Захопливе творче заняття — створення об’ємних аплікацій з кольорових серветок

uvlekatelnoe tvorcheskoe zanyatie  sozdanie obemnykh applikacijj iz cvetnykh salfetok47 Захопливе творче заняття — створення обємних аплікацій з кольорових серветокАплікація з серветок — це унікальний вид творчості, який точно сподобається не тільки дітям, але і дорослим. Цікаво, що створювати справжні шедеври вдасться навіть без застосування ножиць. В цілому аплікацією називають зображення, які виконуються шляхом наклеювання на основу шматочків матеріалу різного кольору і фактури. Це можуть бути каміння (у тому числі і дорогоцінні), тканина, пісок, нитки, черепашки та інші варіанти.

Самим популярним матеріалом для аплікацій є папір. Адже саме вона є під рукою у кожного майстра, абсолютно безпечна навіть для самих маленьких творців, коштує недорого, але при цьому дозволяє створювати справжні витвори мистецтва. А найзручніше працювати з серветками. Вони відмінно рвуться і розминаються в грудочки, які і наповнюють контури малюнків майбутньої аплікації.

Сьогодні у продажу можна відшукати серветки самих різних кольорів, що робить процес творчості з ними ще більш цікавим і захоплюючим. З різнокольорових м’ятих серветок виходять чарівні грудочки з яких дуже цікаво робити з дітьми різні вироби. До речі, серветки використовуються для створення картин і іншими способами. В деяких випадках вони не мнуться в невеликі клубочки, а просто нарізаються на деталі потрібної форми або скручуються в джгутики. Який варіант краще вибрати, кожен майстер вирішує сам для себе. Нерідко це залежить від бажаного малюнка. Так, з клубочками і джгутиками виріб виходить більш об’ємною.

До речі, заздрю нинішнім майстриням білою заздрістю — адже вони будь-яку інформацію можуть запросто знайти в інтернеті. А я колись, щоб моя середня група малюків навчилася робити аплікації з салфетных кульок, їздила на майстер-клас, вручну писала конспект, а потім по моєму зошиті навчалися інші вихователі…

Плюси творчого процесу

Обговорюваний вид творчості має відразу кілька переваг. Серед них:

 • розвиток дрібної моторики при виготовленні аплікацій із скручених серветок;
 • великий простір для творчості та креативу;
 • можливість працювати без ножиць та інших небезпечних інструментів;
 • розвиток тактильного сприйняття (якщо застосовується папір різної фактури);
 • можливість почати творити вже з малюком 2-річного віку.

Крім того, не варто забувати, що спільне створення будь-яких виробів об’єднує дітей та їх батьків і допомагає членам сім’ї стати ще ближче один до одного.

Галерея: аплікації з паперових серветок (25 фото)

Майстер-класи аплікацій з серветок

Сьогодні зробити яскраві красиві вироби з обговорюваного матеріалу виявиться під силу навіть дитині без допомоги дорослих. Адже існують докладні покрокові майстер-класи, які розкажуть, як легко і просто перетворити кольорові серветки персонажів улюблених мультиків, пишні букети або апетитні фрукти.

Гілка горобини

uvlekatelnoe tvorcheskoe zanyatie  sozdanie obemnykh applikacijj iz cvetnykh salfetok48 Захопливе творче заняття — створення обємних аплікацій з кольорових серветокДуже гарною і оригінальною виходить аплікація «Гілка горобини». Цікаво, що дана виріб із серветок для дітей включає в себе відразу дві техніки. Перша частина малюнка створюється з паперових заготовок, а друга — з грудочок. Впоратися з такою аплікацією вдасться навіть дитині старше 5 років. Для її створення потрібні такі матеріали та інструменти:

 • аркуш паперу (основа);
 • зелені або помаранчеві серветки для листя;
 • червоні серветки для ягід;
 • кольоровий олівець;
 • ножиці
 • клей.

Першим ділом на основі малюється шаблон — зображення гілочки. Воно має бути чітким, щоб надалі не заплутатися, куди клеїти різні деталі вироби. З зелених або помаранчевих серветок вирізаються листя і кріпляться в ту частину малюнка, де вони повинні розташовуватися. Нехай такі деталі будуть ребристими, щоб вони нагадували справжні листочки. До речі, на цьому етапі можна використовувати відразу серветки двох кольорів. Наприклад, серед основної маси помаранчевих листя наклеїти кілька зелених.

Ягоди створюються з червоних серветок. Ножиці для цього не потрібні. Можна просто відривати шматочки від серветки, формувати з них паперові грудочки і приклеювати деталі на місце передбачуваної грона. Чим більше ягід буде на виробі, тим об’ємніше, реалістичніше і цікавіше вона буде виглядати. Формування паперових кульок потрібно довірити самим молодшим майстрам. Адже така процедура відмінно розвиває дрібну моторику.

Яблуня

uvlekatelnoe tvorcheskoe zanyatie  sozdanie obemnykh applikacijj iz cvetnykh salfetok49 Захопливе творче заняття — створення обємних аплікацій з кольорових серветокІснує і безліч варіантів аплікацій з серветок для дітей, які дозволяють створити на аркуші паперу красиве пишне дерево. А допоможуть їм у цьому тематичні майстер-класи. Найцікавіше працювати над яблунею. Для її створення потрібні такі матеріали та інструменти:

 • різнокольорові серветки (зелені та червоні);
 • аркуш паперу для основи;
 • простий олівець;
 • коричневий фломастер або фарби того ж кольору;
 • ножиці;
 • клей.

Для початку на основі малюється контур дерева. Якщо така об’ємна аплікація з серветок виконується спільно з дитиною, то можна просто обвести його розкриту долоню. Зона трохи нижче зап’ястя стане стовбуром, а пальці — гілками. Далі, майбутнє дерево повністю зафарбовується коричневим фломастером або фарбами. Допускається для цієї мети використовувати і кольоровий олівець відповідного відтінку.

Коли основа висохне, можна приступати до формування листя. Для цього зелені серветки нарізати на невеликі квадратики, після чого кожна вийшла деталь скручується посередині в джгутик. Готові «бантики» наклеюються в область крони поруч один з одним. Нехай їх буде достатньо багато, щоб верх аплікації вийшов пишним і об’ємним.

Залишилося лише прикрасити отриману плодами яблуню. Для цього знадобиться зробити кілька грудочок з червоної серветки. Її частини можна відрізати ножицями або просто відривати руками. Хай яблука будуть великими і яскравими. Такі плоди додадуть виробі краси та оригінальності. Фрукти клеяться поверх «крони» у будь-яких вибраних місцях. Як можна помітити, для такої аплікації з паперових кульок і джгутиків також використовується відразу 2 техніки формування деталей з серветок.

Щоб зробити готове дерево ще більш незвичайним, можна заховати в його кроні сову. Цей сюрприз точно порадує самих маленьких майстрів. Для створення забавною пташки не потрібно вивчати спеціальний майстер-клас. Можна просто намалювати її на папері або вирізати зі старого журналу відповідну картинку.

Білка

uvlekatelnoe tvorcheskoe zanyatie  sozdanie obemnykh applikacijj iz cvetnykh salfetok50 Захопливе творче заняття — створення обємних аплікацій з кольорових серветокЗробити білку з скручених серветок буде дещо складніше. Таке заняття більше підійде для молодших школярів та старших дітей. Можна виконувати підробку спільно з дорослими, щоб весело та цікаво провести час всією родиною. А допоможе тим, хто вирішив взятися за створення такої аплікації, тематичний майстер-клас.

Для виготовлення яскравою красивою білки з використанням серветок потрібно використовувати наступні матеріали та інструменти:

 • серветки білого та оранжевого кольору;
 • аркуш паперу для основи;
 • простий олівець;
 • клей.

Для початку необхідно на білому аркуші папері простим олівцем намалювати контури майбутньої білочки. Але цей варіант підходить лише для майстрів з художнім талантом. Всім іншим можна просто роздрукувати відповідну картинку. Наприклад, скориставшись малюнком, призначеним для розфарбовування. У них завжди чіткий яскравий контур і білосніжна основа. Якщо білка на картинці тримає в руках який-небудь предмет: квітка, горіх, гриб, то потрібно запастися серветками відповідних кольорів для їх оформлення на аплікації. Або просто розфарбувати відповідну частину кольоровими фломастерами або олівцями.

Після цього потрібно просто відривати від паперу маленькі шматочки і скачувати їх у тугі кульки. Білі деталі підійдуть для оформлення нижній частині мордочки, животика, кінчика хвоста і лапок, а помаранчеві — для всього іншого силуету. Залишиться лише наклеїти їх у відповідні області картинки. Чим крупніше вийдуть кульки, тим об’ємніше і «пухнасті» в підсумку виявиться білка. Очі і ніс тварини можна намалювати чорним маркером. Якою буде білка, залежить лише від фантазії і переваг самих майстрів. До речі, така руда красуня або будь-який інший персонаж стане відмінним прикрасою саморобної листівки. А якщо серветку розрізати на маленькі квадратики, але не скачувати їх у кульки, а просто приклеїти на шаблон за серединку, так , щоб кінчики стирчали вгору, і утворили пишну шерсть білочки, то така техніка називається — торцювання.

Інші види рукоділля

Квіти канзаші

Квіти з бісеру

Квіти з фоамирана

Чайний будиночок

Вироби

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками