Зв’язати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як в’язати

svyazat azhurnuyu koftu spicami i koftochku iz mokhera spicami: opisanie i skhemy, kak vyazat693 Звязати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як вязатиБагато жінок вже давно зрозуміли і усвідомили переваги, які надають своїм власницям мохерові вироби, і наскільки краще мохер, як матеріал для в’язання, порівняно з іншими різновидами пряжі. Тому вам напевно буде цікаво дізнатися, як зв’язати мохеровую кофточку самостійно за схемою з описом за допомогою спиць.

Прикрасять ваш зимовий гардероб і тепла мохерова кофта, пов’язана в техніці реглан зверху, і в’язана кофтинка з тонкого мохеру хвилями, і елегантний мохеровий джемпер, і незрівнянна ажурна блуза, пов’язана вкруговую зверху вниз, а ніжна ажурна жіноча блузка з кід мохеру стане улюбленою деталлю вашого гардеробу, тому що виглядає приголомшливо вишукано і елегантно. Модні схеми для в’язання речей з мохеру і не тільки вже не один десяток років постачає вязальщицам журнал Верена.

З усіх можливих матеріалів, які використовуються жінками при в’язанні, мохерова нитка володіє декількома особливими перевагами, що вигідно відрізняють її від інших матеріалів для в’язання, а саме:

 1. Це самий легкий по вазі матеріал для в’язання.
 2. Мохер чудово зберігає тепло і перешкоджає проникненню холодного повітря.
 3. При дотику мохер здається дивовижно ніжним і, в той же час, дуже тонким і елегантним.
 4. Завдяки високій якості мохеру пов’язана кофта прослужить вам довго і надійно охороняти вас від морозу в зимовий час і оберігати прохолоду влітку.

Підготовка до виготовлення в’язаного або ажурною кофточки

Як ви вже, напевно, зрозуміли, вам абсолютно точно не завадить наявність у вашому гардеробі мохеровий кофтинки. Але перед тим, як почати в’язати свій светр, буде корисно ознайомитися з наступними рекомендаціями, щоб процес створення вашого ажурного жакета не був затьмарений непередбаченими проблемами.

Отже, першим ділом відшукайте схему і опис моделі в’язаного кофти, яка вам подобається найбільше. У цьому вам допоможуть спеціалізовані журнали для жінок, які займаються шиттям або в’язанням, наприклад, «Бурда».

Закінчивши вибір схеми і повного опису вашого майбутнього виробу, необхідно зосередитися на підборі пряжі або матеріалу, з якого ви будете в’язати ваш жакет або кофту. Мохер, який був отриманий природним шляхом, має наступні різновиди колірних відтінків:

 • коричневий;
 • бежевий;
 • білий;
 • сірий.

svyazat azhurnuyu koftu spicami i koftochku iz mokhera spicami: opisanie i skhemy, kak vyazat694 Звязати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як вязатиЗвичайно, в магазинах, які торгують товарами для жінок, які захоплюються створенням в’язаних светрів або жакетів, ви зможете знайти пряжу з іншими варіантами відтінків, але майте на увазі: така пряжа пофарбована штучно. Не забудьте подивитися на етикетку, яка приклеєна до мотка пряжі. Так ви зможете отримати додаткові відомості про вашу майбутню покупку і прийняти в підсумку більш зважене рішення.

Подбайте про підбір правильного інструменту, а саме спиць, з допомогою яких ви будете створювати вашу в’язану кофтину. Якщо ваші спиці для в’язання будуть товщі мохеру в кілька разів, наприклад, в два або чотири рази, то з-під ваших рук на світ з’явиться пов’язаний вами милий і ніжний ажурний жакет. Якщо ж ви вирішите вчинити по-іншому і вибрати дуже тонкі спиці, то підсумком ваших зусиль стане поява щільного плетеного светра, який чудово зігріє вас холодної лютої зими.

На заключному етапі виберіть який-небудь елемент з вас зацікавила схеми з описом того, як зв’язати ажурну кофточку або светр з мохеру, і потренуйтеся в його правильному в’язанні. У процесі ви визначите оптимальну силу натягу нитки, помітите шорсткості в тому, як лягає пряжа. Це знання дозволить вам підійти до виготовлення в’язаного кофти підготовленої і розуміє, як зв’язати собі кофтинку без особливих труднощів.

Галерея: кофта з мохеру (25 фото)

Прості візерунки для в’язаних ажурних кофтинок

svyazat azhurnuyu koftu spicami i koftochku iz mokhera spicami: opisanie i skhemy, kak vyazat695 Звязати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як вязатиНапевно, будь-яка жінка мріє мати красиву і ніжну кофтиною, до якої буде дуже приємно торкатися і яка буде приковувати до себе увагу чоловіків. А якщо ще знати, що такий жакет цілком можливо зв’язати самостійно, навіть не вміючи добре в’язати, то буде вдвічі приємно відчути гордість за власні таланти. Існують досить прості ажурні мотиви, в число яких входять «Легкий ажур» і «Трилисник». Їх схеми та описи легкі для сприйняття новачків, що дозволить будь-якій жінці зв’язати повітряну і притягальну ажурну кофту з мохеру.

За схемою ви в’яжете передню частину вашого майбутнього жакета. Елементи, які виділені за допомогою прямокутників у п’ятому та одинадцятому ряду, повинні бути перехоплені ниткою пряжі. Як це робиться? Ви простягаєте спицю між сьомою і восьмою петлею і одномоментно пов’язуєте її з поруч знаходиться петлею. Потім продовжуєте в’язати светр так, як зазначено на схемі.

«Легкий ажур» ще простіше, ніж «Трилисник», тому, навіть якщо ви ніколи раніше не в’язали, вам не буде потрібно дуже багато часу для того, щоб розібратися з цією схемою.

Як зв’язати вироби з мохеру за схемою

В’яжемо ажурну кофточку з мохеру за схемою

На зображенні вище описано, як зв’язати елегантний пуловер з рукавами три чверті і трьома різними візерунками. Схема в’язання досить проста, тому в тому випадку, якщо у вас мало досвіду, ви без особливого праці впораєтеся з цією роботою.

В’яжемо спицями светр з мохеру

Светр, про процес в’язання якого мова піде нижче, однаково підійде як чоловікам, так і жінкам, оскільки відноситься до стилю, званому «унісекс». Якщо ви будете дотримуватися розрахунків і цифр, наведених нижче, то в результаті ви отримаєте виріб сорок восьмого розміру.

Інструменти та матеріали, які будуть потрібні вам:

 1. Мохерова пряжа, моток на сто метрів.
 2. Спиці номер п’ять на волосіні.

svyazat azhurnuyu koftu spicami i koftochku iz mokhera spicami: opisanie i skhemy, kak vyazat696 Звязати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як вязатиЗазвичай процес в’язання будь-якого виробу з мохеру і, в тому числі, з інших різновидів пряжі починається з того, що ви робите низ. Спочатку підготуйте вісімдесят дві петлі. Потім переходьте до створення так званої гумки. Вона робиться наступним чином: ви поперемінно чергуєте спочатку одну виворітну, а потім одну петлю з лицьового боку. Як тільки висота гумки стане дорівнює шести сантиметрам, завершення виготовлення резиночного візерунка.

Після цього переходьте до виготовлення передньої частини светри за допомогою візерунка, який називається «Лицьова гладь». Працюйте над візерунком до тих пір, поки висота передньої сторони вироби не стане дорівнює п’ятдесяти семи сантиметрам. Це буде сигналом для того, щоб почати формувати горловину вашого майбутнього светри.

Як це робиться? Центральні вісім петель потрібно буде закрити і зафіксувати. Далі ви в’яжете окремо кожну сторону, що знаходиться з боків від горловини. Поступово закривайте петлі, щоб зробити горловину круглої. Це робиться наступним чином: у будь-якому парнім ряду вам потрібно фіксувати за один раз три петлі і потім три рази фіксувати по одній петлі. Завершивши справу, закрийте всі петлі, які залишилися до цього моменту відкритими.

Тепер займіться виготовленням задньої сторони вашого виробу. Процес аналогічний описаному вище за кількома винятками. Ви повинні в’язати спинку до висоти, що дорівнює шістдесяти чотирьом сантиметрам. Потім вам буде необхідно закрити відразу дванадцять петель, розташованих в центрі, і, таким чином, почати формувати круглий виріз горловини з задньої сторони вашого майбутнього светри. Після цього ви в’яжете по черзі дві сторони, розташовані праворуч і ліворуч від горловини, і фіксуєте в кожному ряду по три петлі одночасно.

Закінчивши цю частину роботи, займіться рукавами. Вам буде потрібно зробити тридцять дві петлі за допомогою спиць. Потім зв’яжіть гумку на рукаві, яка буде у висоту дорівнювати п’яти сантиметрам. Переходячи до останнього ряду на резинці, зробіть ще додаткові двадцять чотири петлі. Виконайте цю операцію дуже акуратно, оскільки вкрай важливо, щоб петлі перебували на відстані, приблизно рівному один від одного.

Якщо ви не хочете, щоб ваші рукава відрізнялися якоюсь родзинкою від основної частини вашого светри, то виконайте їх за допомогою візерунка, який називається «Лицьова гладь». Важлива деталь: не забувайте своєчасно додавати петлі, необхідні для того, щоб зробити скіс. Як це зробити? З одного та іншого боку елементу вам знадобиться додати по одній петлі тринадцять разів в одному ряду з чотирьох, а після того, як виконаєте це, додайте ще по одній петлі в кожному парнім ряду чотири рази.

Періодично вимірюйте рукав, який ви в’яжете. Як тільки його довжина стане дорівнює сорока чотирьом сантиметрам, завершіть роботу. Інший рукав виготовляється точно таким же чином.

На заключній стадії від вас буде потрібно з’єднати всі деталі вашого майбутнього светри разом. Це робиться за таким алгоритмом:

 1. svyazat azhurnuyu koftu spicami i koftochku iz mokhera spicami: opisanie i skhemy, kak vyazat697 Звязати ажурну кофту спицями та кофтинку з мохеру спицями: опис і схеми, як вязатиСкріпіть один з одним передню і задню частини вашого виробу і сформуйте плечовий шов.
 2. Закінчите процес оформлення горловини. Для цього підніміть за допомогою спиць петлі, які залишилися на вирізі і зробіть крайку з висотою, що дорівнює шести сантиметрам.
 3. Зробіть шов на рукавах, щоб надати їм закінчений вигляд.
 4. Пришийте рукава до основної частини вашого виробу.
 5. Після цього скріпіть передню і задню частини вашого светри разом з боків і сховайте кінці вилазять ниток на вивороті.

Якщо ви маєте достатньо великим досвідом у в’язанні, то без праці зможете зробити светр як більшого, так і меншого розміру. Для цього вам потрібно буде або збільшити число петель, набраних вами перед початком роботи, або відповідно зменшити.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками