Зручні рукавички з відкидним верхом: в’язання на спицях будинку

udobnye varezhki s otkidnym verkhom: vyazanie na spicakh doma188 Зручні рукавички з відкидним верхом: вязання на спицях будинкуРукавиці-рукавички (іноді їх ще називають трансформери), пов’язані на спицях з теплою пряжі різних кольорів, ніколи не виходять з моди. Їх популярність пояснюється тим, що рукавиці-рукавички дуже зручні. Їх традиційно пов’язують з образом жінки-кондуктора або продавця на ринку, тому що оригінальний фасон рукавиць-рукавичок дозволяє звільняти пальці для роботи (наприклад, коли потрібно рахувати гроші), але в той же час зберігати в теплі руки. Процес в’язання на спицях таких виробів дуже простий по суті це мітенки з відкриваються клапанами, які здатні звільняти пальці. Вони бувають і чоловічі, і жіночі і дитячі. Ці популярні рукавиці зі знімним верхом відкритими пальцями можна в’язати спицями та гачком. В інтернеті та спеціалізованій літературі є велика кількість різноманітних схем в’язання, забезпечених фотографіями і докладними описами.

Рукавиці з відкидним верхом: з чого почати

Перед тим як приступити до в’язання спицями таких оригінальних рукавичок, молода майстриня повинна приготувати все необхідне. Отже, для в’язання спицями рукавиць з відкидним верхом, початківцям, і більш досвідченим рукодільниця знадобляться:

  • udobnye varezhki s otkidnym verkhom: vyazanie na spicakh doma189 Зручні рукавички з відкидним верхом: вязання на спицях будинкуСпиці. Номер спиць повинен відповідати товщині пряжі, обраної для в’язання. Чим товще пряжа, тим товщі повинні бути спиці і, навпаки, для в’язання з тонкої пряжі рекомендується користуватися тонкими спицями.
  • Детальна схема в’язання виробу. Бажано, щоб схема в’язання спицями супроводжувалася докладним описом і фотографіями готової моделі. Зазвичай в описах містяться також докладні рекомендації щодо кольорової гами готового виробу.
  • Пряжа. Якщо модель призначена для носіння в зимовий період, при в’язанні рекомендується використовувати більш щільну пряжу, бажано натуральну, так як вона краще зберігає тепло. Якщо ж модель призначена для носіння в осінньо-зимовий період, можна використовувати більш тонку пряжу. Увага: якщо модель розрахована на дитину, при в’язанні не рекомендується використовувати синтетичну пряжу, так як вона може спровокувати алергічну реакцію.
  • Голка і нитки для того, щоб зв’язувати воєдино готові фрагменти вироби. Щоб готові деталі можна було пов’язувати без труднощів, на самому початку роботи при плануванні розмірів необхідно враховувати припуски на шви.

Для зручності готові рукавиці можна забезпечити маленької ґудзичком для того, щоб пристібати або відстібати відкидний верх. Готові моделі рукавичок-трансформерів практично завжди мають гудзик, тому що вона робить носіння таких рукавиць набагато більш зручним. За кольором ґудзик повинна гармоніювати з кольором готової моделі.

В’язання спицями рукавиць-трансформерів: загальний опис роботи

Технологія в’язання рукавичок з відкидним верхом досить проста і udobnye varezhki s otkidnym verkhom: vyazanie na spicakh doma190 Зручні рукавички з відкидним верхом: вязання на спицях будинкуз в’язанням такої моделі легко впорається навіть починаюча рукодільниця. Головне, на що потрібно звертати увагу, починаючи в’язати, а потім пов’язувати готові деталі в єдине ціле – щоб обидва елементи були симетричні і повністю однакові. Для цього потрібно стежити, щоб кількість рядів, кількість петель, щільність в’язання в обох рукавиць повністю збігалися. Якщо строго слідувати схемі, неприємних сюрпризів виникнути не повинно.

Рукавичка з відкидним верхом складається з декількох частин: це основа складається з передньої і задньої частин), п’ять пальців і відкидний верх. Рекомендується починати в’язання з основи, потім переходити до пальців і завершувати в’язання відкидним верхом. Після того як окремі фрагменти моделі будуть готові, їх необхідно зв’язати воєдино. У результаті повинна вийти рукавичка, на яку накидається своєрідний «капюшон», завдяки якому рукавичка легко перетворюється в готовий виріб. Звідси і популярна назва цієї моделі – «рукавиці-трансформер».

Рукавиці-рукавички спицями: практичні рекомендації

Для того щоб в’язані своїми руками рукавиці вийшли точно такими ж, як на фотографії, а під час роботи не виникло неприємних несподіванок, необхідно мати на увазі деякі практичні рекомендації.

  • udobnye varezhki s otkidnym verkhom: vyazanie na spicakh doma191 Зручні рукавички з відкидним верхом: вязання на спицях будинкуЯкщо в’яже починаюча рукодільниця, перед тим, як приступати до повноцінної роботи, є сенс попрактикуватися, зв’язавши невеликий шматочок в’язаного полотна або маленькі рукавички для ляльки або дитини. До речі, діти неодмінно оцінять таку оригінальну річ «з секретом».
  • Якщо модель спочатку призначена для дитини, рекомендується забезпечити її гумкою для того, щоб рукавички не загубилися.
  • Рукавиці-трансформери можуть бути як однотонними, так і різнокольоровими. Особливо ефектно виглядає рукавиця з відкидним верхом, прикрашена яскравим геометричним орнаментом чи біло-блакитним орнаментом у скандинавському стилі (наприклад, можна прикрасити такі рукавиці зображеннями оленів). Але початківцям рукодільниця краще вибрати однотонний варіант.
  • Однотонні рукавиці можна додатково декорувати орнаментом з намистин або паєток. Головне, не перестаратися: досить лише кількох вкраплень декору в центрі виробу. Рукавиця, перевантажена декором, буде виглядати незграбно.
  • Готові рукавички-трансформери не рекомендується прати у пральній машинці з застосуванням агресивних миючих засобів. При забрудненні досить випрати їх у теплій мильній воді. Увага: рукавиці, як і будь-які інші в’язані вироби з вовни, не можна вичавлювати і тим більше викручувати!
  • Відкидний верх повинен щільно прилягати до основної частини рукавичок для того, щоб вони краще утримували тепло, не пропускали вітер і холод.

Рукавиці з відкидним верхом або рукавиці-трансформери стануть оригінальним подарунком і ще довгий час не вийдуть з моди. Ця модель ось вже багато сезонів поспіль користується незмінною популярністю у зв’язку з тим, що такі елементи гардеробу зберігають руки теплі навіть в найлютіший мороз. Крім того, вони тепліше, ніж звичайні рукавички, і зручніше, ніж класичні рукавички. Цю модель будуть з величезним задоволенням носити і дорослі, і діти, а початківці майстрині легко впораються з роботою. Головне, терпіння, уважність і трохи фантазії. В’язання оригінальних рукавиць не займе багато часу.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками