

На жаль «Дохлокс» не завжди є ефективним у своєму призначенні. Це відбувається з-за властивості комах виробляти імунітет до інсектицидів. Фіпроніл може міститися в засобах для боротьби з тарганами від інших виробників та з іншим способом впливу (спрей або аерозоль).

Якщо популяція вже була піддана дії пестициду, цілком можливо, що до наступної цькування такими ж інсектицидом у тарганів виробиться захист до нього. Тим не менш подібні випадки зустрічаються рідко і, найчастіше, «Дохлокс» справляється з цькуванням шкідників.

Переваги і недоліки Дохлокса

Проаналізувавши відгуки на форумах в інтернеті, можна зробити висновок, що в цілому засіб непогано справляється із знищенням тарганів і прусаків в квартирі. До достоїнств речовини можна віднести:

 • доступність і відносно недорогу вартість;
 • зручність і простоту застосування (немає необхідності готувати розчин, гель у шприці відразу готовий до обробки);
 • ця гелева основа не дає речовині швидко засохнути, гель може триматися на вертикальних поверхнях;
 • не чинить токсичного впливу на людину;
 • щодо економна витрата (кількість витраченого гелю на обробку залежить від ступеня зараження);
 • поступове отруйну дію на таргана, що дозволяє заразити й інших особин;
 • тривале дію, яке триває приблизно 3-4 тижні.

З недоліків найчастіше виділяють:

 • рідкісні випадки прояву у тарганів резистентності (стійкості) до активної речовини гелю;
 • може залишати сліди на предметах інтер’єру (з-за жирової основи);
 • відсутність впливу на яйця шкідників.

Щоб винищити всю популяцію обробку слід повторити через 2 місяці.

3c09819e5fb1866412d1bae1c34b5a8e Засіб Дохлокс від тарганів

Термін придатності

Якщо ви не розкрили упаковку, закритий шприц можна зберігати протягом 5 років. Якщо у вас залишився гель після застосування термін його придатності скорочується до 1 тижня.

Хто виробляє

Щоб гель дійсно працював, важливо не потрапити на підробку. Щоб не придбати підроблений «Дохлокс», зверніть увагу на виробника. На ринках Росії представлені оригінальні гелі «Дохлокс» від компанії «Оборонхим» і фірми ТОВ «Технології Дохлокс».

«Оборонхим»

Засіб продається в оригінальній упаковці з позначкою «Оборонхим» і знаходиться в спеціальному шприці об’ємом 30 мл «Дохлокс» від «Оборонхима» сертифікований як дієвий продукт, який рекомендує використовувати Моз Росії.

dcd03844bdfc1ee9453cc1be14945571 Засіб Дохлокс від тарганів

«Технології Дохлокс»

Виробник не потурбувався про нанесення спеціальних особливостей на упаковку, тому ви можете купити підробку. Щоб цього не допустити, придбайте отруту від «Технології Дохлокс» тільки в спеціалізованих магазинах або на офіційному сайті виробника.

На ринку представлено 3 види гелю від компанії «Технології Дохлокс», які відрізняються кількістю змісту фипронила і використовуються у відповідності зі ступенем зараженості квартири. Продається отрута у вигляді шприца з гелем або пакетиків-саше.

Скільки коштує

Унікальність кошти в тому, що при високій ефективності, коштує вона недорого. Одну упаковку гелю можна купити приблизно за 50-70 р.

Де купити

Так як «Дохлокс» є засобом для знищення домашніх шкідників, його можна придбати в спеціалізованому магазині, господарському або ветеринарному відділі. Також інсектицид можна замовити в інтернет-магазині в офіційного виробника.

Як відрізнити підробку

У продажу представлено безліч гелів «Дохлокс», які є підробкою. Вони володіють меншою ефективністю в порівнянні з оригінальними засобами або не діють взагалі. Щоб ви не потрапили на підробку, виробники передбачили наявність фірмових і інших відмінностей на упаковці і безпосередньо на шприці.

Отрута від «Технології Дохлокс» представлена тільки в упаковці з фірмовим логотипом, що зображує смерть таргана.

«Оборонхим» передбачив більш якісні відмінності.

226160dd7362f05cfdee6fd5b1845ccc Засіб Дохлокс від тарганів

Шприц

Після розкриття упаковки зверніть увагу на шприц. Він повинен бути зроблений з якісної пластмаси білого кольору без вкраплень і розлучень.

Шток на шприці також повинен бути білого кольору і оригінальної форми (приклад зображений на коробці).

Сам шприц повинен бути герметичний і не наносити препарат під час використання.

4df0edf48f68b732324790f9eab99c39 Засіб Дохлокс від тарганівOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Колір гелю

Зверніть увагу на структуру і колір самого гелю. Він повинен бути білого відтінку і мати гелеподібну структуру, схожу на желе.

Якщо ви помітили, що колір гелю жовтий або коричневий – значить, купили підробку. У подібні засоби додається яєчний порошок для приманки і з часом гель буде видавати запах тухлих яєць.

Ковпачок

Ковпачок на наконечнику повинен бути червоного кольору. На торці близько наконечника повинна бути вигравіруваний фірмова зірка.

У боротьбі з тарганами в квартирі добре зарекомендувало себе засіб «Дохлокс» — гель у шприці контактного впливу. Засіб паралізує комахи, що призводить до його раптової смерті. При виборі препарату зверніть увагу на наявність оригінальних відмінностей, які свідчать про продуктивності «Дохлокса». Перед обробкою приміщення ретельно вивчіть інструкцію по застосуванню і запобіжні заходи.

d2e5046e4532547e67e53e8d1595281c Засіб Дохлокс від тарганів

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками